• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zwariowany kirysek?
#1

Witam. Posiadam akwarium 30l z pompką i termostatem. W akwarium pływają sobie:
2 danio (Jeden jest czerwony)
Kirysek spiżowy.

Rybki pływały sobie spokojnie przez parę miesięcy. Jednak od około tygodnia kirysek wariuje! Pływa do góry brzuchem, udaje zdechłego, leży na roślinach, na zamku, jakoś dziwnie pływa, kręcąc się. Wystarczy stuknięcie w akwarium, a odżywa. Kilka dni temu myślałam, że zdechł, leżał do góry brzuchem i nawet dotknięcie go nie ruszyło go. Jednak kilka godzin później pływał sobie po dnie akwarium! O co może z nim chodzić? Znów coś z akwarium szwankuje? Należy zaznaczyć, że kilka miesięcy temu miałam sporą obsadę w akwarium, nawet skalary, ha! Nie była to wina moja, ani nikogo innego, ale pana w sklepie, który tak zalecił. Żadna z tamtych rybek, które miałam już nie żyje. Najlepiej właśnie trzymają się danio, ale chciałabym się dowiedzieć o co chodzi z tym kiryskiem! Proszę o szybką odpowiedź.
#2

Bardzo proszę o pomoc! Chciałabym jakoś pomóc kiryskowi.
#3

(19.11.2015, 20:36)Pusiunia napisał(a):  Bardzo proszę o pomoc! Chciałabym jakoś pomóc kiryskowi.

akwarium jest za małe dla twoich ryb, gdyż są to ryby stadne tyle jedynie można powiedzieć na ten temat po wiadomościach jakie podałaś o akwarium, jeżeli chcesz więcej rad to napisz w dziale choroby, zastosuj się do regulaminu tego działu

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#4

Ja właściwie to nie mam zamiaru kupować już więcej ryb. Poczekam, aż te zdechną i zrobię sobie krewetkarium. Oczywiście lubię te rybki i niech sobie żyją jak najdłużej. Tylko o co chodzi z tym kirysem?
#5

Serio? '='

Może to wina podłoża? Kiryski wymagają piasku jak masz inne mógł odciąć sobie wąsy i to mogłoby być przyczyną tego problemu.
Inną teorią jest PH wody.
A tak z innej beczki to takie akwa nie nadaje się na żadne ryby '='
Danio mnie zdziwiły że żyją, wymagają one 90l akwarium przez ruchliwość.
Skalary? W 30l? Powiem tak, jak chcesz mieć zwierzęta pytaj na forum i nie słuchaj nikogo w zoologicznym.
Najlepszym testem na to czy masz do czynienia z hodowcą albo sprzedawcą to proste pytanie "Sprzeda mi pan Bojownika i kulkę dla niego?" ;v


Pozdrawiam, pomógł bym bardziej jakbyś przysłała jakiś filmik z Kiryskiem D:
#6

Wiem, że akwarium się nie nadaje. Jak rybki zdechną robię krewetkarium. Już nie słucham ludzi w sklepie od dłuższego czasu. Film z kiryskiem - postaram się.
Niestety, kirysek zdechł :/ I tak, nie miał wąsów. Nie mam piasku tylko małe i grube kamienie.
#7

I wszystko jasne!
Stracił wąsy i to było problemem. Wąsy są ważne dla kirysków ponieważ znajdują nimi jedzenie.
Na dotyk akwa reagował na drygnięcia i myślał że to jedzenie którego szukał a umarł z głodu Sad
#8

Szkoda mi tego kiryska. Chciałam właśnie nakręcić film dla Ciebie, a on zdechł Sad Dziękuję chociaż za dobre chęci.
#9

(20.11.2015, 22:46)Pusiunia napisał(a):  Szkoda mi tego kiryska. Chciałam właśnie nakręcić film dla Ciebie, a on zdechł Sad Dziękuję chociaż za dobre chęci.

Nie ma za co ale szkoda Sad
Jednak z drugiej strony nie musi żyć bez wąsów Wink
#10

Dobre i to Smile Za kilka miesięcy będę potrzebować porad w zakładaniu krewetkarium.


Skocz do: