Postów: 61
14
Dołączył: 31.01.2009
04.02.2009, 22:43
Moje Akwarium:
Szerokość 60cm
Wysokość 26,5cm
Szerokość z lewego i prawego boku 32cm
Moje roślinki to trawa wodna(nie znam prawdziwej nazwy),coś podobnego jak palma wodna(też nie znam prawdziwej nazwy) i jakieś czerwone jeszcze nie znam nazw bo kupowałam na giełdzie

Mój sprzęt jest taki:
Grzałka z termostatem 50W,Filtr niestety nie wiem dokładnych danych bo kupiłam od kuzyna

Obsada:
5 Danio(czerwone)
3 Skalary
9 Neon(inessa)
2 Małe glonojady(nie wiem jakie ale czarne)
4 Kiryski 3 małe 1 duży(spiżowy)
4 Gupiki(zwykły)
I to wszystko co mam w akwarium a teraz fotki:
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2009, 16:56 {2} przez
patkagaw.)
Postów: 97
2
Dołączył: 25.01.2009
Hey,
Zbiornik ogólnie ładnie się zapowiada,piach korzenie, mój styl... Jeszcze jakieś czarne tło i szyszki olchy. Będzie ładny klimat.
Ale za obsadę muszę Cię ochrzanić!
Skalary, oddaj od razu w lepsze warunki (Akwarium min. 160-200L).Teraz je torturujesz.
"glonojady"- rozumiem że są to zbrojniki, również do oddania.
Lub bierz się za zbiornik +200L.
Dwie proponowane obsady,
Neony+Kiryski lub Gupiki+Danio
Razem nie, bo ryby mają zupełnie inne wymagania.
Tak dla sprostowania, chyba widzę tam neona innesa..,
Dawid
200L
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2009, 23:06 {2} przez
Sopel.)
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
Musisz zaopatrzyć się w porządne rośliny bo czuję że te nie pociągną długo..
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-r...-8391.html
Danio neonki i kiryski(stadne) to max w twoim akwarium bo zaczną się poważne problemy...
Masz neonki inessa a nie czerwone to duża różnica.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2009, 23:09 {2} przez
Olek.)
Postów: 67
4
Dołączył: 29.12.2008
Więcej roślin neony inessa je lubią , skalary zdecydowanie oddaj za mały zbiornik.
Zamiast zbrojników kiryski i będzie ok.
Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2009, 00:02 {2} przez
Olek.)
Postów: 327
18
Dołączył: 16.05.2008
te zdjęcia to jakieś przestarzałe z 2007 r
obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
Aparat może nie mieć przestawionej daty,poczekajmy na sensowne wyjaśnienie.
Postów: 327
18
Dołączył: 16.05.2008
no możliwe sorry

akwa masz ładne tylko ta obsada
obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty
Postów: 63
12
Dołączył: 19.01.2009
Ten filtr to FAN1 albo FAN2. Radził bym ci go wymienic na inny (np. TURBOFILTER 650) bo w moim akwarium i akwarium w szkole nie czyścił prawie nic. Teraz mam filtr TURBOFILTER 1100 i działa znakomicie, a co do akwarium to bardzo ładne
Forget about your boyfriend and meet me at the hotel room
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.02.2009, 15:37 {2} przez
piotrex12.)
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
W tak małym akwa potrzebny jest każdy kawałek miejsca pływania zwłaszcza przy takiej obsadzie...
To jest akwarium około 60 litrów a nie 100 czy 200l........
Ja aquaela chwalę szczególnie fan 2 plus(w 112l)
Postów: 61
14
Dołączył: 31.01.2009
THX za te podpowiedzi a co do daty to z tego roku bo w aparacie nie ustawiona data sorka