• 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[100l] Trochę azji
#11

Clithony są bardzo dobre, miałem kilka, potrafiły bardzo dobrze oczyścić liście anubiasa. Ale nie rozumiem w jaki sposób miałyby być środkiem zaradczym na glony. Musiałbyś mieć co najmniej 20. Szyby i tak trzeba czasem skrobać.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#12

Nigdzie nie napisałem, że ślimaki mają być środkiem zaradczym tylko przyjąć formę czyścicieli na codzień i jako urozmaicenia życia w akwa. Tak jak wodę podmienia się, czyści dno tak i myje się szyby logiczne i wiadome.

Pozdrawiam Radek
#13

Czasem mam wrażenie, że ludzie myślą, że jak wpuszczą kilka otosków i ślimaków to nigdy juz nie będą mieli glonów. Nie takie proste.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#14

Hej,

akwa ma już 25 dni, które nie obyły się bez moich błędów w skutek czego dorobiłem się krasnorostów. Na szczęście mimo strat w roślinności wygrałem walkę i zakupiłem trochę nowych roślin. Te co przetrwały wojnę pięknie rosną i może za 2 tygodnie rozpocznę przycinanie. Staram się stale trzymać biotopu mimo dwóch wpadek poniżej.
Nowe roślinki jakie doszły i są w akwarium 4 dni to:
-Blyxa Japonica
- Lagenandra meeboldi red
- Cryptocoryne costata
Wyrzuciłem stare roślinki i zastąpiłe je nowymi:
- Hygrophila pinnatifidia
- Vallisneria torta

Z lokatorów doszło:
- 3x VITTINA TURRITA
- 5 x neonki ( prezent żony dla dziecka biotopowa tragedia)
- 2 x otosek (również biotopowa tragedia ale potrzebne były do oczyszczenia akwa po moich błędach)

Przez błędy nawożę PG Carbo i Classic+, myślę o rozpoczęciu dawania mikro i makro.


Załączone pliki Miniatury
       

Pozdrawiam Radek
#15

Żadna biotopowa tragedia, teraz to już jest po prostu ameryka, a nie troche azji Big Grin
#16

(17.04.2016, 20:45)agassizek napisał(a):  Żadna biotopowa tragedia, teraz to już jest po prostu ameryka, a nie troche azji Big Grin

Roślinki czysto azjatyckie Tongue W tym tygodni dojdą razborki i prętniki więc odmieni się. Może uda się przekonać młodego do razbor i sprzedaży neonek.

Pozdrawiam Radek
#17

Akwa powoli zarasta, nawet ta wymęczona lewa strona. Blyxa i monte carlo nie chce odbić ale jutro zaczynam nawożenie micro, macro zamiast classic więc mam nadzieję na poprawę.


Załączone pliki Miniatury
               

Pozdrawiam Radek
#18

Aktualizacja w załącznikach, powoli wychodzimy na prostą. Roślinki stale utrzymane w kierunku Azji a rybki w 80%.


Załączone pliki Miniatury
       

Pozdrawiam Radek


Skocz do: