• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY START / FINISH
#1

Witam was serdecznie Smile
Postanowiłem założyć akwarium morskie 400 L i tak sobie poczytałem dobre pięć miesięcy co z czym się je tak żeby nie zatruwać głupimi pytaniami na forum i nie tracić czasu ani to swojego ani to innych Smile
W końcu machina ruszyła na początku oczywiście nie obyło się bez nerwów i problemów pomyłek i takie tam.
Zamówiłem akwarium w e-Rybce Smile jak też resztę zakupów poczyniłem właśnie tam pracją tam świetni ludzie i z miłą chęcią robię tam zakupy. POLECAM !!! http://erybka.pl/

   
   
   
   
   
Smile
   
Bardzo się cieszyłem że już mam to co zamówiłem
Sam zamówiłem i wyciąłem płytę pod samp i akwarium
zamówiony odpieniacz od Sebastka z nano reef Smile i hydraulika z e-Rybki Smile wszystko przygotowane do rozruchu

   
Kiedy czekałem na resztę gratów przed oczami miałem zadziornie pływające Błazenki Smile
Już nie długo ciąg dalszy 400L Morskiej przygody
Pozdrawiam
#2

Powodzenia Smile
Czekam na dalszą relację
#3

(21.05.2014, 21:21)Drewniak napisał(a):  Powodzenia Smile
Czekam na dalszą relację
   
oczywiście musiałem coś jeszcze zmienić a mianowicie poprzestawiałem przegrody w sumpie Smile tak po swojemu żeby na wszystko było miejsce.
Oczywiście byłem mądrzejszy i wywaliłem dolewkę.
   
A tak to wygląda po zmianach Smile zrezygnowałem z dolewki ale będzie w odzielnym zbiorniku bo jest miejsce i w sumie mogłem mieć dłuższego sumpa, ale tak wyszło.
   
Tutaj już mam podłączoną pompę cyrkulacją
   
Grzałka, węgiel, absorbent, włóknina, gąbka już zamontowane
   
Zeby wszystko było ładne i kable nie wisiały tu i tam postanowiłem rozebrać sterownik przewiercić dziurę w bocznym panelu i zmontować z powrotem
   
Sorka za fotki ale z telefonu i jak to mówią szewc w dziurawych butach chodzi Wink
   
Przyszedł czas na obudowanie stelaża aby zasłonić i wygłuszyć panel filtracyjny Smile
Zrobiłem kilka pomiarów i już wcześniej z mojego zamysłu miało to wyglądać jak najprościej bez żadnych zbędnych rzeczy.
Linia szkła miała równać się z szafką tak żeby ewentualne krople nie zaciekały w szafkę Smile
Przedni panel wymyśliłem sobie że będzie tylko jeden i zamontuję go na mocnych magnesach, tak wcześniej przygotowany stelaż z dodatkowo przyspawanymi piórami do magnesów.
To była dobra decyzja Smile teraz mam dobry i szybki dostęp do sumpa nie ma żadnych drzwiczek i wygląda lepiej.
Po skręceniu wyglądało to jak wyglądało, brakowało jeszcze bocznej okleiny ale kiedy już za okleinowałem stwierdziłem że pianka która leży pod akwarium nie wygląda estetycznie i postanowiłem potraktować ją sprayem Wink
Nigdy tego nie róbcie bo najzwyczajniej w świecie spray ma substancje żrące i rozpuścił mi piankę na dobre 5-8 mm :0 byłem w szoku.
A ja jestem dosyć pośpieszny więc pomalowałem od razu całą piankę na około ;o
Popadłem w dziesięcio sekundową depresję Wink po czym przypomniało mi się że jeszcze mam czarny sylikon Smile więc wziąłem się szybko do pracy Smile
zabezpieczyłem krawędzie taśmą klejącą i nałożyłem energicznym ruchem Wink warstwę czarnego sylikonu po czym stwierdziłem że jak by trzeba zdjąć nadmiar ;o pochwyciłem za podstawkę pod browar i rozprawiłem się z nadmiarem Smile w następnej relacji pokaże jak wyszło.
Już nie długo ciąg dalszy 400L Morskiej przygody
Pozdrawiam
#4

   
Korzystając z tego że miałem rozłożone narzędzia postanowiłem zamontować w lewym panelu elektroniczny termometr z czujką na długim kabelku który to dostałem od znajomego w prezencie Smile
po wycięciu otworu moim dremelkiem Smile i wpasowaniu wyświetlacza w otwór za sylikonowałem do okoła tak żeby się trzymało.
Wszystko podłączyłem czujka umieszczona przed grzałką i gotowe (oczywiście temperatura ta na zdjęciu to nie ta co powinna ale byłem szybszy z relacją niż sam termometr Wink
   
tutaj chciałem pokazać jak dodałem złoża filtracyjne i mam pytanie czy właściwie to zrobiłem czy powinienem jednak coś zmienić ???
   
w przegrodzie znajdują się
-włuknina
-absorbent
-węgiel
-gąbka
   
I przyszedł czas na oświetlenie Smile
Po szybkiej kalkulacji postanowiłem jednak kupić LEDY
wybrałem dosyć fajny zestaw i myślę że w dobrej cenie
wyświetla wschody i zachody burze i dni pochmurne Smile całkiem ciekawie to wygląda i co najważniejsze świetnie świeci POLECAM Smile
   
A po zawieszeniu wygląda to tak
Co mnie zaskoczyło to to że jest bardzo szybka możliwość w regulacji góra dół Smile
nie wymaga żadnych narzędzi wystarczy wcisnąć zawleczkę palcem i po jej puszczeniu automatycznie jest blokowana linka BARDZO WYGODNE Smile
   
Oczywiście przed zawieszeniem chciałem sprawdzić jak świeci i zamontowałem na próbę na stojakach dołączonych do zestawu
Po sprawdzeniu wszystkiego zawiesiłem lampę na linkach.
   
Zaczęło to już powoli fajnie wyglądać Smile
wszystko już jest na swoim miejscu i tylko wodę lać Smile
postanowiłem zrobić to jak się należy i ponieważ nie miałem zbiorników do przywiezienia wody z chodzącego zbiornika postanowiłem kupić destylowaną 200L wlać ją do akwarium i z pustymi baniakami jechać do e-Rybki po drugie 200L tak też się stało.
W kolejnej relacji wrzucę dość śmiesznie wyglądające zdjęcie ile tych baniaków było a było ich sporo bo były to 5 L baniaki.
Najgorzej było to wtargać na 9te piętro dobrze że jest winda Smile
Ale i tak wielka torba i IKEA była pomocna Wink

400 Litrów MORSKIEJ PRZYGODY
Zapraszam na dalszą relację już jutro Wink
#5

Kupiłeś 200l wody demineralizowanej? :O
#6

(23.05.2014, 15:20)Drewniak napisał(a):  Kupiłeś 200l wody demineralizowanej? :O
Tak Smile potrzebne mi były baniaki na słoną to kupiłem i nikogo nie prosiłem Smile
#7

Hehe Smile Trochę Cię to musiało kosztować.
Nie masz filtra RO?
#8

Cześć wcale nie drogo znalazłem 5 L po 2.50 Smile a baniaczki były mi potrzebne na wodę z e-Rybki Smile
Filtr RO już mam
#9

   
Już śniła mi się po nocach krystalicznie czysta woda w akwarium więc z samego rana udałem się na zakupy Wink
   
To była pierwsza partia jaką zapakowałem do auta Wink
   
Pierwsza część wody już w domu reszta w samochodzie Wink
   
200L zalane teraz jadę do e-Rybki z baniakami po solankę
   
Prawie prawie i zbiorniczek zalany 50/50 wymieszanej RO z solą + z chodzącego zbiornika reszta Smile
   
Zbiornik zalany wszystko podłączone teraz czekanie na wielkie dojrzewanie Wink
   
Następnego dnia woda wyglądała znacznie lepiej powoli robiła się krystaliczna Smile

400 L Morskiej Przygody
Jutro C.D.N
#10

No, nie biednie. Może trzeba było w R.o. zainwestować a nie tak wozić wodę wiadrami Smile


Skocz do: