• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH
#11

Przecież 500zł na 200litrów wody Ci poszło Big Grin
Za tę cenę byś RO kupił ;D
Kiedy jakieś korale ?
#12

(26.05.2014, 21:33)wtelek1 napisał(a):  Przecież 500zł na 200litrów wody Ci poszło Big Grin
Za tę cenę byś RO kupił ;D
Kiedy jakieś korale ?
No coś ty Wink 100 zł za destylowaną i 200 zł ze zbiornika razem 300 za 400 L
#13

Planujesz dodać więcej skały?
#14

(27.05.2014, 13:20)Drewniak napisał(a):  Planujesz dodać więcej skały?
Jasne czekam z niecierpliwością jeszcze 35 kg zamówiłem tydzień dwa powinna być w sklepie
(26.05.2014, 21:33)wtelek1 napisał(a):  Przecież 500zł na 200litrów wody Ci poszło Big Grin
Za tę cenę byś RO kupił ;D
Kiedy jakieś korale ?
Cześć pytasz o korale jeszcze całej skały nie mam w akwarium za 1-2 tygodnie wkładam skałę ( nigdzie nie mieli ) i poczekam z 2a tygodnie jak wszystko będzie ok to będę powoli kupował Smile już się doczekać nie mogę bo cały projekt i tak jest z poślizgiem
#15

(26.05.2014, 19:32)Yacek napisał(a):  No, nie biednie. Może trzeba było w R.o. zainwestować a nie tak wozić wodę wiadrami Smile
hahahaha Wink spokojnie zainwestowałem we wszystko czytaj post wyżej Wink
   
Zdjęcie mojego autorstwa z 2013r.
Tak się podjarałem że chciałem już mieć jakieś zwierzaki w akwarium no i się doczekałem Sad
   
Wieloszczeta x 5 sztuk z 6 poszło do kosza reszta się pochowała ciekawy jestem co przyjdzie z nową skałą ???
   
   
   
Ciężko było zrobić mi to zdjęcie gadzina ciągle się przemieszczała,
Ale udało się Wink

400 L Morskiej Przygody
Jutro kolejny wpis ze zdjęciami Wink
#16

Wtelek morszczak dojrzewa 2,3 razy dłużej jak słodkowodny, a jak natrafisz na kłopoty to i nawet pół roku Smile więc najlepiej na samym początku wsadzić całą żywą skałę i czekać cierpliwie, tutaj naprawdę trzeba mieć wszystko na uwadze.
#17

(27.05.2014, 17:30)edison napisał(a):  Wtelek morszczak dojrzewa 2,3 razy dłużej jak słodkowodny, a jak natrafisz na kłopoty to i nawet pół roku Smile więc najlepiej na samym początku wsadzić całą żywą skałę i czekać cierpliwie, tutaj naprawdę trzeba mieć wszystko na uwadze.

Bez pośpiechu wiem że to trwa i ja się nie śpieszę już mam życie ale troszkę poczekacie zanim umieszczę zdjęcia Wink wszystko po kolei Wink
Dzięki za radę im więcej takich rad tym lepiej dla mnie jak i dla wszystkich tak że zapraszam do wpisów Winkbardziej doświadczonych Smile inie tylko Wink
#18

Pływając wśród raf cieszyłem oko pięknymi widokami już nie mogłem się doczekać tak przejrzystej wody u mnie w zbiorniku Wink
   
A żeby taka uzyskać jak wcześniej pisałem zamówiłem Odpieniacz u Sebastka z nano-reef Smile
Odpieniacz wyśmienicie pieni jestem z zakupu bardzo zadowolony POLECAM Smile
   
Jeszcze nie pokazywałem wam jakiej cyrkulacji użyłem dwa wiatraki + sterownik zakupione w e-Rybce Bardzo ciche tylko troszkę za słabe i będę musiał zakupić jeszcze jeden żeby była lepsza cyrkulacja Smile
   
I sterownik z oddzielną regulacją + przycisk w czasie karmienia
   
Woda zrobiła się czyściutka
Minął miesiąc od zalania
przyszedł czas na pomiar wody
NO3-0,5
PO4-2,5 wyszła masakra Sad
postanowiłem zmienić wkłady filtracyjne jak węgiel i całą resztę
Po tygodniu zmierzyłem ponownie
NO3-0,5
PO4-0,1
Gęba mi się ucieszyła
W prezencie postanowiłem odwiedzić sklep e-Rybkę i poczynić zakupy Smile
   
Ekipa czyszcząca już jest Smile aby zadbać o lokatorów aklimatyzację wykonałem kropelkowo Smile
   
Pamiętając oczywiście żeby piekna rozgwiazda nie dostała powietrza Wink
   
Oczywiście pierwszą którą wpuściłem tak szybko się zagrzebała w piasku że nawet nie zdążyłem zrobić fotki Sad
Za to na drugą już byłem przygotowany i tak to wyszło.

W jutrzejszej relacji zobaczycie resztę ekipy Wink
Franek, Bodzio i gang Olsena

400 L Morskiej Przygody C.D.N
#19

Witam was serdecznie tych co zaglądają tutaj aby poczytać i tych co czasem coś napiszą Wink
w dzisiejszej relacji dodam kilka zdjęć i za bardzo się nie będę rozpisywał.
Na razie wszystko jest ok parametry bez zmian Smile
   
A tak akwarium wygląda na dzień dzisiejszy Smile jeszcze łyso ale już niedługo to się zmieni Wink
   
Wczoraj znalazłem jeszcze takie małe robaki i nie mam pojęcia co to takiego może ktoś coś ??? wie ???
   
I tu zdjęcie silnie pożerającego glony nazwałem go Bodzio Wink
   
I jeszcze jedno spojrzenie na zbiornik taka pustynia Smile
   
I pojawiło się mnóstwo malutkich rurówek / rureczników TAK ? są śliczne ale małe.
   
Na zakończenie jeszcze jedno ujęcie krabika może dzisiaj uda mi się jeszcze coś ustrzelić ale to już w kolejnej relacji Wink
   

Dziękuje za uwagę i do zobaczenia już jutro
400 L Morskiej przygody C.D.N
#20

Witam
Minął dzisiaj miesiąc i jeden tydzień jak zalałem zbiornik nic nie grzebałem w nim miałem czyściutki piaseczek i znowu powróciło to paskudztwo Smile
Jakieś rady ???
   
Co się mogło stać ???
Taka sytuacja była jakieś dwa tygodnie temu ale wszystko znikło i znaowu wylazło Sad
parametry są ok


Skocz do: