• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kirysnik czarnoplamy i co jeszcze???
#11

Obejrzałam i poczytałam sobie na temat tego platydoraska i bardzo spodobała mi się ta rybka.Czy lepiej trzymać ją osobno czy w parce???
I co jeszcze???
Dwa kiryśniki
Jeden lub dwa platydoraski
Piszecie o skalarach-ile sztuk???
I czy coś jeszcze mogłabym???Coś ładnego, kolorowego???
Ach, bardzo mnie ciekawi jeszcze sum indyjski,ale nie wiem czy nie za małe akwa, i czy to mocno wymagająca rybka/??
#12

numi----> napisałeś to co ja ;/ nie powtarzaj słów innych, jak nie masz do powiedzenia nic innego.

Nie kupuj placka do kirysników do 200l Tongue
Ja mam jednego kiryśnika(nie kupujemy innych ponieważ w zoo są tylko malusie 2 cm;/) i jednego placka(trzymają się razem) ale jest to duża ryba(większa niż kiryśnik), bardzo żarłoczna, potrzebuje większego zbiornika.(masz dwie potężne ryby-->kirysniki i tyle bym z sumowatych zostawiła, małe dno) nasz placek cały dzień spędza między ścianą a korzeniem lub pod grotą, no chyba, ze siedzi tam samiec zbrojnikaTongue

Tak jak kiryśniki można ją trzymać jedną lub w grupach, obie rybki nie są w ogóle agresywne idą masą by przepchać od jedzenia coś innego Tongue

Co do obsady hmm w zależności jaki masz zrobiony zbiornik?
Ja teraz w akwa mam jednego skalara(niestety nie pozbedę się go nie ma okaSad (pasożyty) a kupić mu kolegów niezbyt chcę kupować 2cm rybki, a dorosłego skalarka nigdzie nie maSad...)

Mamy:
20 neonów,1 skalar
4 bojowniki(wczoraj kupiliśmy trzy samiczki)
3 zbrojniki
placka
kirysnika
2 piskorki
trzy gupiki-->samiczka dziś padła
-jeden mieczyk(prawdopodobnie w sobotę pójdzie do zoo)
xxxślimaków(ampularie i helenki i coś jeszcze)


No chyba, że masz zbiornik co am 30cm wysokości i obszerne dnoSmile i tedy możesz dać stado tych potworkówSmile

Co do obsady dla Ciebie:
Skalarów około 4-5 sztuk
coś kolorowego? neony są bardzo ładne kolorowe kirysnik ich nie zjeSmile

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#13

Witam!!!

Nie bałam się,ze kiryśnik zje neony, bo kiedyś miałam i jedno i drugie w jednym akwa.Bardziej bałam się o skalary.O nich niewiele wiem, bo nigdy ich nie hodowałam.Jeśli chodzi o skalary to jak kupić 3 samice+1 samiec czy może 50 na 50????
#14

U skalarów nie rozpoznasz płci. kupujesz kilka młodych sztuk, które dorastają razem z neonami i nic im nie będzieSmile

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#15

bercia289 napisał(a):numi----> napisałeś to co ja ;/ nie powtarzaj słów innych, jak nie masz do powiedzenia nic innego.

Nie kupuj placka do kirysników do 200l Tongue
Ja mam jednego kiryśnika(nie kupujemy innych ponieważ w zoo są tylko malusie 2 cm;/) i jednego placka(trzymają się razem) ale jest to duża ryba(większa niż kiryśnik), bardzo żarłoczna, potrzebuje większego zbiornika.(masz dwie potężne ryby-->kirysniki i tyle bym z sumowatych zostawiła, małe dno) nasz placek cały dzień spędza między ścianą a korzeniem lub pod grotą, no chyba, ze siedzi tam samiec zbrojnikaTongue

Tak jak kiryśniki można ją trzymać jedną lub w grupach, obie rybki nie są w ogóle agresywne idą masą by przepchać od jedzenia coś innego Tongue

Co do obsady hmm w zależności jaki masz zrobiony zbiornik?
Ja teraz w akwa mam jednego skalara(niestety nie pozbedę się go nie ma okaSad (pasożyty) a kupić mu kolegów niezbyt chcę kupować 2cm rybki, a dorosłego skalarka nigdzie nie maSad...)

Mamy:
20 neonów,1 skalar
4 bojowniki(wczoraj kupiliśmy trzy samiczki)
3 zbrojniki
placka
kirysnika
2 piskorki
trzy gupiki-->samiczka dziś padła
-jeden mieczyk(prawdopodobnie w sobotę pójdzie do zoo)
xxxślimaków(ampularie i helenki i coś jeszcze)


No chyba, że masz zbiornik co am 30cm wysokości i obszerne dnoSmile i tedy możesz dać stado tych potworkówSmile

Co do obsady dla Ciebie:
Skalarów około 4-5 sztuk
coś kolorowego? neony są bardzo ładne kolorowe kirysnik ich nie zjeSmile

Kolego jak nie odróżniasz cytatów od kopii to wróć się do szkołyBig Grin
Gdzie w mojej wypowiedzi są słowa skopiowane lub podobne do Twojej?
Mam 3 te ryby już półtora roku pływają w moim zbiorniku więc jeżeli podobnie coś napisałem znaczy że po prostu mają zwyczaje które my ludzie zauważamy na początek.A jak cię boli że "coś odgapiam od Ciebie napisz bardziej zrozumiale-tak by twoim zdaniem nikt nie pisał podobnych postów.A jak nie jesteś pewien siedź cicho i ucz sięWink
#16

Nie kolego a koleżankoTongue

Chodziło mi o to, ze napisałeś podobnie do mnie, praktycznie to samo. Tylko innymi słowami Smile

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#17

bercia289 napisał(a):Nie kolego a koleżankoTongue

Chodziło mi o to, ze napisałeś podobnie do mnie, praktycznie to samo. Tylko innymi słowami Smile

Przepraszam moja drogaWink
Możesz przekopiować moją wypowiedź którą uważasz za podobną?
A może nadajemy na tej samej fali i możemy stworzyć dobry duet?Rolleyes


Skocz do: