Postów: 8
5
Dołączył: 27.11.2008
Witam wszystkich mam w tej chwili akwarium 126 L o wymiarach 80x40x45
Filtr Aquael turbo 650
Grzałka 100W
Oświetlenie 3x18W
co zmienic w mojej obsadzie czy wszystko pasuje do siebie
3x Kirys
12x Danio
4x Molinezja
3x chyba glonojad bo tak napewno to niewiem co to jest
bojownik 2+1
3x gupik 1 samica i 2 samce
4x ślimak ampularia
i chciałem dołozyc z 10 krewetek red cherry ale nie wiem czy to jest dobry pomysł
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2009, 23:26 {2} przez
mycha.)
Postów: 1,219
38
Dołączył: 11.12.2008
To tak ampularie ci się rozmnożą, więc uważąj na kokony na pokrywie. Oddaj molinezje i gupiki(po co ci żyworodne).
Sprawdż to coś podobne do glonojada na google:
-plecostomus
-glonojad syjamski
-zbrojnik kolumbijski
-zbrojnik niebieski
-otosek
Dodaj 2 kiryski(jaki gatunek?). Dodaj te red cherry i tak się rozmnożą.
Pozdrawiam
Rafał
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
Ogólnie obsada nie jest zła ale krewetek bym nie dawał(dla ich własnego dobra)
Poczekamy na dokładniejsze info o rybkach.
Moja proponowana obsada:
Zostaw sobie tylko danio(mam nadzieje że pręgowane)
Jeśli tak to możesz dokupić sobie małą ławicę.(20szt)Zawsze to ładniej i estetyczniej.Bojowniki "pasują".
Ślimaki zostają i przy takiej obsadzie nie miał bym już wątpliwości co do krewetek.
Jeśli chodzi o kiryski to bym proponował albo dokupić 7szt lub pomyśleć o krewetkach i dokupić stadko otosków 10szt.(ładne i pożyteczne rybki)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2009, 13:06 {2} przez
Olek.)
Postów: 192
7
Dołączył: 15.01.2009
BlackHawk88 napisał(a):To tak ampularie ci się rozmnożą, więc uważąj na kokony na pokrywie. Oddaj molinezje i gupiki(po co ci żyworodne).
Sprawdż to coś podobne do glonojada na google:
-plecostomus
-glonojad syjamski
-zbrojnik kolumbijski
-zbrojnik niebieski
-otosek
Dodaj 2 kiryski(jaki gatunek?). Dodaj te red cherry i tak się rozmnożą.
Plecostomus to raczej nie jest bo to rzadki okaz, liposarcus i gibiceps można by dodać do listy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2009, 22:31 {2} przez
kilarkoprz.)
Postów: 8
5
Dołączył: 27.11.2008
juz wiem po zobaczeniu zdjec jest to zbrojnik niebieski.A i zapomnialem dopisac mam jeszcze 5 kosiarek
Postów: 937
3
Dołączył: 21.11.2008
czy ty masz 2 samce bojownika i 1 samice?
Postów: 8
5
Dołączył: 27.11.2008
no cos ty jestem poczatkujacy ale nie az tak bardzo mam 1 samca i 2 samice
Postów: 937
3
Dołączył: 21.11.2008
Postów: 7
0
Dołączył: 15.03.2009
Na pewno 1+2 ale uważałbym z krewetkami mbo bojownik może je zaczepiać..
Napisz jakie masz danio.
Postów: 1,695
14
Dołączył: 29.02.2008
kosiarki dorastają do sporych rozmiarów, ja bym je zamienił na otoski, poza tym albo pozbądź się gupików, albo dokup ze 2 samiczki, zbrojniki dorastają do 13 cm ... według mnie masz drobne przerybienie.