• 2 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sposoby walki z ślimakami

Musiałam ostatnio nie dośc dokładnie przejrzec nowe roślinki ze sklepu, bo od trzech dni codziennie wyławiam jakiegoś ślimuna.
Czy jest jakis sposób, żeby zapobiec dalszemu rozmnażaniu się tych słodkich szkodników?

Tematy zostały połączone.

ŚLIMAKI ATAKUJĄ - co zrobić, aby wygrać!!??
Po ugotowaniu kolejnej marchewki i włożeniu jej kawałka do akwarium zauważyliśmy, że już po dosłownie godzinie na marchewce znalazło się kilka ślimaków
Obserwowaliśmy jednak dalej - ślimaków specjalnie nie przybywało, a co za tym idzie postanowiliśmy po około trzech godzinach wyciągnąć kawałek marchewki i policzyć ślimaki! Tym razem było ich, delikatnie ponad 20, ale? Ale cały proces trwał o wiele krócej, a co najważniejsze woda była tak przejrzysta jak przed włożeniem marchewki!

Podsumowując! Walka ze ślimakami za pomocą marchewki jest jak najbardziej skuteczną metodą, ale wymagającą wiele cierpliwości, no i to "taka" syzyfowa praca! Nie można za pomocą tej metody całkowicie pozbyć się ślimaków, ale można przejąć nad nimi kontrolę, co naszym zdaniem jest dużym plusem - w końcu lepsza taka metoda, niż CHEMIA!!

Dziękuję. Napewno wypróbuję metodę marchewki... tym razem bez kija Wink

Możesz je też po prostu wyjmować!!! Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Za pomoc........ - DODAJ REPUTACJE!!!!!:)

Raczej: Piszę poprawnie po polsku.

Na to wpadłam. Chodzi mi o jakąś "antykoncepcję" Wink dla tych, których nie zauważę w porę Smile

Ja miałam ślimaczka ale mi zdechł, bo wlałam za dużo chemii jak miałam ryby chore. One na szczęście nie zdechły Big Grin

Za pomoc........ - DODAJ REPUTACJE!!!!!:)

Raczej: Piszę poprawnie po polsku.

minc napisał(a):Musiałam ostatnio nie dośc dokładnie przejrzec nowe roślinki ze sklepu, bo od trzech dni codziennie wyławiam jakiegoś ślimuna.
Czy jest jakis sposób, żeby zapobiec dalszemu rozmnażaniu się tych słodkich szkodników?

Na ślimaki są różne preparaty chemiczne ale nie polecam bo trzeba przeważnie wyławiać wszystkie rybki. Można zastosować pułapki na ślimaki ale nie stosowałem ich więc nie wiem czy są skuteczne, można tak jak pisała koleżanka z marchewką, albo kup bocje wspaniałe- są smakoszami ślimaków dla nich to deser!!! Tongue

Możesz też sobie kupić taką rybkę jak bocja siatkowana bo one uwielbiają ślimaki ja tez miałam taki problem ale moja kochana rybka załatwiła ślimaki!!!

też miałam problem z ślimakami. Miałam ich okropnie dużo. Tongue Jakoś samie przestały mi sie rozmnażac i mam tylko 3 Smile Zgadzam się z przedmówcami Smile

olaa napisał(a):też miałam problem z ślimakami. Miałam ich okropnie dużo. Tongue Jakoś samie przestały mi sie rozmnażac i mam tylko 3 Smile Zgadzam się z przedmówcami Smile

U mnie się mnożą na potęgę Tongue co chwile je wciagam przy podmianie wody Smile

Skocz do: