Postów: 239
29
Dołączył: 09.05.2008
Dzisiaj dostane od rodziców "nówkę nie śmigną" 112litów i nie mam na nią pomysłu oprócz tego że chciałbym ta mieć ramirezy.
Nazwa tematu została poprawiona - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 21:28 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
Może ładną ławicę zwinników jarzeńców? Jakieś krewetki, otoski.
Postów: 239
29
Dołączył: 09.05.2008
Nie, ciekawią mnie ramirezy chodzi mi o to czy macie pomysły na aranrzacje
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 21:20 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Wikii podała ci ryby, które możesz dorzucić do ramirezek. A wystrój to standard chyba, korzenie, kokosy, sporo roślin, nie ma co udziwniać. Chyba że ramirezowe czarne wody, sporo korzeni, zero zielska i do towarzystwa jakieś ładne małe kiryski, a pod powierzchnię kilka samców endlerka. I duuuużo pistii!
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 15:00 {2} przez
apri cort.)
Postów: 422
40
Dołączył: 04.06.2008
Zazdroszczę 112
Jako podłoże najlepszy by był naprawdę drobny, ciemny żwirek.
Przydadzą się niewielkie kamienie, na któych samica będzie mogła złożyć ikrę.
Jak również dużo zakamarków z korzeni i roślinności.
Rośliny:
- Tonina rzeczna
- Żabienica długolistna
- Heterantera paskowana
Te są z połd ameryki, tak jak Ramirezki. Do tego możesz dobrać inne szybkorosnące i niewymagające rośliny.
I koniecznie coś na powierzchnię wody - pistię lub rzęsę wodną, aby zrobić troszkę klimatu w akwarium.
Do ramierezek polecam dodać stadko tetr tęczowych.
Oświetlenie mieszane (ciepłe i zimne światło). Rozproszone przez rośliny pływające. W takim oświetleniu barwy tych rybek będą się najlepiej prezentowały.
Postów: 192
7
Dołączył: 15.01.2009
moze te mieczyki i molinezje ktore sie cisna w 50l?
Postów: 239
29
Dołączył: 09.05.2008
one idą na handel
Dzięki nefrete za pomoc
a co sądzicie o holenderskim z ramirezkami
Postów: 78
11
Dołączył: 13.10.2008
może jakieś muszlowce z tangi ???? bardzo ciekawe ryby i łatwo się rozmnażają ja ostatnio kupiłem mały harem i już mam młode
Postów: 239
29
Dołączył: 09.05.2008
Nie, Malawi mnie nie interesuje
lubie mieć zielono w akwa
dlatego pytam się jakie rośliny proponujecie
Mylisz Malawi z Tanganiką - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 21:22 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 11
2
Dołączył: 09.03.2009
ja proponuje mlecz polny jak zakwitnie bedzie super
ok bez jaj to jest twoja obsada w 54l akwa. mój boże ja mam 180l i nie mam tyle ryb
Posty zostały połączone.
rybiasz proszony jest o zwracanie uwagi na pisownię i wytłumaczenie obsady z sygnatury (25l : około12 gurami, około 50 mieczyków, około 50 molinezji ) To też na handel ? Jeśli tak to lepiej się pospiesz - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 21:25 {2} przez
Kejdi.)