• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zdychające otoski
#1

Witam.

Czy ktoś może mi pomóc? Otoskom w moim akwa puchną brzuszki i w końcu zdychają. Na razie padł jeden ale widzę, że kolejne dwa też już puchną.

Dzięki.
#2

Ja na chorobach się nie znam ale na pewno do diagnozy będą potrzebne informacje o zbiorniku - litraż, sprzęt, obsada, parametry wody...itp więc od razu je napisz, aby ktoś mógł ci pomóc

__________________________________________________
Akwarium 64L proste: Nowe fotki !!!
13x Neon Innesa
6x Otosek
6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik
#3

OKO50 napisał(a):Ja na chorobach się nie znam ale na pewno do diagnozy będą potrzebne informacje o zbiorniku - litraż, sprzęt, obsada, parametry wody...itp więc od razu je napisz, aby ktoś mógł ci pomóc

dodaj jeszcze czym i jak je karmisz- poczytaj o chorobie pecherza plawnego
#4

Jeśli chodzi o otosy to albo problemy z trawieniem, albo atak nicieni (możliwa też puchlina).
#5

Mao106 napisał(a):Jeśli chodzi o otosy to albo problemy z trawieniem, albo atak nicieni (możliwa też puchlina).

jaki sposob leczenia , bo mam ten sam problem jak zawsze śmigały aż miło sie na nie patrzyło tak teraz 2 sobie leża i maja jakieś wypukłe brzuszki .
#6

Jak puchlina to juz za późno na leczenie, jak nicienie to polecam lek Capifos firmy zoolek, jeśli chodzi o problemy z trawieniem to napisz czym karmisz, jakie parametry wody itp.
#7

Czy jeśli jest to puchlina to czy mogą zachorować inne ryby?
#8

tak, puchlina jest zaraźliwa, ale podaj parametry wody, w jakim akwarium mieszkają ryby, jakie masz w nim ryby, czym karmisz, jakie masz wyposażenie akwarium?? Jeśli możesz to daj fotki.
#9

Zyryx napisał(a):Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:

- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium
- dokładny opis choroby
- pojemność akwarium
- obsada ryb w akwarium
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium

Proszę starać się opisać jak najwięcej z wyżej wymienionych punktów. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce Smile.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl



Skocz do: