• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ryukiny-prośba o informacje.
#1

Hej wszystkim,mam prośbę czy ktoś wrzuciłby mi linka o welonkach-odmianie ryukin,mam właśnie te i jakoś niewiele wiem na temat tej konkretnej odmiany,chodzi mi czy sa delikatne,do jakich rozmiarów rosną,przejrzałam parę opisów ale były bardzo ubogie w informacje.

Azja 45l , Welonarium 112l
#2

Hejka, w tej chwili nie podam ci konkretnych info z ksiazki, bo nie mam do niej dostepu, ale z racji faktu, iz tez hoduje welony cosik o nich wiem.
Ryukiny z powodu "garba" mają problemy z przewodem pokarmowym, gdyż ich ciało jest "wygięte", dlatego dużo częściej niż typowe złote rybki mają kłopoty z pęcherzem pławnym.
Ze swojego doswiadczenia: kupiłam 3 welonki bardzo małe (ok.3,5cm), pod względem budowy za dużo się nie różniły, gdy podrosły (teraz mają ok.5,5cm) mojego ryukina rozpoznałam właśnie po kłopotach z pęcherzem pławnym.
Jego garbek jest dopiero w fazie tworzenia, ale przy karmieniu tym samym pokarmem tylko jego zaczęło wywracać brzuszkiem do góry.
A więc podałam groszek na "odetkanie" i później pokarm podaje już tylko namoczony.
Nie powinnać trzymać w jednym akwa ryukinów i szybkopływających ryb (molinezji lub nawet welonów -odmiana np. kometa), gdyż to stresuje wolno pływające grubaski.
Jesli chodzi o karmienie unikaj podawania ochotki, jest tłusta i ciezkostrawna, trzymaj sie glownie pokarmow roslinnych.
Jakbys potrzebowala jeszcze jakis info, daj znac.
Pozdrawiam.


Skocz do: