• 2 Głosów - 1.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[200 L] Ameryka Południowa
#11

Mi się podoba- roślinki trochę podrosną zasłonią sprzęt i będzie pięknie.

Z obsadą jak piszesz porządek zrobisz więc jest ok

Ja bym jeszcze korzonków wstawił - jeden po prawej lub dwa małe środek i prawa ale to tylko wizja każdy ma swoją

Parametrów nie ma się co czepiać.

Filtry dają radę ?

A i oświetlenie może okazać ciut przy małe jeśli zamierzasz mieć dużo roślin - najlepiej będzie jak pokażesz akwa przy pierwszej przycince będzie wiadomo jak to sobie obmyśliłeś

I tyle Big Grin

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#12

(30.05.2015, 21:04)Kelvezu napisał(a):  Nawoże tylko żelazem i CO2 w płynie. Za jakiś czas zaczne pewnie podawać potas.

Trochę zrobiłeś błąd, bo potas powinno podawać się od początku, a dopiero potem resztę. Nie zwlekaj więc z podawaniem go.

(31.05.2015, 10:51)janosik napisał(a):  Czerwone rosliny sa jak najbardziej wskazane, bo robia wizualnie brazowo czerwony odcien wody, a wlasnie taki jest w srodowisku skalarow, tzw. "black water" czyli cos jak "woda torfowa".

Skalary nie żyją tylko w BW, a tam na pewno nie ma czerwonych roślin. Owszem, ładnie by się prezentowały, ale większość z nich wymaga mocnego oświetlenia co nie idzie w parze z większością ryb, szczególnie neonami.



Temperaturę możesz podnieść spokojnie do 26-27 stopni, ale może zostać i taka jak masz. Poza tym do niczego chyba więcej nie ma się co czepiać. Możesz wrzucić na dno trochę szyszek olchowych, co poprawi efekt wizualny i wprowadzi do wody trochę garbników.
#13

Dzięki, oświetlenie przyszło z pokrywą i jest koszmarne co najmniej, żółte światło, świetlówki dosyć stare. Do wymiany w najbliższym czasie. Dzięki za wskazówkę z potasem, zaopatrzę się.
Kiepski czas na zbieranie szyszek, mam liście ketapang, efekt podobny i ryby je kochają, szczególnie otosy i kirysy. I nie barwią mocno wody.
Czasem mam wrażenie że janosik kopiuje skądś te wpisy. Jest napisane że akwarium CW a nie BW.
Łatwiej mi utrzymać 25 stopni, grzałka ma tylko 100 W, ale spokojnie wystarcza i nie ciągnie prądu. Założyłem ostatnio jeszcze morskie i musze trochę przyoszczędzić.

Aha, i jeszcze zwracam honor odnośnie kirysków i piasku. Bez piasku nie ma co brać tych rybek, nigdy nie zaobserwuje się tych wszystkich fajnych zachowań. I przekopywania.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#14

Dorzucę tylko że kiryski czyszczą sobie skrzela piaskiem, więc dobrze je trzymać na piasku. ;]
#15

Ale piasek jest, więc wszystko gra Smile
#16

No tak. To nie było zalecenie jako takie, tylko ciekawostka. ;]
#17

Ja zalecam, różnica jest kolosalna dla ryb, to samo liście.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#18

(05.06.2015, 18:20)Kelvezu napisał(a):  Kiepski czas na zbieranie szyszek, mam liście ketapang, efekt podobny i ryby je kochają, szczególnie otosy i kirysy. I nie barwią mocno wody.
Czasem mam wrażenie że janosik kopiuje skądś te wpisy. Jest napisane że akwarium CW a nie BW.

Z kad wiesz? :-)
Wszystkie kopiuje z "word-a". :-)

Co do roznicy miedzy CW, a BW to moze mi objasnisz?
Bo z tego co wiem to roznica polega jedynie na dodatku sporej ilosci swiezej wody deszczowej i z BW powstaje CW, nic poza tym.
Chyba ze miales na mysli WW (white water) to tak, roznica jest kolosalna, ale skalary w takiej nie zyja i nigdy nie beda w naturze.
#19

Oczywiście, że się różnią: roślinnością, parametrami wody (szczególnie pH), zamieszkującymi zwierzętami (tutaj akurat jest część wspólna).
Oczywiście nie w każdym miejscu BW będą identyczne parametry, tak samo CW. Te biotopy jednak różnią się od siebie i to bez dwóch zdań.

W CW woda jest miękka, pH w granicach 6-7, żyzne podłoże, bujna roślinność.
BW to bardzo często woda o twardościach bliskich zeru, pH w niektórych ciekach leśnych spada do 3.5 (sporo gatunków apisto z tych miejsc pochodzi), bardzo mało substancji odżywczych dla roślin, bardzo mało samych roślin.
#20

Zgadzam sie Piczu. CW to głównie. Czytaj to będziesz wiedział Smile

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Skocz do: