• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Otoski trzeba dokarmiać, nie żywią się samymi glonami. To tak na wszelki wypadek.
Biały piasek ze względów estetycznych? Ciężko będzie utrzymać w czystości. Z tego względu lepsze będą neonki. Gupiki mają dość szybką przemianę materii, mówiąc delikatnie.
Odnośnie roślin, to nie szalej z wymagającymi. Nie starczy światła. Wszystkim rybom za to dobrze zrobią rośliny pływające. Chyba tyle. Dobra obsada.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Zatem neonki. Tylko ile ich? 10? Wtedy 5 otosków, 5 kirysów, 10 neonek, 1 bojonik, mniej wiecej 1ryba/5l wody.
Co do podłoża bardziej podoba mi się piasek. Nie chce także by kiryski się uszkodziły. Widzę, że w swojej 200 masz piasek. Nie masz problemów z odmulaniem? Rośliny urosły Ci na piachu czy jest tam ziemia pod?

Kiryski rozkopią piasek i będziesz miał ziemie na wierzchu. Co do odmulania, to jeśli w ogóle będzie potrzebne to ograniczy sie do ściągania syfu wężem z powierzchni piachu. Poza tym Twoja woda średnio odpowiada neonom. No i neonki a bojownik to zupełnie inne wymagania co do temperatury. Zainteresuj sie teczankami i modrookami.

Tak powinno być ok. Ja mam sam piasek i kulki z gliny pod żabienicami, ale reszta rośnie w piachu bez problemu. Kabomby raczej nie mają mocnego systemu korzeniowego.
Nie mam problemu. Mam całkiem długą rurę odmulacza i piasek elegancko opada na dno.
Z wodą nie ma tragedii. Tęczanki za duże do tego akwarium.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Witajcie.

Wymiar:
80x35x40

Wyposażenie:
- Oświetlenie LED barwa 6500
- Filtr zewnętrzny AQUAEL UNIMAX 250 + deszczownia
- Sterylizator UV
- Grzałka AQUAEL 200

Podłoże:
- Żwirek EBI 1-3mm = 8cm
- Substrat + bakterie + kulki gliniane + nawóz mikro-makro

Roślinki:
mech spiky moss, Pogostemon Helferi, Micranthemum MONTE CARLO, Hygrophila corymbosa STRICTA, Pistia Stratiotes ROZETKOWA, Cryptocoryne BACKETTI, Limnophila sessiliflora, Bacopa Caroliniana, Lobelia Cardinalis Mini , Hygrophila polysperma, Hydrocotyle Leucocepha



Wyniki pomiaru wody z 20.08.2015r. testy kropelkowe:

pH (4.5-9.0) 7,5
pH (6.0-8.0) 8
GH 12
KH 6-7
NO3 0
NO2 0
CI2 0

I tutaj uprzejmie zwracam się do Was z prośbą, a mianowicie jaką dobrać obsadę do takiego baniaka?

Osobiście zastanawiam się nad taką obsadą:

- 15x Razbora Klinowa
- parka Prętnika Karłowatego
- 10x Krewetki Red Cherry

Planuje kupić akwarium 120l
Spodobały mi się rybki "Brzanka sumatrzańska" chciałbym ich mieć jakieś stadko z 6-10 osobników i strasznei chciałbym posiadać glonojada (zwykly) moge trzymać te rybki razem i w takim akwarium i w takiej ilości?
Ewentualnie proszę o obsade na takie akwarium tylko żeby był glonojad i NIE było welonków.

a i jeszcze jak z rozmnażaniem u tych brzanek?

Witajcie,

Posiadam 112l i chciałem zapytać czy mam odpowiednią obsadę:

8x brzanka sumatrzańska
2x kirysek pstry
2x bocja siatkowana
2x zbrojnik ( złoty i L104)

Temperatura 27
Filtr aquael fan 3 plus
Grzałka aquael 75w
2x jarzeniówka w pokrywie, biała i niebieska ( nie mogę odczytać mocy)
świecą 12h

Flora:

6 krzaczków m.in. moczarka i pogosteum erectus

A parametry wody? Na brzanki za Male akwarium

Parametry wszystkie ok po za GH ok 18

Wymienię w najbliższym czasie niebieską świetlówkę na białą.

Co do brzanek to minimalny litraż z tego co wyczytałem to 112l i 80 cm dł. więc minimum spełniam.

Oby dwa zbrojniki urosną do ok 11 cm.

Myślałem jeszcze o dołożeniu kirysków bo nie wiem jak będzie im się żyło w dwójkę. Czy to dobry pomysł?

Witajcie powoli zaczynam swoją przygode z akwarystyką. W tamtym tygodniu zakupiłem 112L z filtrem HW302. Pokrywę przerobię z T8 2x18W na T5 2x28W. Jeszcze sporo czasu upłynie zanim zakupię inwentarz ale takie są moje plany:
-około 15szt Razbora Galaxy
-1+2 Mieczyk Hallera
-6szt Otosek

To są pewniaki a do tego zastanawiam się co jeszcze mogłoby pływać
harem proporczykowca z Kap Lopez
barwniak czerwonobrzuchy???
a może jakieś gurami lub szczupieńczyki lub pielęgniczki
zaznaczając jeszcze że na horyzoncie widzę krewetki

Z góry dzięki za porady


Skocz do: