• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ ok 25l] Tygodniowe krewetkarium
#1

Akwa ok 25l firmy Tetra - gotowy zestaw z drugiej reki Smile Jakosc zdjec jest kiepska, bo aparat mi siadal.

Wymiary: 35/32/25 szer/wys/szer

Fauna:

10 mini rybek do krewetkariow- boraras brigittae,
4 mlode ampularie,
6 krewetek red cherry,
6 krewetek babaulti,
Kilka zielonych???
pojawily sie juz mlode krewecie Smile

Flora:
mchy 3 rodzaje-z tego jedno to jawa Smile plus 3 inne rosliny blizej nieokreslone

Dekoracja:
Korzen, kolko ceramiczne, ktore bylo odwaznikiem do mchu i mialo byc wyjete ale krewetki je okupuja i kamien.

Historia:
Krewetkarium przemycone z Niemiec. Rybki i krewetki siedzialy popakowane w woreczkach, miedzy papierem z niszczarki. Papier wlozony byl do kartona wyscielanego z kazdej strony styropianem. Wytrzymaly w takim stanie od godz 19.00 do 22.00 nastepnego dnia. Upal ich nie dosiegnal.
Przywiozlam tez ichnia wode w butelkach i wieczorem na szybko wrzucilam mchy, wlalam wode i po ruszeniu filtra wpuscilam zwierzyniec. Rano drugiego dnia dolalam wody zrodlanej i wykonczylam dekorowanie.

Dodatkowe info:
W Niemczech kultura krewetkowa jest rozbudowana niesamowicie!!! Maja odpowiednie ryby do takich malych akwariow: mini glonki, mini kiryski, mini lawice. Szok!!! Mozna sobie stworzyc malenkie akwa i tez miec rybki Smile

   
staralam sie uchwycic mini rybke

       

   
z boku


Załączone pliki Miniatury
   
#2

bardzo ładne krewetkariumSmile

viktim napisał(a):Dodatkowe info:
W Niemczech kultura krewetkowa jest rozbudowana niesamowicie!!! Maja odpowiednie ryby do takich malych akwariow: mini glonki, mini kiryski, mini lawice. Szok!!! Mozna sobie stworzyc malenkie akwa i tez miec rybki Smile

faktycznie ja też się z tym spotkałem
kolega którego tata pracuje w Niemczech przysłał mu kiedyś maleńką paczkę może 20x20cm
(akurat byłem u niego i zobaczyłem co tam jest) było tam maleńkie akwarium z mchem, moczarką, i nurzańcem i jeszcze była tam (po dokładnym przeczytaniu opisu produktuSmile) rybka
co to za rybka to sam nie wiem gdyż była maleńka ale wszystko w tym akwarium było luks
ładne ono byłoSmile

Pozdrawiam
Michał
[112l]
Piszę poprawnie po polsku
#3

Baniaczek przyjemny.Te rybki to chyba boraras brigittae.
Cytat: Maja odpowiednie ryby do takich malych akwariow: mini glonki, mini kiryski, mini lawice. Szok!!!
W Polsce też da się dostać Wink .Mini glonki-nie chodzi Ci przypadkiem o otoski?Kiryski także mamy :np. karłowate i sierpoplame.Małe lawicowe też można dostać, np. niebiańskie dano perłowe(błędnie zwane microrasborą galaxy), boraras maculatus i b. brigittae.Trzeba tylko dobrze poszukać.

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#4

strojter napisał(a):Baniaczek przyjemny.Te rybki to chyba boraras brigittae.
Cytat: Maja odpowiednie ryby do takich malych akwariow: mini glonki, mini kiryski, mini lawice. Szok!!!
W Polsce też da się dostać Wink .Mini glonki-nie chodzi Ci przypadkiem o otoski?Kiryski także mamy :np. karłowate i sierpoplame.Małe lawicowe też można dostać, np. niebiańskie dano perłowe(błędnie zwane microrasborą galaxy), boraras maculatus i b. brigittae.Trzeba tylko dobrze poszukać.

Tak to one. Ciezko wszystko wytlumaczyc- rybki lawicowe sa mniejsze niz krewetki a kiryski i glonki tez wygladaja jak normalne odmiany. Glonki osiagaja rozmiar do 2 cm a wygladaja jak duze lamparcie. Tak samo z kiryskami- odmiana pigmejska przy nich to prawie olbrzymy Smile Wiozlam tez homara 2 cm-ego ale niestety nie przetrzymal (*). Byl cudny!!!!
Wlasnie czekam na stronke niemiecka z info- jak tylko szwagier mi przesle to podam.
#5

A może to po prostu narybek??
#6

Kaef napisał(a):A może to po prostu narybek??
no wlasnie nie- tez sie pytalam i to tyle razy, ze juz mieli mnie dosyc. Niech no ja tylko dostane linka.

No coz- umarl krol, niech zyje krol. Bede miala nowego homarka Smile

Pomyslna wiadomosc: krewetki maja sie bardzo dobrze- ostatnio pojawilo sie kilka nowych malutkich stworzonek Smile
#7

A to co nazywasz tą "mini-rybką" to nie jest po prostu najzwyklejsza Rasbora Maculata ??
#8

nareszcie mam linka: http://www.aqua-tropica.de/ tam sa niektore gatunki Smile
#9

Pseudomugile, kolcobrzuchy, b. brigittae i maculata, microrasobry erythromicron i galaxy, gupiki(pawie oczka i endlera), kiryski pigmeje i malutkie można kupić w Polsce.Trzeba tylko się postarać.Tylko niektórych nie widziałem w sprzedaży(np. rasbory vulcans chyba nie ma).

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#10

no tak, czesc zwierzynca moge tez tu dostac ale o reszcie moge sobie pomazyc..... A tu sa gatunki krewetek i ich ceny: http://www.aqua-tropica.de/ po lewej stronie jest napisane: Stockliste Garnelen i w to trzeba wejsc Smile


Skocz do: