12.11.2013, 10:11
Witam.
W najbliższym czasie planuję załozyć zbiornik 180 l. Na temat akwarystyki mam małe pojecie ale ciągle się dokształcam
Chciałbym zaczerpnąć wiedzi weteranów, zacznę od tego co mam lub planuje zakupić.
Akwarium; 100 cm długosć ; 41 cm szerokość ; 52 cm wysokość
Filter - Hagen Fluval 206 - 780 LPH
Grzałka - Fluval E Series 200 ( 200w)
Pompka powietrza dwu wylotowa
Oswietlenie - tu potrzebuję pomocy
Sterylizer UV - jakiej mocy potrzebowałbym na moje akwarium?
Co myślicie o elektronicznym testerze PH, czy warto bo cena nie jest mała a szkoda pieniędzy wyrzucać w błoto.
Wiec potrzebuję pomocy z oświetleniem i sterylizerem UV
Tyle na temat sprzętu jeśli czegoś brakuję proszę pisac.
Teraz pytania
;
1. Podłoże , czy moge wysypac ziemia ogrodowa? czy może polecacie jakiś nawóz który jest dostepny po za polska. Wiem że ziemia zaciemnia wodę i niektórym rybą to pasuje a niektórym może przeszkadzac.Na to chce wysypać 60% drobny żwir (prawa strona) 40 % piasek(lewa strona). Stronę ze żwirkiem chcę obsadzić roślinami, piaskową w klimacie pustynnym.
2.Rosliny, tu bym potrzebował konkretnych porad .
3 . Obsada ; przedstawie ryby które mnie interesują;
- Panaque albomaculatus sztuk 2.
LDA031 Mustard Spot Pleco, Orange Spot Pleco
Wielkość (max): 13cm
Parametry wody
Temp 22-29°C
pH 5,5-7,5
lub
- GOLDEN BRISTLENOSE PLECO sztuk 2
Parametry te same co wyżej
-Piskorek Kuhla sztuk 4
Wielkość (max):10cm
Parametry wody
Temp 24-30°C
pH 5,5-6,5
Na tych rybkach bardzo mi zależy ale jeśli nie będą pasowały do reszty pogodzę się i zrezygnuję.
-Neon zielony sztyk 20
Wielkość (max):2.5cm
Parametry wody
Temp 24-29°C
pH 3,0-6,5
-Neon Błękitny sztuk 10-15
Wielkość (max):4cm
Parametry wody
Temp 24-27°C
pH 5,5-7,0
Wszystkie są z rejonów Brazyli oprócz piskorków(Azja), jak widać lubuję się w małych rybkach ale jeśli by sie dało chętnie bym dodał jakieś większe plywaki myślałem o molinezji dwuplamistej(znowu azja
) ale nie mam pojęcia jak to się będzie trzymało z planową obsada, prosiłbym o porady jeśli jakieś wieksze rybki by można było dodać do tej obsady.
Istotne jest czy zaciemnienie wody nie będzie przeszkadzało innym rybką(neonki wiem że lubią).
Podsumowywujac;
-LDA031 Mustard Spot Pleco lub GOLDEN BRISTLENOSE PLECO sztuk 2
-Piskorek Kuhla sztuk 4 lub 8 kirysków
-Neon zielony sztyk 20
-Neon Błękitny sztuk 10-15
plus - jakaś rada co do wiekszych rybek na tą obsade
Prosze o konkretne podpowiedzi ,ważna roslinnośc i abym nie przerybił.
Ps. przepraszam jeśli pokaleczyłem nazwy lub jezyk ale nie mieszkam już długo w polsce i błedy mogą być.
Ps2. Parametry wody dla poszczegulnych ryb które podałem róznią się minimalnie na wiekszosci stron zagranicznych i polskich
Wydzieliłam i przeniosłam temat, post nie nadawał się do działu /obsady/, jest zbyt ogólny i nie zawiera wyłącznie prośby o pomoc w obsadzie. Poprawiam przy okazji nazwę. Przy problemach z pisownią pomoże autokorekta w przeglądarce, korzystaj z niej jeśli musisz.
W najbliższym czasie planuję załozyć zbiornik 180 l. Na temat akwarystyki mam małe pojecie ale ciągle się dokształcam
Chciałbym zaczerpnąć wiedzi weteranów, zacznę od tego co mam lub planuje zakupić.Akwarium; 100 cm długosć ; 41 cm szerokość ; 52 cm wysokość
Filter - Hagen Fluval 206 - 780 LPH
Grzałka - Fluval E Series 200 ( 200w)
Pompka powietrza dwu wylotowa
Oswietlenie - tu potrzebuję pomocy

Sterylizer UV - jakiej mocy potrzebowałbym na moje akwarium?
Co myślicie o elektronicznym testerze PH, czy warto bo cena nie jest mała a szkoda pieniędzy wyrzucać w błoto.
Wiec potrzebuję pomocy z oświetleniem i sterylizerem UV
Tyle na temat sprzętu jeśli czegoś brakuję proszę pisac.
Teraz pytania
;1. Podłoże , czy moge wysypac ziemia ogrodowa? czy może polecacie jakiś nawóz który jest dostepny po za polska. Wiem że ziemia zaciemnia wodę i niektórym rybą to pasuje a niektórym może przeszkadzac.Na to chce wysypać 60% drobny żwir (prawa strona) 40 % piasek(lewa strona). Stronę ze żwirkiem chcę obsadzić roślinami, piaskową w klimacie pustynnym.
2.Rosliny, tu bym potrzebował konkretnych porad .
3 . Obsada ; przedstawie ryby które mnie interesują;
- Panaque albomaculatus sztuk 2.
LDA031 Mustard Spot Pleco, Orange Spot Pleco
Wielkość (max): 13cm
Parametry wody
Temp 22-29°C
pH 5,5-7,5
lub
- GOLDEN BRISTLENOSE PLECO sztuk 2
Parametry te same co wyżej
-Piskorek Kuhla sztuk 4
Wielkość (max):10cm
Parametry wody
Temp 24-30°C
pH 5,5-6,5
Na tych rybkach bardzo mi zależy ale jeśli nie będą pasowały do reszty pogodzę się i zrezygnuję.
-Neon zielony sztyk 20
Wielkość (max):2.5cm
Parametry wody
Temp 24-29°C
pH 3,0-6,5
-Neon Błękitny sztuk 10-15
Wielkość (max):4cm
Parametry wody
Temp 24-27°C
pH 5,5-7,0
Wszystkie są z rejonów Brazyli oprócz piskorków(Azja), jak widać lubuję się w małych rybkach ale jeśli by sie dało chętnie bym dodał jakieś większe plywaki myślałem o molinezji dwuplamistej(znowu azja
) ale nie mam pojęcia jak to się będzie trzymało z planową obsada, prosiłbym o porady jeśli jakieś wieksze rybki by można było dodać do tej obsady.Istotne jest czy zaciemnienie wody nie będzie przeszkadzało innym rybką(neonki wiem że lubią).
Podsumowywujac;
-LDA031 Mustard Spot Pleco lub GOLDEN BRISTLENOSE PLECO sztuk 2
-Piskorek Kuhla sztuk 4 lub 8 kirysków
-Neon zielony sztyk 20
-Neon Błękitny sztuk 10-15
plus - jakaś rada co do wiekszych rybek na tą obsade
Prosze o konkretne podpowiedzi ,ważna roslinnośc i abym nie przerybił.
Ps. przepraszam jeśli pokaleczyłem nazwy lub jezyk ale nie mieszkam już długo w polsce i błedy mogą być.
Ps2. Parametry wody dla poszczegulnych ryb które podałem róznią się minimalnie na wiekszosci stron zagranicznych i polskich

Wydzieliłam i przeniosłam temat, post nie nadawał się do działu /obsady/, jest zbyt ogólny i nie zawiera wyłącznie prośby o pomoc w obsadzie. Poprawiam przy okazji nazwę. Przy problemach z pisownią pomoże autokorekta w przeglądarce, korzystaj z niej jeśli musisz.

Weź kirysy zamiast piskorków. No i długość 120 będzie lepsza, szczególnie, że w niższym zbiorniku łatwiej pracować na dnie.