• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczki ramireza razem z labiryntowcami (bojowniki, prętniki) - 112l

Nie wiem co się stało,ale bojownik był panem mojego akwa ,ale...od trzech dni samiec ramireza tak goni i podgryza bojownika ,że szok. Czy te ryby nie mogą żyć obok siebie.Może przełożyć bojka do akwa 45 l z gupikami???

Akwa 112l
filtr z deszczownią 690l\h marki nie znam ,bo na filtrze jej nie ma ,a pudełka nie posiadam,gdyż go kupiłam z drugiej ręki
grzałka 200w
oświetlenie 3x18w
3x molinezja ostrousta(samiec i 2 samice)
3xmieczyk(samiec i 2 samice)
3xkirys albinos
3xbocja wspaniała
10x rozbora klinowa
2xpielęgniczka ramireza,para
bojownik
zbrojnik.

-------------------------------
1. Każdy post powinien być zamieszczony w specjalnie do tego przeznaczonym dziale tematycznym.
2. Każdy post w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.

Bojki gryzą [przynajmniej mój] gupiki. Łapał za ogony i szarpał jak na filmie

kolcubuch napisał(a):Bojki gryzą [przynajmniej mój] gupiki. Łapał za ogony i szarpał jak na filmie
co zrobić.Mój bojek jest tak zestresowany ,no i....ma połowę długości swoich płetw.

A nie masz zbiornika zastępczego? Kotnika? Czegokolwiek? Możliwe że pielęgniczki się dobrały i szykują tarło to mozna spróbować odczekać ,jeśli nie to bojownika należałoby oddać

kolcubuch napisał(a):A nie masz zbiornika zastępczego? Kotnika? Czegokolwiek? Możliwe że pielęgniczki się dobrały i szykują tarło i wtedy bojownika należałoby oddać
Niestety nie.Samiec Ramireza jest bardzo agresywny do swojej partnerki.Wszystkie ryby ignoruje ,a bojkowi i jej nie popuszcza.Może to w nim problem.Może go zamienię na inny model????może to jest to???.Kiedyś miałam w 45l parę ramirez , zaraz dobrały się w parę i złożyły ikrę.Tylko w czasie tarła były agresywne

czy możliwe jest umieszczenie tych trzech gatunków ryb do akwarium ok. 170l? każdy mówi co innego więc może na tym forum ktoś wreszcie pomoże

Prętniki i Bojowniki nie. Któreś z nich wraz z Ramirezami, możliwe. Jednak to różne biotopy.

Prętniki i bojowniki nie .
Bojownika i ramirez nie polecam razem ,mogą się tłuc.
Z tego co pamiętam nefrete1 miała prętnki i ramirezki razem.

No zależy też od reszty obsady.

-.-'

U mnie pływa jeden prętnik i 2 młode ramirezki. Prętnik trochę je ściga jak się pojawią w polu widzenia ale nie jest to jakieś straszne napastowanie.

ethnix napisał(a):Prętniki i Bojowniki nie. Któreś z nich wraz z Ramirezami, możliwe. Jednak to różne biotopy.
Czyli jakie konkretnie biotopy?

Skocz do: