• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

Tak wiem będzie nowy 60l tylko pytam juz we wt kupie a chce poznac wasza opinie jskie rybki do tego dokupic a przez okres dojrzewania akwa napewmo jakas propozycja mi sir spodobs

Mam do was pytanie czy jak bede miec filtr kaskadowy czy potrzebuje napowietrzacza? I mam plage slimakow i niestetyjeden kirysek panda zdechl i niewiem co moglo byc przyvzyna plywal jak pijany nie jadl az w koncu brzuchem do góry nie mial zadnych plam ani nic reszta rybek zachowuje się normalnie

Jeśli kaskada wywołuje dostateczny ruch wody to nie potrzebujesz. Zmierz poziom NO3 i resztę parametrów. Jeśli są niezgodne z wymaganiami danych ryb to masz odpowiedź

Wiec tak mam juz akwa 65l zwirek brazowy kwarcowy 1-2mm kokos lupek i korzen oswietlenie decoliht 2x11w sa to lampy po bokach akwa filtr kaskadowy trojfazowy i pytanie czy do obsady ktora mam dla przypomnienia 4 gupiki i 4 kiryski moge dac 6tetr czarnych??

Sprawdź wymagania tych ryb. Tetry lubią wodę dość miękką i kwaśną, gupiki wręcz przeciwnie. Kiryski mają podobne wymagania co do tetr, chociaż łatwo się adaptują. Zdecyduj między gupikami, albo tetrami w zależności od swoich parametrów wody

panowie do akwa 70x30 cm wejdzie harem pielegniczek trojpregich 1+3 ? + 6 otoskow i 6 kiryskow pimgejow

Biotop black water
Akwarium 240 litrów
Woda z filtra ro
Jaka obsada do całego zbiornika?
Dzieki za pomoc

Witam.
Akwarium 450l, póki co 36 neonów Inessa, 6 kirysów spiżowych, zbrojnik niebieski, glonojad syjamski, 2 kiryśniki. Docelowo będzie około 12 kirysów, 8-10 otosów i harem Kakadu (1+3) - dało by radę wrzucić z 4 kosiarki ? Jakie większe ryby, oprócz skalarów i gurami mógłbym wrzucić tak, żeby nie było samej drobnicy ?

(19.12.2014, 20:47)Rumci napisał(a):  Biotop black water
Akwarium 240 litrów
Woda z filtra ro
Jaka obsada do całego zbiornika?
Dzieki za pomoc

BW azja, czy ameryka?

Przypuszczam, że Ameryka, więc zaproponuję podobnie jak u siebie:
Skalar 4szt
Neon czerwony 20szt
Jeśli masz szczelnie przykryte akwarium, to polecam pstrążenice marmurkowe
Śmiało dołożył bym jeszcze 6szt kirysków sterby i parę zbrojników, np. sturisoma aureum. Jeśli zrezygnujesz z pstrążenic, to w to miejsce możesz dać parkę apisto z BW.
Jeszcze bardzo ważne pytanie, jaka filtracja?
Planujesz jakieś rośliny? Czym zamierzasz redukowć NO3?



(07.02.2015, 19:01)Akfarysta napisał(a):  Witam.
Akwarium 450l, póki co 36 neonów Inessa, 6 kirysów spiżowych, zbrojnik niebieski, glonojad syjamski, 2 kiryśniki. Docelowo będzie około 12 kirysów, 8-10 otosów i harem Kakadu (1+3) - dało by radę wrzucić z 4 kosiarki ? Jakie większe ryby, oprócz skalarów i gurami mógłbym wrzucić tak, żeby nie było samej drobnicy ?

450l to jest gdzie poszaleć. Z większych ryb oprócz skalarów, przychodzą mi do głowy dyski, ale to tylko jeśli masz spore doświadczenie w akwarystyce. Co powiesz na pielęgnice mekki?

Paletki raczej odpadają.
Meeki całkiem fajne, ale czy nie zainteresują się neonami ? Ile by weszło tych pielęgnic do akwa (z 6?), a co tymi kosiarkami ?


Skocz do: