• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Barwniaki czerwonobrzuche
#1

Mam pytanie. Jakieś dwa lata temu kupiłem dwa barwniaki czerwonobrzuche. Prosiłem o parkę ale okazało się że to były dwie samice. W tamtym roku dokupiłem parkę. No ale pech chciał że samiec padł i została samica. Niedawno kupiłem samca. I tu moje pytanie czy wystarczy jeden samiec na trzy samice. Słyszałem że barwniaki dobierają się w pary, ale czy nie będzie problemów z pozostałymi dwiema samicami? Może do kupię jeszce samca?
#2

przede wszystkim, jak duze masz akwarium? Barwniaki sa bardzo terytorialne i potrzebuja akwarium o dlugosci co najmniej 70 cm. Przypuszczam, ze najlepiej zrobisz jak zatrzymasz sobie parke a reszte oddasz.

Moja samica jest tak agresywna, ze nawet slimaki mi wykonczyla Smile
#3

Mam aqwa 240l, długość 100cm. Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę z nimi trzymać jakieś inne pielęgniczki np. kakadu czy ramirezki? Jeśli tak to które byście proponowali z tych co wymieniłem. Oczywiście w aqwa mam jeszcze inne rybki.
#4

to napisz najpierw wszystko co masz w akwarium: obsada, roslinnosc i sprzet, dobrze by bylo gdybysmy znali parametry wody.
#5

Wiem że obsada niezbyt doborowa i fatalna ale taką już mam:
-Danio pręgowany-9
-Labeo-1
-Neon Innesa-9
-Barwniak Czerwonobrzuchy-4
-Skalar-3
-Wielkopłetw Wspaniały-2
-Gurami Dwuplamy-1
-zbrojnik niebieski-5
-Bocja siatkowana-1
-Gupik-6
-Molinezja-6
-Mieczyk-2
-Platka-2

Co do sprzętu to:
-Filtr zewnętrzny Fluval 305
- Grzałka z termostatem ale nie pamiętam firmy
-świetlówki jedna uniwersalna 30w i druga aqua-glo 30w

Rośliny:
-Anubias barteri var. nana
-Cryptocoryna
-Hygrophila polysperma
-nurzaniec

Parametrów wody nie znam. Temp 24*C
#6

jak sam zauwazyles- obsada nie taka jak powinienes miec.
Proponuje oddac zyworodki, po co masz tyle zbrojnikow???, do bocji dokup jeszcze 4, zostaw tylko pare barwniakow- porob duzo kryjowek, a potem mozesz pomyslec o kupieniu czegos innego.... ewentualnie. Jak duze masz skalary???
#7

no z jakieś 10cm dwa a jeden mniejszy ok 7cm


Skocz do: