• 2 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sposoby walki z ślimakami
#1

Jeśli chodzi o ślimaki:

1. Hodowla ryb: bocje (tylko w akwariach powyżej 300 l, duża stadna ryba) i kolcobrzuchy
2.Nie przekarmianie ryb
3.Dobre warunki wodne
4.Pułapki na ślimaki
5.Anentome helena - ślimak zjadający inne ślimaki
6. Ostateczność chemia Sad

Temat został wycięty z tematu "Sposób na glona, ślimaka i inne plagi"
Znajdują się w nim posty dotyczące tylko ślimaków.
Przenoszę do właściwego działu i przyklejam.
Kejdi
#2

Ślimaki są wrażliwe na lekarstwa akwarystyczne, a najbardziej na sól.

Więc jak chcecie się szybko pozbyć slimaczków zalecam dodatek soli (akwarystycznej lub soli kłodawskiej) do akwa.
UWAGA; może wpłynąć negatywnie na delikatne ryby i rośliny.

Nie polecałabym kupować kolcobrzuchów, ponieważ są to ryby mięsożerne, jak skończą ślimaki to zabiorą się za ryby !


Glonojady to właściwie zbrojniki, a nazywają się tak, ponieważ jedzą głównie pokarmy pochodzenia roślinnego.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#3

ja osobiscie na slimaki polecam Bocje Wspaniała
pzdr
#4

Czy znacie jakieś skuteczne preparaty na ślimaki? Proszę o konkretne nazwy. W moim akwarium co chwilę pojawiają się nowe małe ślimaki i nie wiem co mam z nimi zrobić. Jaka konkretnie sól pomaga w ich zwalczaniu???????????????
#5

ta sol z tego co wiem nazywa sie poprostu sol niebieska akwariowa Big Grin i kosztuje ok 2-3 zl jest w takim pudeleczku na opakowaniu masz napisane wszystko o jej dawkowaniu .Zaleca sie stosowac ja przy rybkach zyworodnych (mozesz ja dodawac przy wymiane wody) dla zyworodke raz na miecha dodanie takie soli dobrze sluzy...tak mi moja sprzedawczyni w zoologicznym doradziala i w sumie nie narzekam moje moliznezje maja sie bardzo dobrze( kiryska i welonce to nie szkodzi wogole) .Nie mam tez problemow ze slimakami Big Grin a jak masz zywe roslinki to ta sol dostarcza im niezbednych mineralow zreszta to bedziesz miec na pudelczku napisane Big Grin
#6

Slimaki w miare czasu i mozliwosci mozna redukowac w sposob mechaniczny,wybierajac je z akwa. Nie mowie tu o buszowaniu po calym akwa ale jezeli widzimy delikwenta w latwo dostepnym miejscu to wyciagamy go... u mnie pomogło Smile
#7

moglibyście mi podać sposoby(półapki na ślimaka)oprócz chemi z solą już prubowałem nie brdzo pomogło.
#8

sposob na slimaki... BRADZO DUZO BARDZO PROSTYCH!!!
1) BOCJA:
bocja wspaniala jest znana z tego ze je slimole ...tyle ze do niektorych akwaroiow nie nadaje sie ( obsada) ale mysle ze jesli ktos ma obsade do ktorej mozne dodac jeszcze bocjeilub ma mozliwosc to sobie pozyczy od hodowcy taka..
2) kolcobrzuch:
wspniala ryba!! lubi wodde zasolona ale widzialam ja w slodkowodnych. jest urocza lecz agresywna potrafi sie wzdymac i wtedy wyglada jeszcze bardziej niesamowicie. jego cialo nawet po ugotowaniu jest trujace dlatego ryzyko istnieje rowniesz lubi sobie powszamac slimolki!
3) sposob na marchewke:
na noc wlozyc do akwa marchewke przywiazana do czegos na niitce tak aby "wisiala" w akwa rano znajdziecie na niej mnostwo slimakow wystarczy wyciagnac marchewke ( do tego sluzyla nam nitka ) i slimole wywalic.
jest jeszce sporo alternatywnych rozwiazan ale ja podalam te co mi przyszly teraz do glowy. Z rezszta ze slimakami nie zawsze musimy walczyc ! ja niedlugo kupuje sobie ampularie ktora jest nadzwyczaj pozyteczna ( dla bezpieczenstwa 1 aby mi sie plaga nie zrrobila) mysle ze jesli chcemy zapobiedz masowemu namnozeniu slimakow trza najpierw kazda rosline sprawdziec ( nowa) czy nie ma zadnego jajeczka slimola i kupujac slimaka takigo jak np. swiderek czy zatoczek czy inne trzeba pamietac ze jesli bedzie ich wiecej niz 1 mmoze nastapic rozmnozenie Rolleyes
#9

tylko ze efektu spowodowanego przez jedna ampularie to raczej nie zauwazysz...
#10

no wiesz nie znam sie nie mialam nigdy ampularii ale moja kol ma akwa i ma jedna ampularie mowi ze troche brudzi ale tez czysci no a co jest najwazniejsze JEST LADNA ozdoba akwa. mam glonojada on juz sie spisuje znakomicie a ampularia jest tylko dla podwyzszenia efektu wizualnego akwa.


Skocz do: