• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Dziwnego zachowania (wiszenia głową w dół z ogonem na wierzchu) nie rozumiem, ale może to LG6 albo kolumbijski?

240 litrów

gibbiceps albinos

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



(06.04.2012, 20:06)alco_1996 napisał(a):  kupiłam ostatnio cztery małe pyszczaki tylko ze nie bardzo wiem jakie to są prosze pomózcie Smile



Ostrzeżenie: 10%
Takie pytania zadaje się tutaj: http://www.akwaswiat.net/co-jest-za-ryba...18482.html - BlackHawk88

O ile się nie mylę to Pyszczak Saulosi

CO to za ryba ???
W sklepie była łacińska nazwa , nie zapisałem
składała się z 2 słów .
Pierwsze na A
Drugie na C
tyle zapamiętałem ^^


Załączone pliki Miniatury
   

[112l] Ogólne





Aulonocara Calico, ryb nie kupujemy jak nie wiemy co to jest profesjonalisto. ;/
Masz za małe akwarium na takie pyszczaki , oddaj je.
I wgl. pewnie masz bigos w akwarium. Pyszczaki z nim zrobią porządek.

PS: Znowu zaczynasz robić misz masz, objerzałem twój temat z akwarium , okropne było ,było coraz lepiej,a ty to zniszczyłeś. Zastanów się nad sobą,a potem nad rybami, przy robieniu akwarium w fajne akwarium potrzeba cierpliwości nie kupowaniu co 2dni nowej rybki bo ładna ,a to bo jest sweetaśna,a to bo mi jej szkoda. Dzieci w afryce też mają źle, pojedziesz tam i dasz im chleba?

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Mój temat z akwarium , masz na myśli ten baaardzo stary ? Teraz wygląda inaczej , jest dużo roślin i będzie jeszcze więcej , ogarniam obsadę , nie kupuję co 2 dni rybek , ostatnio kupiłem w grudniu 4 małe rybki ;/
Wywalę na pewno Molinezję , mieczyka i tetrę , to na 100 % . Co do reszty to się jeszcze zastanowię co zrobię . Profesjonalistą nie jestem , nie wiem wszystkiego , kiedyś będę wiedział tyle co wy , i posiadał w pełni ogarnięte piękne akwarium , ale trochę czasu musi minąć, uczę się cały czas...

Dzięki za identyfikację .

[112l] Ogólne





nir nie bedziesz mial,masz akwaroim od roku i nadal nic nie umiesz, nawet niewiesz jakie ryby masz, masz taki chlew ze sie żygać chce

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



(06.05.2012, 10:48)LadiesMan217PL napisał(a):  Mój temat z akwarium , masz na myśli ten baaardzo stary ? Teraz wygląda inaczej , jest dużo roślin i będzie jeszcze więcej , ogarniam obsadę , nie kupuję co 2 dni rybek , ostatnio kupiłem w grudniu 4 małe rybki ;/
Wywalę na pewno Molinezję , mieczyka i tetrę , to na 100 % . Co do reszty to się jeszcze zastanowię co zrobię . Profesjonalistą nie jestem , nie wiem wszystkiego , kiedyś będę wiedział tyle co wy , i posiadał w pełni ogarnięte piękne akwarium , ale trochę czasu musi minąć, uczę się cały czas...

Dzięki za identyfikację .

Hej,
życzę Ci z całego serca byś wiedział dużo na temat rybek i akwarium.

Na chwilę obecną muszę przyznać, że gafę okropną zrobiłeś kupując do swojego akwarium tego pyszczaka - oddaj go najlepiej, lbo inaczej będziesz musiał kompletnie zmeniać akwarium - i na rosliny nie licz, że Ci będą rosły bo przekopią Ci całe akwarium. Do tego one potrzebują bardzo twarda wodę, gdzie tetry i tym podobne bardzo miękką.

Osobiście nigdy się nie zagłębiałam w temat pyszczaków, ponieważ zawsze wiedziałam, że potrzebują bardzo dużego akwarium (powiedziałabym 300l minimum) i nie trzyma się żadnych innych ryb z nimi ani roślin, bo i tak przekopią Ci wszystko. Jeśli gdzieś się mylę z tym co pisze, niech mnie ktoś poprawi, ale pyszczaki to tylko do akwarium typu malawi - jeśli chcesz mieć ślicznie zarośnięty zielony baniaczek, przemyśl dobrze każdy przyszły zakup, poczytaj o rybach które Ci się podobają i planujesz kupić.
To najlepszy sposób działania w akwarystyce według mnie, inaczej sprawisz nie nam, nie w sklepie rybkowym, ale sobie najwięcej problemów. Nie wspominając już o zupełnie złych warunkach trzymania ryb.

Proszę oddaj tą rybkę, bo to zupełnie inna bajka i inna półka w akwarystyce.

Pozdrawiam!

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik

(06.05.2012, 16:31)Sol napisał(a):  
(06.05.2012, 10:48)LadiesMan217PL napisał(a):  Mój temat z akwarium , masz na myśli ten baaardzo stary ? Teraz wygląda inaczej , jest dużo roślin i będzie jeszcze więcej , ogarniam obsadę , nie kupuję co 2 dni rybek , ostatnio kupiłem w grudniu 4 małe rybki ;/
Wywalę na pewno Molinezję , mieczyka i tetrę , to na 100 % . Co do reszty to się jeszcze zastanowię co zrobię . Profesjonalistą nie jestem , nie wiem wszystkiego , kiedyś będę wiedział tyle co wy , i posiadał w pełni ogarnięte piękne akwarium , ale trochę czasu musi minąć, uczę się cały czas...

Dzięki za identyfikację .

Hej,
życzę Ci z całego serca byś wiedział dużo na temat rybek i akwarium.

Na chwilę obecną muszę przyznać, że gafę okropną zrobiłeś kupując do swojego akwarium tego pyszczaka - oddaj go najlepiej, lbo inaczej będziesz musiał kompletnie zmeniać akwarium - i na rosliny nie licz, że Ci będą rosły bo przekopią Ci całe akwarium. Do tego one potrzebują bardzo twarda wodę, gdzie tetry i tym podobne bardzo miękką.

Osobiście nigdy się nie zagłębiałam w temat pyszczaków, ponieważ zawsze wiedziałam, że potrzebują bardzo dużego akwarium (powiedziałabym 300l minimum) i nie trzyma się żadnych innych ryb z nimi ani roślin, bo i tak przekopią Ci wszystko. Jeśli gdzieś się mylę z tym co pisze, niech mnie ktoś poprawi, ale pyszczaki to tylko do akwarium typu malawi - jeśli chcesz mieć ślicznie zarośnięty zielony baniaczek, przemyśl dobrze każdy przyszły zakup, poczytaj o rybach które Ci się podobają i planujesz kupić.
To najlepszy sposób działania w akwarystyce według mnie, inaczej sprawisz nie nam, nie w sklepie rybkowym, ale sobie najwięcej problemów. Nie wspominając już o zupełnie złych warunkach trzymania ryb.

Proszę oddaj tą rybkę, bo to zupełnie inna bajka i inna półka w akwarystyce.

Pozdrawiam!

Mam nadzieję że kiedyś będę więcej wiedział o Akwarystyce .

Co do rybki się trochę pomyliłaś , można ją hodować nawet w 120l , przynajmniej tak wyczytałem , jest to spokojna ryba nie je roślin z tego co widzę , żadna ryba nie tyka u mnie roślin , zjadają tylko glony z nich musiałaś się pomylić z tym że ta ryba niszczy rośliny , Co do twardości wody to masz rację . Czyli że będę musiał je oddać . Chociaż szkoda mi je oddawać .

[112l] Ogólne





Chyba ty się jednak pomyliłeś, Pyszczaki zjedza każdą rośline , a aulonocary nadają się do akwarii 200litrów w zwyż. Widziałem dorosłe Calico i były ogromne. Nie czekaj na zbawienie i 'jakim mnie panie stworzyłeś takim mnie masz' tylko bierz się do roboty, bo tylko kupujesz ryby i myślisz że jesteś fajny ;x

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)





Skocz do: