• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gurami - 2 Haremy - Problem?
#1

No więc po długich namysłach zdecydowałam się na to, by w moim akwarium ,,rządziły'' Gurami. To niesamowite rybki, uwielbiam obserwować ich ruchy i zachowania. Kupiłam 4, w tym dwie złote i dwie dwuplamiste. Dokupie jeszcze po jednej każdego gatunku, ale od innego hodowcy żeby potem nie było problemów z wadami genetycznymi potomstwa. Poza nimi akwarium zamieszkuje 6 kirysków, będą w nim również 2 glonojady ale nic poza tym, chyba że zdecyduje się jeszcze na cierniooczki. Jednak zauważyłam że złote gurami są trochę mniejsze od tych drugich, a one wykorzystują to i czasem są agresywne. Nie zauważyłam żeby było to coś poważnego, żadna ryba nie odniosła obrażeń, jednak są bardzo terytorialne bo nawet gdy tym mniejszym coś nie pasuje gonią te większe w drugi kąt akwarium. Czy na dłuższą metę może być to niebezpieczne? Zbiornik ma aż 120 cm długości,jest obsadzony roślinami, więc rybki mają gdzie uciekać w razie czego, jednak nie chciałabym zeby trwały między nimi bezustanne walki. Czy powinnam to zbagatelizować i dokupić brakujące osobniki do tych haremów? Czy dzieje się z nimi coś złego?


Załączone pliki Miniatury
   
#2

nie tzryma się 2 gat gurami w jednym akwarium chyba że akwarium jest olbrzymie,sa agresywne ponieważ większe dominują i najprawdopodobniej są to 2 samce które toczą walki.
Ps może 1x3 złoty lub 1x3 marmurkowy i po proplemie to lub to.
#3

Nie, mam jednego samca i trzy samice.
Spróbuję znaleźć kogoś kto by przygarną parkę złotych, ale na razie się wstrzymam bo moze jeśli wyrówna się ich wzrost to będzie dobrze, u koleżanki w akwarium żyją razem gurami złoty, marmurkowy i dwuplamisty i nic się nie dzieje, więc poczekam jeszcze 1/2 tygonie..
#4

Nie masz 2 dwuplamistych 1 jest marmurkowy Big Grin
#5

W ogóle został mi sprzedany jako mozajkowy, ale już nic nie powiedziałam tylko się śmiałam ;]
Myślałam że może to jednak dwuplamisty bo ciągle trzyma się z samiczką właśnie tego gatunku
#6

Powiem Ci, że nie ma sensu trzyma ich dłużej wszystko zależy od charakteru jeżeli się nie tolerują to najlepiej oddać jeden gatunek i powinno być dobrze Wink

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#7

Na szczęscie się ustabilizowało i rybki się dogadały, wszystko było spowodowane tarłem jednej z par, dziękuję bardzo za rady Smile


Skocz do: