• 2 Głosów - 1.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[200 L] Ameryka Południowa
#41

(09.06.2015, 15:45)Piczu14 napisał(a):  Podczas tarła para, która je odbywa goni wszystko co się rusza, jak wytrą się 2 pary na raz to armagedon. Widzę jak to wygląda przy trzech osobnikach. Przy 6 nie wyobrażam sobie tego z braku miejsca.
4-5cm skalary nie beda mialy tarla przez najblizsze 3 mies.
Do doroslych 15cm skalarow sporo im brakuje, aby 200l bylo za male.
Poza tym jesli ktos chce miec dobrana pare to po pierwsze, w "tloku" szybciej sie odnajda te wlasciwe, po drugie beda to osobniki najsilniejsze i najzdrowsze.
Poza tym chcac miec dobrana pare, nie oszukujmy sie, ale podswiadomie mamy na celu rozmnazanie choc bysmy temu najgorecej zaprzeczali. :-)
#42

Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. Po prostu prędzej czy później będzie tam miejsce tylko na dobraną parę.
#43

Zgadzam się. Ale praktyką jest kupowanie paru młodych osobników i po dobraniu się pary, oddanie reszty. Właśnie dlatego pytałem czy to już czas, ale ustaliliśmy, że na to za wcześnie. Oczywiście nie zostawiłbym tylu skalarów w jednym akwa. Zwłaszcza, że oprócz nich jest sporo innych ryb. Janosik, jeżeli młode dadzą radę przeżyć w głównym to niech się sobie rozmnażają na zdrowie, miałem na myśli że nie będę zakładał hodowli, bo powoli i tak będę przechodził na morskie. Dziś właśnie jadę po nowe baniak Wink

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#44

(09.06.2015, 17:57)Kelvezu napisał(a):  Janosik, jeżeli młode dadzą radę przeżyć w głównym to niech się sobie rozmnażają na zdrowie, miałem na myśli że nie będę zakładał hodowli, bo powoli i tak będę przechodził na morskie. Dziś właśnie jadę po nowe baniak Wink

W 200l akwa jest bardzo prawdopodobne ze mlode moga przezyc, zwlaszcza przy opiekunczych rodzicach.
Jak dobrze pamietam (juz ponad 30lat temu) , to u mnie pierwsza para skalarow przy trzecim tarle odchowala 40 sztuk w akwa tez 200l z innymi malymi rybami.

Pozniej juz bylo pozamiatane, wpadlem w nalog rozmnazania ryb jajorodnych i na skalarach sie nie skonczylo. W sumie 12, 8 gatunkow +4 odmiany. :-(
#45

Zależy jakie masz ryby. Ja mam jeszcze neony czerwone i ikra jest w stanie utrzymać się do zgaszenia światła, max 2-3 doby. Neony działają jak piranie i po zmroku nic ich nie zatrzyma. Natomiast jak świeciłem długo światło w miejscu złożenia ikry to po kilku dniach bardzo wzmogła się agresja między parą a trzecią samicą. Prawdopodobnie było tak, ponieważ trzecia samica zobaczyła, że ikra utrzymuje się nieprzeciętnie długo, chciała wtedy wyjeść ikrę. Walczyła też o to miejsce kilka dni po zniknięciu ikry (i wyklutych już wtedy młodych).
#46

(09.06.2015, 20:05)Piczu14 napisał(a):  Zależy jakie masz ryby. Ja mam jeszcze neony czerwone i ikra jest w stanie utrzymać się do zgaszenia światła, max 2-3 doby. Neony działają jak piranie i po zmroku nic ich nie zatrzyma. Natomiast jak świeciłem długo światło w miejscu złożenia ikry to po kilku dniach bardzo wzmogła się agresja między parą a trzecią samicą. Prawdopodobnie było tak, ponieważ trzecia samica zobaczyła, że ikra utrzymuje się nieprzeciętnie długo, chciała wtedy wyjeść ikrę. Walczyła też o to miejsce kilka dni po zniknięciu ikry (i wyklutych już wtedy młodych).
W kompletnej ciemnosci to mozliwe ze ikra zostaje stopniowo zjedzona.
Ja mialem podobne doswiadczenia przy pierwszych tarlach, ale przy trzecim zostawialem na noc zapalona malutka lampke nocna w poblizu akwa i mimo ze oprocz tej pary skladajacej ikre byly tam 3 inne skalary, neonki chyba 8 szt. 2 gurami karlowate, parka bojownikow i chyba 4 hokejowki to rodzice byli w stanie upilnowac ikry i mlodych. Odlowilem je dopiero jak mialy ok. 8-10mm.
Zauwazylem tez ciekawa rzecz, a mianowicie cos w rodzaju karmienia mlodych, oczywiscie nie tak jak u dyskowcow, ale dorosla para wyprowadzala malenstwa na posilki, wybierala miejsce z najwieksza koncentracja infusorii w wodzie i tam zaganiala mlode. :-)
Jak jakies inne ryby tam byly to musialy zmiatac z tamtad w pospiechu.
#47

Małe uaktualnienie. Baniak ogólnie dobrze. Padły kiryski, podejrzewam pasożyta. Za późno się zorientowałem o co chodzi. Reszta ryb ok.
Szukam rady odnośnie dywanu z glonów na piasku. Szyby, rośliny, kamienie czyste tylko taki nalot na piasku, czym to jest spowodowane?
   
   
I jeszcze fotka glonojada Smile
   

Parametry jak na stracie. NO3 między 5 a 10. NO2 NH3 nie ma. Ph jakieś 6,8 twardość ok.6 węglanowa 6.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#48

Sinice?


Fajny glonojad, taki nietypowy.
Jak bede mial kiedys wieksze akwa to sobie takiego sprawieCool

Akwarium 90L
Wielogatunkowe/Roslinne
Obsada :
- Neon czerwony 15szt.
#49

Jeśli znajdziesz Wink To od hodowcy. Nie wiem, pojawiły się jakiś czas po tym jak przestałem dozować CO2. Poczytałem, faktycznie sinice. To trzeba skołować azot w takim razie. Zgadzałoby się. Bo już od długiego czasu jest ledwo wykrywalny. Dzięki.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#50

Sinice zeszły po wznowieniu dawkowania węgla i dodaniu paru kirysków. Może komuś się przyda na przyszłość.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Skocz do: