• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

filtr do 200ltr.
#21

oskar - no comments...


bartek, hmm, w 100zl to albo wewnętrzy albo chińczyk, bo oszczędzanie ma wiele kryterii, ja juz sie wypowiedziałem na ten temat co ja bym kupił. zrobisz jak chcesz, ale bez sensowne przepłacanie tez nie niesie żadnej korzyści.
Bardziej awaryjne sa grzałki i tu to bym nie oszczędzał.
#22

(02.10.2012, 14:51)krzysztof903 napisał(a):  tak wszyscy chwalą chińczyki a jak proszę o opinie to cisza, ehhh....
Teraz okazuje się, że Ty najbardziej je zachwalasz. Po 2 miesiącach jesteś już taki pewny ich działania, że sam je polecasz? Nie mam nic przeciwko chińskim filtrom ale stwierdzenie, że to jest to samo co markowy produkt "bo filtruje" jest zwyczajnie głupie.
Na grzałkach byś nie oszczędzał a w innym temacie sam się pytasz jak się sprawują chińskie, ehhh...
#23

Witam,
Interesuje mnie filtr do 200itrowego akwarium roślinnego, jaki wybrać nie wiem cena max 600zł ale mogło by być taniej , a i małe zużycie prądu

Pozdrawiam
#24

Wewnetrzny czy kubełkowy? Masz do wyboru marki Fluval, Eheim, Tetra. Sprawdź parametry filtrów na stronach producentów i porównaj, który najbardziej Ci odpowiada.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#25

"Sprawdź i porównaj"- faktycznie rzeczowa odpowiedź. Doprawdy nie ma już innych producentów? No to ja akurat polecę JBL e901 zwłaszcza jeśli chodzi o małe zużycie prądu.
#26

Toka, to wejdź na strone, porównaj, spędź godzinę na czytaniu o nowych i starych modelach, zrób analizę i podaj na talerzu. Proszę. Podałem trzy, mogę podać dziesięć, ale po co.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#27

(04.02.2017, 10:04)Kelvezu napisał(a):  Podałem trzy, mogę podać dziesięć, ale po co.

No to po co w ogóle odpisywać? Dałeś odpowiedź na zasadzie "weź co uważasz" to dlaczego podałeś 3 marki do wyboru i to akurat takie? Czyżby były lepsze od innych? Skoro tak to jest to już jakiś argument teraz tylko go uzasadnij zwłaszcza w kontekście energochłonności. Ja podałem konkretny model, mieszczący się w budżecie i zużywający niewiele prądu a mam go od 3 lat i sprawuje się bardzo dobrze. Uważasz, że Twoja bezsensowna odpowiedź jest lepsza? Swoją drogą wewnętrzny filtr do 200l przy budżecie 600zł to również "świetny" pomysł.
#28

Tokatoka.
Może mi napiszesz, że nic Ci nie przepuszcza syfu?
Akurat te modele potrzebowały wsparcia DIY. Właśnie temu, że przepuszczają syf. Też taki miałem.
#29

Akurat przepuszczanie syfu w tych modelach było spowodowane słabym uszczelnieniem górnego kosza. Nie wiem czy miałeś model 900 czy 901 ale w tym drugim producent dał dodatkową uszczelkę która problem niwelowała. Nie.będę wieszał psów na tym filtrze z powodu wad wcześniejszych modeli. Mam e901 i nie przepuszcza syfu bo nie ma fizyfczej możliwości ku temu.

EDIT
Chyba, że chodzi o przepuszczanie drobnego syfu przez zbyt grube gąbki no ale akurat dobór wkładów w filtrze to sprawa indywidualna i jak komuś fabryczny zestaw przeszkadza to może go tanio zmienić.

PS Poczytałem Twoje stare posty i jakoś dziwnym trafem zachwalałeś model e900. Bardzo dziwne. Kolejny dowód na to, że nie ma co się wypowiadać o sprzecie którego się krótko używa skoro teraz nastąpiła zmiana o 180 stopni. No chyba, że poprawne złożenie filtra sprawia Ci problemy i stąd ta opinia bo poprawnie złożony 901 nie ma prawa przepuszczać syfu.
#30

Najwidoczniej masz rację jak we wszystkim.


Skocz do: