• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam,
Proszę o pomoc w zmianie/doborze obsady do mojego awarium 100l (dokładnie to ok96l).
Na chwilę obecną ryby jakie posiadam to:
- 1x bocja
- 1x skalar
- 5x danio
- 2x plecostomus
- 2x kirysek (1 pstry i 1 spiżowy)
- 1x molinezja żółta

Rybek było więcej niestety w ciągu ostatniego tygodnia któraś ryba atakuje pozostałe (przypuszczam że bocja). Do tej pory zostały zamęczone: 1 bojownik, 2x bojowniczka, 1x molinezja żółta, 1x kirysek.
Na dzisiejszą noc przełożę bocję do innego zbiornika i zobaczymy czy będą jakieś straty przez noc.

Proszę o opinie na temat obsady ponieważ wiem, że jest do zmiany. Akwarium miało być dla dzieci, podobają im się danio, molinezje i kiryski. Myślałem o neonkach.
Czekam na opinię.
Pozdrawiam

sylmar7

Zamiast tych ledów kup sobie zestaw oświetlenia http://allegro.pl/oswietlenie-dodatkowe-...84328.html . Na początek podłączysz tylko 2x24W i kup dobre świetlówki (minimum 6500k), dla roślin które wcześniej wymieniłem spokojnie wystarczy. Potem apetyt rośnie i jak będzie potrzeba dodasz trzecią 24W. Lepiej zainwestować w coś dobrego.

antec. po pierwsze do wymiany na pewno będzie:
bocja, skalar, plecostomus. Są to ryby za duże do tego akwarium.

Kolejna sprawa, to znasz parametry wody? Jakie są wymiary akwarium? Jaki osprzęt? Jakie podłoże?

Piczu14. Bocja pójdzie do oddania na pewno.
Akwarium 80x40x30 (szer.x wys. x głębokość), pokrywa z 1 świetlówką 18W. Grzałka z termostatem 75W (w zapasie jeszcze jedna 50W). Filtr kubełkowy z deszczownicą Aqua-szut System2, wkłady do wymiany bo w tej chwili jest wata, gąbka i jakieś czarne szyszki (patrząc od dołu). Myślałem o keramzycie i ceramice.
Dno z jasno-kolorowego żwiru + kamienie (różnej wielkości) + korzeń + łupiny kokosu + trabant Smile
Rośliny kilka żywych (podłużne liści - chyba Żabienica amazońska) + 3 sztuczne

Niestety parametrów wody poza te.mperaturą (26'C wg termometru naklejonego na szybie) nie jestem w stanie określić na chwilę obecną

Witam zastosuje się do zaleceń choć powiem szczerze zastanawiałem się jeszcze nad kupnem samej świetlówki 8500K 24W. Co o tym myslisz?

(29.01.2015, 23:39)antec napisał(a):  Witam,
Proszę o pomoc w zmianie/doborze obsady do mojego awarium 100l (dokładnie to ok96l).
Na chwilę obecną ryby jakie posiadam to:
- 1x bocja
- 1x skalar
- 5x danio
- 2x plecostomus
- 2x kirysek (1 pstry i 1 spiżowy)
- 1x molinezja żółta

To nie możliwe żebyś miał w baniaku plecostomusa! Na 100% to coś innego.

(30.01.2015, 15:21)sylmar7 napisał(a):  jeszcze nad kupnem samej świetlówki 8500K 24W. Co o tym myslisz?


Może być ale w połączeniu z kolejną 24W o barwie 6500k

kurka,
Faktycznie to są zbrojniki niebieskie, nazwę plecostomus wziąłem z paragonu.
Bocja już oddana, jutro jadę po jakieś rośliny żeby pozbyć się sztucznych + keramzyt do filtra + drobny żwir na dno żeby dodać na dno.
Jakieś propozycje odnośnie obsady?

No własnie, plecostomus jest w tym kraju niemal że nie do zdobycia Tongue

Witam ta która mam świetlówek jest świateł 24W t8\D wyczytałem że to daylight 6500K to dokupić jeszcze jedną taką samą czy inna, pojedynczą czy podwójną od razu?Pozdrawiam


Skocz do: