• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OKRZEMKI - Wszystko na temat okrzemek i ich zwalczania - brązowe glony - brązowy osad
#11

jak zwiekszyc oswielenie w oryginalnej pokrywie, w której jest swietlówka 15 vat?
#12
Sad 

Witam...
Mam akwa 240l z pysiami... Zbiornik ma ok 4 tygodni... po ok. 2 tygodniach przed wposzczeniem ryb 1 z anubiasów zaczął jakby gnić... Z paru liści został już tylko sam "szkielet" a niedawno zauważyłem ze na wszystkich anubiasach jest rdzawy nalot... Na kamieniach jest to samo :/ Na szybach też się coś osadziło. Jakieś białe kuleczki, które pod wpływem ruchu wody poruszają sie na szybie. Ale są do tej szyby przytwierdzone... zeby ktos nie pomyślał ze to chodzi po akwarium ;P ... Sest tego mnustwo na szybach. a i dodam ze moze to sprawa oświetlenia... bo w pokrywie są zwykłe 2 swietlówki 35 W Te ktore są razem z pokrywami sprzedawane... Albo złe natlenianie? bo teraz działa tylko filtr zew. tetra ex 700... bo filtr wew. tetra tec in1000 musiałem odłączyć bo chyba sie zepsuł... musze nowy zakupić... więc nie wiem co z tym zrobić... Przeciez otosków nie kupie zeby to zeżarły... bo ja mam malawi, i pysie by je szybko obskubały... POMÓŻCIE!!
#13

W nowo założonych akwariach bardzo często pojawiają się okrzemki, nic się nie przejmuj. Powinny same zniknąć jak ustabilizuje się sytuacja w akwarium.
Podmieniaj wodę co tydzień regularnie i oświetlaj akwarium 12 h dziennie.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#14

Kesi ma racje.Po prostu zwiększ oświetlenie ;-)



#15

maniuch może zacząłbyś się zastanawiać co piszesz. On ma akwarium z pyszczakami.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#16

Kesi napisał(a):maniuch może zacząłbyś się zastanawiać co piszesz. On ma akwarium z pyszczakami.

faktycznie pomyliłem się.trochę inaczej zrozumiałem.aim sory.
#17

Wpuść tam ze 2-3 młode zbrojniki niebieskie. Powinny wyczyścić akwarium z okrzemek a pysie nie powinny ich ruszać.

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
#18

Anubiasy nie są dobre na początku bo wolno rosną i szybko gloniska je dopadają.Lepiej jakieś szybko rosnące wybierz,anubiasy później posadzisz.
#19

ja też miałem ten problem ale wpuściłem zbrojniki niebieskie (sześć) i bardzo ładnie posprzątały w jedną noc
#20

szyma napisał(a):Anubiasy nie są dobre na początku bo wolno rosną i szybko gloniska je dopadają.Lepiej jakieś szybko rosnące wybierz,anubiasy później posadzisz.

Jeśli tam są pysie to zrobiłyby sieczkę z szybko rosnących łodygowców w kilka godzin dobrze się bawiąc Wink

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl


Skocz do: