06.03.2009, 09:55
Witam
Wymiary; 80x40xh29 co daje 93 L pojemności
Filtracja: zewnętrzny Aquaszut silent 3 i wewnętrzny Penn Plax używane zamiennie
Oświetlenie: 2x 25 W
Temperatura; 22-23 C utrzymywana bez grzałki
Podmiany wody co dwa tygodnie, parametry no2 - 0,1, gh - 7-8 żeby zbić twardość używam wkładów torfowych ale nic nie pomaga.
Obsada :
5x kardynałek
4x danio koralowy
2x kirysek
2x bocja wspaniała (rozwiązała mój problem z ślimakami)
2x kosiarka (niezwykle pomocna w walce z glonami nitkowymi)
3 x malutkie zbrojniki
1x bojownik + 2 panienki
2 barwniak
Wiem, że niektóre gatunki nie powinny być trzymane w takim litrażu ale rybki są jeszcze bardzo małe i dobierałem je na zasadzie potrzeb - ślimaki - bocje, glony - kosiarki i zbrojniczki. Wszystkie ryby żyją w zgodzie.
Flora: po udanej walce z nitkami, które wykończyły mi 80 % roślinek
zacząłem sadzić najpierw rośliny grubolistne, później szybko rosnące od miesiąca nie mam problemów z glonami, których z dnia na dzień jest coraz mniej. Pod korzeń stosuje kulki jbl, przy podmianach nawóz tetry w płynie.
Proszę o sugestie i porady.

