• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nowe akwarium - Sumatra, Borneo ;]
#1

Witam, zamierzam założyć sobie akwarium środowiskowe, z rybami z okolic sumatry i borneo, oczywiście obowiązkowo będą tam brzanki sumatrzańskie ok 50szt i bocje wspaniałe. Chcę by akwarium jak najbardziej odwzorowywało ich środowisko, uwielbiam brzanki i chcę założyć nie inne, jak właśnie środowiskowe ;]

Więc jeśli można prosić o pomoc... jakie jeszcze inne ryby mógłbym umieścić w tym akwarium? (Nie tylko pytam jakie ryby będą z nimi się dogadywały, ale jakie jeszcze występują w tych rejonach)

Oprócz tego, fajnie by było gdyby mi ktoś powiedział jakie preparaty lepiej używać, firmę tetra, czy Tropikal, oraz podać nazwy roślin które były by dobre do tego akwarium(najlepiej takie najbardziej popularne, możliwe do znalezienia w sklepach, i takie które mogły by choć sprawiać wrażenie podobnych do tych z sumatry i borneo)

Chciałbym by każdy kto coś wie, cokolwiek tu napisał, nie mówię od razu o odpowiadaniu na każde pytanie, lecz byłbym wdzięczny, jeśli po trochu, użytkownicy forum dołożą 3 grosze od siebie ;]
#2

Odświeżam temat, również jestem zainteresowany tym biotopem oraz planuję zakup Branek Sumatrzańskich, co wiąże się ze stworzeniem dla nich idealnych warunków.
Pozdrawiam
#3

a jakich wielkości macie te akwaria??
#4

(06.06.2011, 15:05)tosic napisał(a):  a jakich wielkości macie te akwaria??

Ja odbieram dzisiaj 112l

Planowany wygląd Fauny:
10 x Brzanka Sumatrzańska
4 x Otosek (z akwarium które kupuję)
4 x Cierniooczek

W całym akwarium aktualnie rosną Hygrophilia Corymbosa, porozsadzane na małe krzaczki (dziekuję za identyfikacje Kondziu360)

Na dnie czarny żwirek
#5

Tiaaa Otocinklus to typowo sumatrzańska ryba...

A może tak sumatrzak deissnera + coś z stiphodonów ?
#6

Irishdh w 112l Proponuję 15 brzanek i z 6-8 Piskorków. Można spróbować jeszcze z haremem prętników ale wątpię czy przy brzankach coś z tego wyjdzie.

Moje Czarne Wody-112l-Czarne wody
25l Bojownik
#7

Jeżeli brzanek jest odpowiednie duże stado , przy czym mają dostateczną ilość pokarmu to raczej niechętnie zaczepiają inne ryby.

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#8

potwierdzam
u mnie brzanki sumatrzańskie nie chwytają się za płetwy innych ryb kiedy są regularnie karmione.
trochę temu zostawiłem je na 2 dni bez jedzenia i po powrocie uszczerbki w płetwach innych były widoczne
pozdrawiam.

160 L.... Azja...
#9

For the man asking about best real estate attorney, lawyer dealing with property, real estate contract attorney, law real estate, thai law in english, thailand law online, top law firm in thailand, law for land property, best lawyer for land dispute, litigation lawyer real estate, a real estate attorney, holliday ingram real estate law, real estate law 101, real estate agent laws, I can vouch for this awesome property laws in Thailand info for clifford chance real estate, real estate attorneys in the area, law firm in thailand, lawyer for real estate dispute, real estate lawyer property dispute, family real estate lawyer, real estate attorney near me now, commercial real estate lawyer, commercial property rental laws, home closing lawyer, international real estate law firm, deed lawyers near me, thailand civil law, legal firm thailand, real estate lawyer services, also. See More Useful Thai Property Law Advice a4dd191


Skocz do: