• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Oki Smile czyli mam juz obsadę teraz rylko dobrze dobrać roślinki i bedzie dobrze :3 bardo dzekuje Smile

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby ameryka południowa:
1+2 Zmienniak wielobarwny
2+6 Żyworódka endlera
6 Kirys
1 zbrojnik
PS. Jaka aranżacja?

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.

Na dnie piasek i troche drobnych kamyczków , korzeń , kilka płaskich kamieni ( ułożonych tak aby rybki mogły sie pod nimi schować , na razie sa jeszcze 3 mchy i w sobotę mam dostać roślinki od znajomego ( jeszcze nie wiem co to dokładnie jest ) . Chce zeby było tam dużo roślin Smile

Witam, jest ktoś w stanie zaproponować mi obsadę do akwa 80l? Myślę o mieczykach/molinezjach/zmienniakach + coś na dno, tylko czy zbiornik jest dość duży i w jakiej ilości i proporcjach rybki, na dno myślę o stadku kirysków, ewentualnie zbrojniki niebieskie o ile zbiornik jest dość duży, w grę wchodzą także danio ewentualnie czekam na ciekawe propozycje Wink

Hej Smile Jestem nowa a forum a pytanie mam do akwa 90l. Chcę zmienić obsadę, aktualnie mam:
4 kirysy pstre
2+2 gupiki pawiookie
1+2 mieczyki
molinezje (nie wiem już ile)
6 neonków
+ narybek.
Akwarium mam od ponad roku, wiem że mam za małe akwa na taką obsadę dlatego chcę zmienić tylko jeszcze nie wiem co mogę do niego wpuścić, nie chcę rezygnować z kirysków, a marzą mi się Pielęgniczki ramireza ewentualnie borelli.
I tu moje pytanie, jakie rybki mogę wpuścić z tymi rybkami?

A i ryby nigdy mi nie chorowały mam 2 kokosy - 1 cały i połówkę, mocno zarośnięte akwarium między innymi trawa mech rogatek pistia

Zastanawiam się nad taką obsadą:
4 Kirysy spiżowe
1+1 (jak można to 2+2) Ramireza
1+1 Borelli
4-6 Otosków
10 Neonów Inessa
8-10 Modrook Gertrudy lub 6 Pstrążenica Marmurkowa
Tak żeby w każdej części akwa coś się działo
Dadzą radę razem właśnie w takim 90l? Z czego ewentualnie zrezygnować? Co zamienić?

Myślę jeszcze o wstawieniu kilku skałek takich jakby "grot"

(31.01.2008, 17:52)narutoandrzej napisał(a):  Cześć. Jestem tu nowy.
Moje akwarium:

wymiary: 60x30x35, 63l
filtr wewnętrzny: AQUA SZUT Super-mini 340l/h
grzałka z termolegulatorem 50W
podłoże: małe kamyki, jeden płaski kamień 10cm x 8cm
dość dużo roślin (niestety nie potrafię wymienić nazw)

Obecnie w moim akwarium jest 1x glonojak (chyba zbrojnik kolumbijski) i nic więcej.

Chciałbym, żebyście mi zaproponowali jakie jeszcze rybki mógłbym tam dać.
Nie chcę, aby było ich duzo, lecz żeby były dość duże, i w miare oryginalne, (nie interesują mnie takie jak Danio, czy Razbora).

Liczę na waszą pomoc i proszę o odpowiedź.

witaj mam dla ciebie propozycje obsady
na dnie :
4kiryski spizmowe
3 glonojady
ryby pływajace ogólnie :
5 gupików
4 moli ksiezycowe i zlote
5 danio (tylko w stadzie lepiej sie prezentuja)
5 razbór gatunku którego wybierzesz
z mojej strony to wszystko i zycze milej zabawy z nowym akwarium Smile

(25.01.2016, 20:02)¢zєкσ ¢zєкσℓα∂кα napisał(a):  
(31.01.2008, 17:52)narutoandrzej napisał(a):  Cześć. Jestem tu nowy.
Moje akwarium:

wymiary: 60x30x35, 63l
filtr wewnętrzny: AQUA SZUT Super-mini 340l/h
grzałka z termolegulatorem 50W
podłoże: małe kamyki, jeden płaski kamień 10cm x 8cm
dość dużo roślin (niestety nie potrafię wymienić nazw)

Obecnie w moim akwarium jest 1x glonojak (chyba zbrojnik kolumbijski) i nic więcej.

Chciałbym, żebyście mi zaproponowali jakie jeszcze rybki mógłbym tam dać.
Nie chcę, aby było ich duzo, lecz żeby były dość duże, i w miare oryginalne, (nie interesują mnie takie jak Danio, czy Razbora).

Liczę na waszą pomoc i proszę o odpowiedź.

witaj mam dla ciebie propozycje obsady
na dnie :
4kiryski spizmowe
3 glonojady
ryby pływajace ogólnie :
5 gupików
4 moli ksiezycowe i zlote
5 danio (tylko w stadzie lepiej sie prezentuja)
5 razbór gatunku którego wybierzesz
z mojej strony to wszystko i zycze milej zabawy z nowym akwarium Smile

Taka obsada do 63l? Toż to ręki nie będzie gdzie włożyć. Znasz parametry swojej wody? Podejrzewam, że jest z kranu i dosyć twarda więc możliwości się zawężają. Odpadają też ryby denne i pielęgniczki ze względu na gruboziarniste dno. Co powiesz na jakieś ciekawe odmiany kolorystyczne gupików?



(25.01.2016, 10:48)madziareczka_g napisał(a):  Hej Smile Jestem nowa a forum a pytanie mam do akwa 90l. Chcę zmienić obsadę, aktualnie mam:
4 kirysy pstre
2+2 gupiki pawiookie
1+2 mieczyki
molinezje (nie wiem już ile)
6 neonków
+ narybek.
Akwarium mam od ponad roku, wiem że mam za małe akwa na taką obsadę dlatego chcę zmienić tylko jeszcze nie wiem co mogę do niego wpuścić, nie chcę rezygnować z kirysków, a marzą mi się Pielęgniczki ramireza ewentualnie borelli.
I tu moje pytanie, jakie rybki mogę wpuścić z tymi rybkami?

A i ryby nigdy mi nie chorowały mam 2 kokosy - 1 cały i połówkę, mocno zarośnięte akwarium między innymi trawa mech rogatek pistia

Zastanawiam się nad taką obsadą:
4 Kirysy spiżowe
1+1 (jak można to 2+2) Ramireza
1+1 Borelli
4-6 Otosków
10 Neonów Inessa
8-10 Modrook Gertrudy lub 6 Pstrążenica Marmurkowa
Tak żeby w każdej części akwa coś się działo
Dadzą radę razem właśnie w takim 90l? Z czego ewentualnie zrezygnować? Co zamienić?

Myślę jeszcze o wstawieniu kilku skałek takich jakby "grot"

Jakie masz dno w akwarium? Piach/żwir? Kiryski i pielęgniczki wymagają piękkiego piaszczystego dna. Znasz swoje parametry wody? Jeśli będziesz w stanie zapewnić odpowiednią wodę to proponuję:
5-6 spiżowych
1+1 ramireza
10-15 neonów inessa/czerwonych tudzież inne kąsaczowate. Pamiętaj że inessa wymagają temperatury nie wyższej niż 24*C.
Jeśli zaopatrzysz się w odpowiednio mocny filtr 6 pstrążenic nie powinno przeszkadzać.

Tak, na dnie mam piasek właśnie ze względu na Kiryski. Filtr posiadam aqua fan 2 plus (o ile pamiętam jest on do 150l), temp. utrzymuję w granicach 23-24*C, a wodę kiedyś sprawdzałam to była miękka, ale nie pamiętam dokładnych parametrów... A czy właśnie zamiast Pstrążenic mogłyby być Modrooki? Bo jak dzieci je zobaczyły to teraz o nich cały czas mówią Wink

Na Twoim miejscu zamiast neonów i pstrążenic wziął bym ławicę 15-20szt Modrooków i podniósł temperaturę do 25*C.

(26.01.2016, 13:11)Piczu14 napisał(a):  Na Twoim miejscu zamiast neonów i pstrążenic wziął bym ławicę 15-20szt Modrooków i podniósł temperaturę do 25*C.

Gdzieś się doczytałam że one pływają przy powierzchni, a chciałabym żeby coś się działo również na środku... Czy to tylko taki stereotyp i pływają po całym?

I jakie rybki do sprzątania glonów, jak nie otoski?


Skocz do: