• 12 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Minimalny litraż dla...

Serio 4-5L na jedną sztukę? Czy może bardziej masz na mysli "40-50 a potem sobie zobaczysz"?Szczerze to spotkałem się z opinią ,że mogę zarybic nawet 1szt/2-3l. Pytam bo wydawało mi się że 100ryb/200L wody to chyba przesada.

Ojciec powiedział "Co wybierasz telewizor czy akwarium" wybrałem akwarium ma większą przekątną.

(27.12.2013, 12:32)fileciarz napisał(a):  Serio 4-5L na jedną sztukę? Czy może bardziej masz na mysli "40-50 a potem sobie zobaczysz"?Szczerze to spotkałem się z opinią ,że mogę zarybic nawet 1szt/2-3l. Pytam bo wydawało mi się że 100ryb/200L wody to chyba przesada.
A po co przeliczasz sztuki na litry? Dostałeś odpowiedź na swoje pytanie to próbujesz ją przeinaczać. Mam wrażenie, że koniecznie chcesz aby ktoś napisał, żebyś wpuścił ich więcej niż 50.

50 szt neonów to max nawet nie wiem czy nie przesadzam. I to tylko podkreślam "tylko" w wypadku gdy w toni nie będziesz miał żadnej innej ryby.

Do tych neonów możesz dać sobie jeszcze 10 kirysów i to tyle.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

Nie no dziekuję za odpowiedz. Sam mam dopiero blade pojecie o akwarystyce, wiec wole spytac. Przez 4-5 lat miałem tylko dwa welonki i parke glonojadów w tym akwarium. Doradził mi to doświadczony akwarysta kiedy welonki miały 4-5 cm wydawało mi sie to przesadą ale z czasem wyszło ze miał racje. Pytam bo odpowiedz tą o 100szt dostałem w sklepie, a wierzyc sprzedawcy to wiadomo. Ma byc 50 to bedzie.
Kiryski odpadają niestety dno nieodpowiednie z tego co czytałem Sad

Ojciec powiedział "Co wybierasz telewizor czy akwarium" wybrałem akwarium ma większą przekątną.

a no to jak masz ostre dno to fakt odpadają to 1+1 zbrojnik niebieski np

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

A dla krewetek red cherry? Jaki litraż?

20 l dla samych

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

Witam.

Kiedyś krążyła opinia że na każdy 1 cm ryby należy się 1l wody.
Ale to było kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat temu.

(29.12.2013, 13:05)Gandalfwhite napisał(a):  Witam.

Kiedyś krążyła opinia że na każdy 1 cm ryby należy się 1l wody.
Ale to było kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat temu.

I była jedną z większych głupot wymyślonych prawdopodobnie przez sprzedawców.

No właśnie chyba moj sprzedawca musiał czyta tą książkę Big Grin
Długo myślałem sam jak to ma byc, jaki przelicznik przyjąc. Na końcu zgłupialem zupełnie bo jedna ryba jest chuda wiec ma małą masę, inna jest zwarta i nabita ; jesli obie mają 4 cm to powinny byc równe wiec przelicznik na cm jest do D... . Następnie metabolizm Molinezja Brzanka jedza sporo i sporo syfią, a taki Neon Zwinnik jedzą mało:; no dobra jest punkt oparcia ale jak to przeliczyc. Trzeci aspekt jedna ryba zajmuje malutkie terytorium(pielegniczki nawet wieksze) ,a inna jest stadna i lubi miec blisko swoją ławice. No i bądź tu mądry
A na jakich przelicznikach Wy sie opieracie? Testy, obserwacja ,doświadczenie

Ojciec powiedział "Co wybierasz telewizor czy akwarium" wybrałem akwarium ma większą przekątną.


Skocz do: