• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KIlka pytań - bimbrownia, molinezje żaglopłetwe przy tafli wody, widział ktoś L18 ?
#1
Big Grin 

Witam
Mam pytanie odnośnie bimbrowni.Otóż zrobiłem sobie taki kosmiczny sprzęt zgodnie z instrukcją forum. Działa super. Big Grin Na samym końcu przewodu nie ma nic. I tutaj moje pytanie: czy na koniec tego przewodu mogę podpiąć do filtra (AQUA EL "1"), lub kostkę (nie wiem czy ciśnienie wystarczy) Jeśli nie jest podpięty wylatuje jeden wielki bąbel a jak podpinam do filtra, to bąbel ten zostaje rozbity na drobne ale boję się że zaszkodzi to rybką i będą pływały inaczej.

Moje 2 pytanie dotyczy ryb> otóż zauważyłem że niektóre z moich ryb chodzi mi tu o molinezje żaglopłetwe pływają przy tafli wody i jakby pobierają tlen z ponad tafli wody czy jest to normalne?? Trochę to głupie tytanie

I jeszcze jedno pytanie czy spotkał się już ktoś z rybą L18 Jaka jest w hodowli bo cena też jest fajna 138zł Big Grin

Jak coś mi się przypomni to dopiszę Big Grin

Gadu - Gadu:
3024350
#2

Witam.
Najlepsza powinna być kostka lipowa, która dobrze rozpyla gaz na małe bąbelki, musisz spróbować ciśnienie powinno być ok.

Możesz równie dobrze wsadzić koniec węża do filtra, tylko tutaj zdania akwarystów są podzielone. Według jednego poglądu jest ok, natomiast według drugiego ponoć szkodzi to bakteriom znajdującym się w filtrze.

Moim zdaniem spróbuj, przez kilka dni włożyć do filtra i obserwuj zachowanie akwarium. Tylko gaz w filtrze może spowodować jego głośną pracę i zapowietrzanie się, co jest złe.

Tutaj sprawdź sobie poziom co2 http://www.holenderskie.pl/?m=12/a/kalkulator_co2, będziesz wiedział czy zachowanie molinezji jest spowodowane poziomem co2.

Przy podawaniu co2 istotne jest oświetlenie i nawożenie.


Skocz do: