• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

(06.05.2012, 21:44)Saletra napisał(a):  Chyba ty się jednak pomyliłeś, Pyszczaki zjedza każdą rośline , a aulonocary nadają się do akwarii 200litrów w zwyż. Widziałem dorosłe Calico i były ogromne. Nie czekaj na zbawienie i 'jakim mnie panie stworzyłeś takim mnie masz' tylko bierz się do roboty, bo tylko kupujesz ryby i myślisz że jesteś fajny ;x

Kur... kupiłem pierwsze 2 ryby od pół roku i zaraz że kupuje codziennie , OMG.
Dziwne że u mnie nie jedzą roślin , a mają ich dużo . Czytałem że nadają się do 120 litrów ,, więc nie wiem kto pisze dobrze , poczytam jeszcze ale mało jest o nich w internecie .

[112l] Ogólne





Question 

facet w zoologicznym powiedział że to miedzik. ale obok miedzika to ta rybka chyba nawet nie pływała.         mam nadzieje że fotki się przesłały. nie mogę ich znaleźć w necie.

To jest brzanka titteya.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

(06.05.2012, 23:08)LadiesMan217PL napisał(a):  
(06.05.2012, 21:44)Saletra napisał(a):  Chyba ty się jednak pomyliłeś, Pyszczaki zjedza każdą rośline , a aulonocary nadają się do akwarii 200litrów w zwyż. Widziałem dorosłe Calico i były ogromne. Nie czekaj na zbawienie i 'jakim mnie panie stworzyłeś takim mnie masz' tylko bierz się do roboty, bo tylko kupujesz ryby i myślisz że jesteś fajny ;x

Kur... kupiłem pierwsze 2 ryby od pół roku i zaraz że kupuje codziennie , OMG.
Dziwne że u mnie nie jedzą roślin , a mają ich dużo . Czytałem że nadają się do 120 litrów ,, więc nie wiem kto pisze dobrze , poczytam jeszcze ale mało jest o nich w internecie .
Szkoda mi ciebie,patrz jaką masz obsade, a jakie te ryby maja wymagania,nic nie wiesz, nic nie umiesz . Było lepiej, teraz jest słabo. Wiecej pisac nie trzeba

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Saletra,
nie tak ostro Smile Negatywnym wydzieraniem się na każdego niedoświadczonego akwarytę, nawet jeśli jest może ignorantem, niczego nie wskórasz. Choć wiem jak ciężko jest czasami zachować spokój. Koniec z końcem ludzie przychodzą tutaj po porady, nie bawmy się w kościół gdzie się ostro krytykuje każdego za wszystko Wink

LadiesMan,
skoro jest mało informacji na temat tej rybki w internecie, nie wierz we wszystko co przeczytasz. Poszukaj jeszcze więcej, spróbuj w innych językach.

Do 120l to ja nawet guraminów tak na dobrą sprawę nie powinnam wkładać, więc zostaję przy swojej opinii - pyszczaki powinny być w przystosowanym do tego dużym akwarium, jak jezioro Malawi.

I zostaję także przy tej samej opinii na temat roślin. Twoja sprawa, czy będziesz ryzykować ich zniszczenie. Ale licz się z tym, że wcześniej czy później coś padnie - albo pyszczak albo rośliny.

Do tego w życiu nie widziałam akwarium z pojedyńczym pyszczakiem, więc zakładam, że żyją w grupach, lub parach.
Ponownie doradzam, oddaj tą rybę i zrób jakiś ład ze swoją obsadą.

Wiesz, powiem Ci jedno - pokaż nam temat swojego zbiornika i jesli się zastosujesz do porad, będziesz mieć zbiornik idealny - a to oznacza, że nie będzie to zupe rybna Wink

Pozdrawiam!

Pozdra

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik

Witam, mam pewne ryby ale nie wiem co to za gatunek, kupiłem je pod nazwą akara marońska, ale jak patrzę na zdjęcia akary marońskiej to nie przypomina jej. Sorki za jakość zdjęć, ale robiłem telefonem.


Załączone pliki Miniatury
   

Witam
Jak, iż nie bardzo orientuje się w poszczególnych gat zbrojników proszę o pomoc. Dzisiaj nabyłam zbiornik 400l, a wraz z nim pasażera Wink, mam pewne podejrzana ale chciałabym, aby ktoś je potwierdził. Zdjęcia robione na szybko tel więc jakość jest nienajlepsza.


Załączone pliki Miniatury
   

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

Nie wiem czy to nie jest czasem lamparci, a jak nie to jakaś eLka.

60l brzankarium KLIK
112l ogólne Klik Przeszłość.
www.akwarystyka-miedziowa.pl

(17.06.2012, 21:45)kaasiaa napisał(a):  Witam
Jak, iż nie bardzo orientuje się w poszczególnych gat zbrojników proszę o pomoc. Dzisiaj nabyłam zbiornik 400l, a wraz z nim pasażera Wink, mam pewne podejrzana ale chciałabym, aby ktoś je potwierdził. Zdjęcia robione na szybko tel więc jakość jest nienajlepsza.

Pterygoplichthys pardalis.



Cytat:Nie wiem czy to nie jest czasem lamparci, a jak nie to jakaś eLka.

Pterygoplichthys gibbiceps czyli potocznie zbrojnik lamparci też jest eLką, ma oznaczenia 83 lub 165.

Dzięki wielkie za odpowiedź, szczerze też myślałam nad lamparcim ale nie zgadzał mi się on do końca.

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki


Skocz do: