• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OKRZEMKI - Wszystko na temat okrzemek i ich zwalczania - brązowe glony - brązowy osad
#31

karm rybki ale poprostu czesciej i w malutkich porcjach a jesli chodzi o te okrzemki to powstawac moga z nieregularnego oswietlania :].Pozdrawiam

...

gg 3123494

#32

zbiornik jest oswietlany tak okolo od 8-10 godz dziennie zbiornik ma 140l i fakt co do oswietlenia jest za slabe bo mam tylko jedna swietlowke 18w aqua glo i w dodatku krotka wiec to moze byc przyczyna a zbiornik mam od 4 miesiecy przez pierwsze 2,5 miesiaca bylo naprawde wszystko ok czysciutko i pieknie ale czy te okrzemki znikna mi kiedys z tych roslinek???
#33

Już ci napisałem co masz zrobić i przydała by się mocniejsz świetlówka albo dwie
#34

znikną nie przejmuj się nie przesadzaj z karmieniem ryb,często podmieniaj wodę i odmul dno.skróć czas oświetlania akwa do paru godzin dziennie,co parę dni wydłużaj o 1 godz,stopniowo.
#35

ok a co myslicie by wymienic ta switlowke z aqua-glo na swiatlo dzienne a co jesli chodzi o roslinki? a ryby tak czy inaczej karmie co 2 -3 dni dzieki wielkie
#36

Co 2-3 dni?? karm je przynajmniej raz dziennie
#37

ze światłem możesz po kombinować zobaczysz która świetlówka lepsza.
#38

ok najwazniejsze zeby to znikeło jade wlasnie teraz do zoologicznego po glonojady Smile ciekawe jak dlugo potrwa proces oczyszania mam nadzieje ze szybko
#39

kup otoski lepiej : D
#40

Mi oczyszczały zbiornik 160l w jedną noc i nigdy już nie wraca


Skocz do: