Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112L- ogólne] na ziemi.
#1

Witam, przedstawiam wam mój baniak. wystartował 11.02.2009.
Tak wyglądał 4 dni od startu:





Wymiary akwarium.
80x35x40 - 11L - proste

Wyposażenie:
Oświetlenie:
Świetlówki 4x18W T8 - licząc od tyłu - P. Master TLD 965 deLuxe, P. Aquarelle, P. Master TLD 965 deLuxe, S. GroLux

Filtracja:
Filtr kubełkowy Atman CF800. Pojemność kubła 9L, 3 kosze na wkłady filtracyjne wypełnione od dołu - pasek gąbki, reszta kosza - ceramika, środkowy cały - ceramika
(w sumie grubo ponad pół kilo), górny - gąbka i wata filtracyjna.

Ogrzewanie - grzałka 150W Weipro z termostatem

Roślinność:
Alternanthera Lilacina
Lilaeopsis novae - zelandiae
Cryptocoryne wendtii Tropica
Eustralis stellata
Rotala rotundifolia
Bacopa caroliniana
Alternanthera Rosaefolia
Egeria densa
Ammania gracilis
Echindorus amazonicus
Hygrophilia guyanensis
Vallisneria Corkserw
Lobelia cardinalis
Sagittaria subulata
Echinodorus Jan Harbich

4 dni temu doszła glośka i mech flame moss oraz erect moss

Zwierzęta:
Razbora klinowa - 20szt
Otosek - 7szt

W planach krewetki Fire Red.

Dekoracje - korzeń mahoniowy, tło - czarny brystol

Parametry wody:
Woda mieszana z RO w stos 1 do 2 lub 1 do 1
TwW - 6
TwO - 10
pH - 6,5
NO2 - 0
NO3- 15 - 20ppm

Podłoże - ziemia dla roślin wodnych Hartmann, wierzchnia warstwa - żwir kwarcowy o granulacji 2 - 3 mm.

Nawożenie: CO2 z butli wysokociśnieniowej - 30 - 40ppm
KNO3 - 15 - 20ppm
K2SO4 - 20 - 30ppm

Podmiany raz w tyg 50% wody lub dwa razy w tyg po 30%

--------------------------------
Tak akwarium wygląda dziś:







Obecnie świecę 8godz na dobę, zacząłem od 5 godzin.

Nawożę KNO3 gdyż od miesiąca mam poziom 0, oraz K2SO4. Decyzja o nawożeniu została podjęta po tym jak wyskoczył mi dywanik sinic - za dużo fosforanów przy zerowym stężeniu azotanów - tu podejrzewam przyczynę. Rozpocząłem duże podmiany co kilka dni aby zredukować poziom fosforanów. Obecne stężenie NO3 to coś około 20ppm, potasu - ok 25 - 30 ppm. Mam nadzieję że sinice i nitki w końcu znikną. Micro na razie nie mam zamiaru stosować gdyż rośliny powinny z ziemi ciągnąć jak na razie. Co myślicie?
#2

Ładne akwarium, fajne roślinki i widać że wiesz "o co kaman" w tym wszystkim, mi się nie podoba tylko ta roślina z przodu z dużymi liśćmi, psuje pierwszy plan, nie wiem to chyba jakaś żabienica bodajże, a tak bardzo fajnie.
#3

Ta żabienica to dokładnie Echinodorus Jan Habrich. Celowo ją umieściłem w tym miejscu żeby dodać akwarium większej głębi - kontrastuje z żabienicą amazońską w tyle - ale ona jeszcze młoda i niska jak na razie. Co do ostatecznej aranżacji to jeszcze trzeba poczekać aż wszystkie rośliny podrosną
#4

Świetny start! Zobaczymy, jak się rośliny rozwiną. Planujesz jeszcze coś do obsady?

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#5

Planuję krewetki fire red i dwie samiczki gupika endlera ( mam samca tylko - zaplątał się jako narybek jak brałem od znajomego wodę do szczepienia zbiornika miesiąc temu i został). To chyba będzie wszystko. No może jeszcze parka P. Ramireza lub harem P. Trójpręgiej, ale to już by było max
#6

osobiście nie radzę gupików, chyba że masz gdzie młode oddawaćTongue albo masz węża który je narybek(są takieTongue)

Co do akwarium to 10/10

@EDIT
A nie myślałeś aby dołożyć jeszcze jeden korzeń po prawej stroni i obsadzić go fajnie mchem?

Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
#7

Co do narybku gupika endlera to razbory szybko rozwiążą ten problem. Pewnie nawet nie zdążył bym go odłowić.

W tym zbiorniku stawiam głównie na rośliny - stąd akwarium na ziemi. Chcę maksymalnie wykorzystać jej dobrodziejstwa, co zrtesztą widać, jak po miesiącu rośliny strzeliły bez nawożenia, przy okazji wysysając mi cały azot i potas ze słupa wody co było przyczyną wystąpienia sinic. Dla tego nawożę tylko KNO3 i K2SO4 a resztę z ziemi sobie mam nadzieję dociągną.

Mech to tylko dodatek. Ale w planach mam już założenie kolejnego mniejszego akwarium z mchem głównie Smile

Myślę czy by nie odsłonić trochę korzeń, przesadzając jednego Echinodorusa z przedniego planu, bardziej w głąb na prawo, za cryptocoryny
Temat zamknięty


Skocz do: