• 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z wysokim NO3 - Tutaj zadajemy pytania

Na takie akwarium to jest dużo roślin, dziś włożone, więc urosną. Podłoże to żwirek ceramiczny do akwarium zakupiony w kakadu, a filtr ma wkład zwykłą gąbkę, a te białe to kamyczki.

To nie jest dużo roślin. Na zdjęciu praktycznie nie ma roślin. Nie pozbędziesz się tak nadmiaru no2. Filtr jest do wymiany jeżeli chesz tam trzymac welona.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

To jeszcze dokupić? A jakie najlepsze? Bez różnicy? A te dziś dopiero włożone, więc się rozrosną. I właśnie zastanawiam się nad zmianą filtra. Jaki kupić? Czy filtr wewnętrzny Aquael turbo 1000 150-200l może być?

(02.03.2014, 23:45)nadife napisał(a):  Na takie akwarium to jest dużo roślin, dziś włożone, więc urosną. Podłoże to żwirek ceramiczny do akwarium zakupiony w kakadu, a filtr ma wkład zwykłą gąbkę, a te białe to kamyczki.

Nie, to nie jest dużo roślin. To jest mało albo bardzo mało roślin. Podłoże do wymiany. Nie sugerowałbym się filtrem z tego względu że w akwarium jest zupa rybna - pisałem wcześniej. Chodzi mi o to że welon powinien dostać eksmisję i to w trybie natychmiastowym wtedy ten filtr mógłby zostać. Podobnie jak ''glonojad''. To niebieskie ''coś'' to nie jest również dobre podłoże dla kirysków. Dokup jeszcze chociaż kilka szybko rosnących roślin.

Akwarystyka to fajne hobby ;)

Ok, dzięki, więc dokupię jeszcze roślin. Mówisz, że filtr zostawić? Ewentualnie jaki proponujesz, bo jak woda się unormuje to chcę z powrotem tam mieć welona. Welon już jest na razie w innym drugim akwarium, ale ryby jakieś czyszczące akwarium musza zostać, a mam tylko kiryski i otoski i jednego glonojada. To zmniejszyć ich ilość? A podłoże na jakie zmienić?

Ręce mi opadły. Niech ktoś inny napisze bo mi się cierpliwość skończyła. Za nerwowy jestem.

Akwarystyka to fajne hobby ;)

jestem początkująca, dlatego pytam, a w zoologicznym tak mi doradzono

To akwarium za małe jest nawet dla tego welona ale już warunkowo mówimy ci że jak chesz go trzymać to TYLKO jego i żadnych innych ryb i z filtrem dużo mocniejszym i najlepiej jakimś zewnętrznym kubełkiem

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

A czy filtr zewnętrzny kaskadowy Versamax FZN-3 Aquael lub wewnętrzny Aquael turbo 1500 też się nadają?

(03.03.2014, 00:27)nadife napisał(a):  jestem początkująca, dlatego pytam, a w zoologicznym tak mi doradzono

Jednak napiszę. To że jesteś początkująca nie zwalnia cię od logicznego myślenia. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ja albo @klosek. I jeszcze raz i jeszcze raz. Teraz zrozumiałaś? Powtórzę - welon --> eksmisja. Glonojad --> eksmisja. A jeśli welon ma zostać to inne ryby --> eksmisja i wymiana roślin na odpowiednie dla tego gatunku. Pomijam fakt że masz za małe akwarium nawet dla tego jednego welona. Wpisz w wyszukiwarkę trzy magiczne słowa - złota rybka wymagania. Czy to takie trudne? Od kilku postów doradzamy a ty piszesz że i tak welon musi zostać. Ja dłużej hoduję ryby niż ty na świecie żyjesz więc albo przyjmij rady i się do nich zastosuj albo daj sobie spokój i rób po swojemu. A temu baranowi ze sklepu zoologicznego powiedz żeby poszedł do szkoły i poszerzył swoją wiedzę bo jest matoł akwarystyczny. Tyle w temacie, dziękuję za uwagę.

Akwarystyka to fajne hobby ;)


Skocz do: