Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
Jokeru napisał(a):Jeżeli chodzi o tło zewnętrzne wykonane ze styropianu to masz tutaj kilka przykładów jak wygląda "za" akwarium
:
- http://www.akwaswiat.net/-450-malawi-jokeru-t-3977.html
- http://www.akwaswiat.net/-200l-paletki-j...001-2.html
- http://www.akwaswiat.net/-200l-sa-jokeru-t-4008-2.html
dzieki Jokeru

bardzo mi sie podobają te tła. Być może jutro spróbuję zrobić. a mam pytanko ... ty je jakoś podświetlasz czy to tak wygląda bez żadnego podświetlenia ;> bo efekt jest

)
aha i jaką farbą malowałeś ??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2008, 21:51 {2} przez
wikiii.)
Postów: 1,410
15
Dołączył: 12.01.2008
Niczym nie są podświetlane. Po prostu świetlówki w akwarium. Tła malowane najzwyklejszym czarnym sprayem. Pierwsze dwa były wpierw "wypalone" bezpośrednio benzyną i rozpuszczalnikiem. Ostatnie nie było wypalane tylko bezpośrednio malowane sprayem. Dam Ci radę: spray również przepala styropian więc możesz bezpośrednio malować. W miejscach gdzie chcesz wypalić więcej wypal więcej. Dodatkowo zostaw na noc niech się przeżre. Polecam styropian o grubości 5cm. Najlepiej dwa - jeden pewnie stracisz na próby
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
dzieki za rade

ja mam narożne 200l i dlatego chciałam zewnętrzne a styropian mam gruby na 6cm. a można przypalać to lutownicą ? gdzieś jeszcze czytałam, że trzeba malować farabami akrylowymi, ale nie wiem czy warto, nie mogę po prostu pomalować farbą olejną czy jakąś do ścian ?
aha jeszcze jedno pytanko

Jak je umocowałeć tam za akwarium
Postów: 709
22
Dołączył: 10.01.2008
Jeśli masz szafkę to na szafce za akwa, jeśli nie masz już miejsca, to przyklej w paru miejscach taśmą(polecam czarną izolacyjną) albo przyklej ciepłym klejem(chociaż nie wiem czy nie przepalisz dziury

)
Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.
Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
Postów: 444
3
Dołączył: 25.02.2008
Dziury się zrobiom od kleju bo ja też tak miałem
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
a jak mam taki klej do foto tapet "JBL FIXOL" to by dało sie tym przykleić albo silikonem akwarystycznym ? a co do tego "wypalania" lutownicą- można czy nie ?
Postów: 444
3
Dołączył: 25.02.2008
Lutownicą? lepiej nad ogniem wypalać styropian
Postów: 340
11
Dołączył: 16.02.2008
lutownica zrobisz jak chcesz a ogniem ci sie zapali i dziura sie zrobi kup rozpuszczalnik wylej troche na chusteczne i dotykaj wtedy zobaczysz jakie beda efekty
pozdro
Oddam suma rekiniego za darmo.
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2008, 16:04 {2} przez
wikiii.)
Postów: 340
11
Dołączył: 16.02.2008
a poprostu czarne tło albo ciemne niebieskie z brystolu
Oddam suma rekiniego za darmo.