• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Najłatwiejszy biotop, przykłady.
#11

Asza_A napisał(a):a jakim sposobem się zabarwia wodę? jakiś korzeń zabarwia, liście?
i jak uzyskać tak niskie parametry?

- Wodę zabarwia się torfem, wywarem z szyszek itp. (ewentualnie preparaty, ale wiadomo naturalne metody sa najlepsze)
- Korzenie równierz mogą barwić, ale raczej w niewielkim stopniu, wpływają też i buforuja parametry wody
- Parametry wody - odpowiednie wkłady filtracyjne, ogólnie bardzo dobra filtracja+ ewentualnie filtracja RO ... resztę doczytaj, albo niech ci spece dopowiedzą

Można oczywiście pójść na skróty, bo szyszki i liście można zbierać w sklepach i na allegro cały rok Smile
#12

no tak Wink
dzięki.

ale i tak w tym roku na pewno nie zrobię żadnego biotopu, jak już to za rok.
chciałam się dowiedzieć Smile
#13

Asza_A napisał(a):no tak Wink
dzięki.

ale i tak w tym roku na pewno nie zrobię żadnego biotopu, jak już to za rok.
chciałam się dowiedzieć Smile

Najprościej i najtaniej będzie chyba zrobić prostą Tanganikę lub Malawi (tylko na Malawi to by się przydało ze 200l)

- idziesz do marketu budowlanego i kupujesz worek piasku kwarcowego - ok 10 zł
- w markecie ogrodniczym piaskowce - wydasz na to ze 20-30 zł
- jeżeli mniejsza Tanganika z muszlowcami, muszle winniczka, można samemu zebrać lub z 10 zł na allegro.

i tyle.
#14

Jaki biotop najłatwiej stworzyc?
Podajcie przyklady obsad kazdego z biotopów? (w 70l)

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ
Bądź tak dobry i spróbuj poszukać czegoś samodzielnie - na forum i ogólnie w internecie.
Kejdi
#15

Sprecyzuj dokładnie o co ci chodzi jaki biotop ci się podoba. Nikt tutaj nie opisze wszystkich i nie poda wszystkich obsad. Poza tym stworzyć biotop to jedno, ale utrzymać go to coś zupełnie innego. Ja osobiście proponuję małą Tanganikę dla muszlowców.

Gatunki to np. parka/harem do wyboru
do tego zbiorniczka wsadzić parkę/haremik:

- Altolamprologus sp. compressiceps "shell"
- Lamprologus ocellatus
- Lamprologus meleagaris
- Lamprologus speciosus
- Lamprologus orantipinnis
- Neolamprologus brevis
- Telematochromis vittatus "shell"
- Neolamprologus multifasciatus
- Neolamprologus similis

Urządzenie zbiornika: piasek kwarcowy, wapienie (lub dolomity, piaskowce), dużo muszli Neothauma tanganyicense lub Winniczka, może być kilka roślin (opis w dziale Tanganika)

Wymagana: Odpowiednie przygotowanie wody (opis w dziale Tanganika), bardzo wydajna filtracja, słabe przytłumione oświetlenie.
#16

Nie każdy biotop da się się odtworzyć w zbiorniku 70l.
http://www.akwa.aip.pl/swiat.htm

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#17

Temat został wyczyszczony. Krótkie "posty" nie niosące ze sobą żadnej merytorycznej treści zostały usunięte.

A zwłaszcza ten obraźliwy.
Zapraszam jednak do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie do której link uprzejmie podano Ci wyżej.
Kejdi

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#18

Według mnie, "najłatwiejsze" biotopy, to Azja i Ameryka. Siedemdziesiąt litrów spokojnie wystarczy dla bojownika, dziesięciu razbor i może cierniooczka? (Tego ostatniego nie jestem pewna ze względu na wielkość akwarium, a szczególnie wymiary dna.) A Ameryka to dużo popularnych rybek akwariowych. Jeśli się nie mylę to gupiki, kiryski itp. Ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc lepiej sam sprawdź. Wink
#19

Oriona napisał(a):Według mnie, "najłatwiejsze" biotopy, to Azja i Ameryka. Siedemdziesiąt litrów spokojnie wystarczy dla bojownika, dziesięciu razbor i może cierniooczka? (Tego ostatniego nie jestem pewna ze względu na wielkość akwarium, a szczególnie wymiary dna.) A Ameryka to dużo popularnych rybek akwariowych. Jeśli się nie mylę to gupiki, kiryski itp. Ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc lepiej sam sprawdź. Wink

No cierniooczek w 70l litrach raczej nie da rady osiąga około 20 cm i trzyma się je w stadzie 6-8 szt. Czyli w 70l byłby to kabaret. Co do biotopów to nie możemy na patrzeć tylko przez pryzmat obsady. Azja i Ameryka. Bojownik, Gupiki, Mieczyki itp. tzw "pospolitusy". Myśląc o nich na ogół myślimy o akwarium ogólnym. Gdybyśmy chcieli zajrzeć pod powierzchnię wody pod którą żyją przedmiotowe ryby chcąc odtworzyć to w akwarium to chyba żaden biotop nie będzie taki prosty.


Skocz do: