• 14 Głosów - 3.29 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak przygotować kamienie przed włożeniem do akwarium ? Jak sprawdzić czy się nadają ?

Ok dzięki za odpowiedzi , wielki plus dla was Big Grin

Jeśli ma ostre krawędzie wyszlifuj //papierem ściernym przetrzyj

Myśle , że nie ma potrzemy , a te ostre krawedzie kamieni będą wsadzone w żwir Smile

Co o tych kamieniach myslicie nadaja sie? Wszystkie pozyskalem z rzeki w lesie staranie wyczyscilem i sprawdzilem octem, moim zdaniem bd ok ale wolalbym poznac zdanie specialistow Smile



I jak juz pisze to podloze w akwarium dobrze zrobilem? Najpierw jak widac sypnolem ziemi pozniej piasek na to kamienie rzeczne(drobne) i jeszcze troszke piasku. W efekcie mam cos w stylu plazy z kamykami Big Grin


Na wstepie mowie ze mam jakis bład w Win i nie działaja mi polskie znaki wiec miejscami może ich brakować.

Kamienie wyglądają odpowiednio.
Ale sposób w jaki nasypałeś ziemi może okazać się błędny. Przykryłeś ją cienką warstwą piasku i sypałeś ją do samych ścian akwarium. Wygląda jakby zaraz miała przedostać się do wody, a to może się źle skończyć.

Potwierdzam. Pomijając estetykę, ziemia nie powinna mieć kontaktu z promieniami słonecznymi/ogólnie światłem. Rzeczywiście przysypałeś ją miejscami bardzo skromnie.

Coz, moglem ta ziemie ladnie wyrownac i dopiero walnac piasek no ale w koncu czlowiek uczy sie na bledach.
Ziemia a nie korzenie? Postaram sie to tasma izolacyjna czarna ladnie to okleic i bd git.
Co do tej ilosci piasku to macie racje. W jednym miejscu warstwa pasku ma zaledwie 2-3mm a ziemi z 1cm :x Jutro to poprawie ale tak to piasku mam na ok. 1cm Wystarczy przeciez, nie?

I tak z ciekawosci w razie gdyby tak piasek przepuscil ziemie, to jakie mialo by to skutki dla akwarium z rybami i roslinami. No i co z filtrem? I jak sobie z takim czyms poradzic?

Na wstepie mowie ze mam jakis bład w Win i nie działaja mi polskie znaki wiec miejscami może ich brakować.

Słuchaj, nad tą ziemią to dobrze gdyby było tak z 4, 5 cm piasku/żwiru. No a jak się wydostanie to zasyfi wodę, cześć filtr wciągnie.... ale nie warto ryzykować. Najlepiej zrobić od początku dobrze a nie płakusiac potem.

Rocknrolla

Cześć mam pytanie , czy ktoś orientuje się trochę w kamieniach i rozpozna moje ?? Myśle że wystarzy jak je parzyłem przez 1h , czyściłem szczotką i znowu parzyłem przez 0,5h i wymoczyłem w zimnej wodzie Big Grin

https://imageshack.com/i/jo19c35dj


Skocz do: