• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do mojego akwa lub co zmienic w aktualnej
#1

Witam wszystkich mam w tej chwili akwarium 126 L o wymiarach 80x40x45
Filtr Aquael turbo 650
Grzałka 100W
Oświetlenie 3x18W

co zmienic w mojej obsadzie czy wszystko pasuje do siebie
3x Kirys
12x Danio
4x Molinezja
3x chyba glonojad bo tak napewno to niewiem co to jest
bojownik 2+1
3x gupik 1 samica i 2 samce
4x ślimak ampularia
i chciałem dołozyc z 10 krewetek red cherry ale nie wiem czy to jest dobry pomysł
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
#2

To tak ampularie ci się rozmnożą, więc uważąj na kokony na pokrywie. Oddaj molinezje i gupiki(po co ci żyworodne).
Sprawdż to coś podobne do glonojada na google:
-plecostomus
-glonojad syjamski
-zbrojnik kolumbijski
-zbrojnik niebieski
-otosek
Dodaj 2 kiryski(jaki gatunek?). Dodaj te red cherry i tak się rozmnożą.

Pozdrawiam
Rafał
#3

Ogólnie obsada nie jest zła ale krewetek bym nie dawał(dla ich własnego dobra)
Poczekamy na dokładniejsze info o rybkach.
Moja proponowana obsada:
Zostaw sobie tylko danio(mam nadzieje że pręgowane)
Jeśli tak to możesz dokupić sobie małą ławicę.(20szt)Zawsze to ładniej i estetyczniej.Bojowniki "pasują".
Ślimaki zostają i przy takiej obsadzie nie miał bym już wątpliwości co do krewetek.
Jeśli chodzi o kiryski to bym proponował albo dokupić 7szt lub pomyśleć o krewetkach i dokupić stadko otosków 10szt.(ładne i pożyteczne rybki)

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#4

BlackHawk88 napisał(a):To tak ampularie ci się rozmnożą, więc uważąj na kokony na pokrywie. Oddaj molinezje i gupiki(po co ci żyworodne).
Sprawdż to coś podobne do glonojada na google:
-plecostomus
-glonojad syjamski
-zbrojnik kolumbijski
-zbrojnik niebieski
-otosek
Dodaj 2 kiryski(jaki gatunek?). Dodaj te red cherry i tak się rozmnożą.

Plecostomus to raczej nie jest bo to rzadki okaz, liposarcus i gibiceps można by dodać do listy.
#5

juz wiem po zobaczeniu zdjec jest to zbrojnik niebieski.A i zapomnialem dopisac mam jeszcze 5 kosiarek
#6

czy ty masz 2 samce bojownika i 1 samice?
#7

no cos ty jestem poczatkujacy ale nie az tak bardzo mam 1 samca i 2 samice
#8

to może 1+2.?!!
#9

Na pewno 1+2 ale uważałbym z krewetkami mbo bojownik może je zaczepiać..
Napisz jakie masz danio.
#10

kosiarki dorastają do sporych rozmiarów, ja bym je zamienił na otoski, poza tym albo pozbądź się gupików, albo dokup ze 2 samiczki, zbrojniki dorastają do 13 cm ... według mnie masz drobne przerybienie.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg


Skocz do: