• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!

(09.03.2012, 22:07)costello napisał(a):  Witam mam problem z woda a nie bardzo wien jak opisać może doradzcie coś a la zrzuce film
najpierw musisz opisać swój zbiornik, jaki litraż, sprzęt, obsada, coś o podmianach wody i może testach, bez tego nie uzyskasz odpowiedzi- przyczyn może być wiele, jest to świeży baniak?

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

(09.03.2012, 22:07)costello napisał(a):  Witam mam problem z woda a nie bardzo wien jak opisać może doradzcie coś a la zrzuce film

Witamy.
Może najpierw podaj jakiś opis, zdjęcie, film, na podst. których będziemy mogli coś poradzić.Wink
I najlepiej podaj informacje o zbiorniku. (patrz sygnatura pod postem)
Niestety nie jesteśmy wróżkami i nie wiemy co u Ciebie może być nie tak...

Najlepsza strona z filmami i serialami -->kinozajawka.pl

Witam
Podobnie jak u wszystkich tutaj pojawił się u mnie problem z mętną wodą. Może po kolei. Akwarium zalane 3 tygodnie temu, rybcie wpuszczone ok 1,5 tygodnia temu, w sobotę była podmiana wody (ok 10 litrów odstanej i ok 2l prosto z kranu bo zabrakło mi - za dużo odlałem Tongue - błąd nowicjusza), filtr wypłukany w "starej" wodzie i od soboty pływa kupa "kurzu" po zbiorniku. Od ponad 2 tygodni woda była krystalicznie czysta a po podmiance taka kaszanka.
Czy to się w końcu rozejdzie czy już tak będzie pływało i "zdobiło" baniaczek??? Poza tym ciągle utrzymuje się "kożuch" na powierzchni...
Może jakieś sugestie???

(12.03.2012, 17:37)dyzman napisał(a):  Witam
Podobnie jak u wszystkich tutaj pojawił się u mnie problem z mętną wodą. Może po kolei. Akwarium zalane 3 tygodnie temu, rybcie wpuszczone ok 1,5 tygodnia temu, w sobotę była podmiana wody (ok 10 litrów odstanej i ok 2l prosto z kranu bo zabrakło mi - za dużo odlałem Tongue - błąd nowicjusza), filtr wypłukany w "starej" wodzie i od soboty pływa kupa "kurzu" po zbiorniku. Od ponad 2 tygodni woda była krystalicznie czysta a po podmiance taka kaszanka.
Czy to się w końcu rozejdzie czy już tak będzie pływało i "zdobiło" baniaczek??? Poza tym ciągle utrzymuje się "kożuch" na powierzchni...
Może jakieś sugestie???

Kup w sklepie sól morską i na każde 10 l wody wsyp małą łyżeczkę . Masz wysyp pierwotniaków . U mnie ta metoda pomogła .

a rybcie przeżyją 6 łyżeczek soli?

(12.03.2012, 21:42)dyzman napisał(a):  a rybcie przeżyją 6 łyżeczek soli?

nic im nie będzie sól jest wskazana do leczenia rybek i kąpieli z jej dodatkiem
dobrze napowietrzaj (kostka napowietrzająca )
skróć czas oświetlenia do 5 godz dziennie
po tygodniu podmień 50% wody bo to jednak duże stężenie i na dłuższą metę może zaszkodzić .
podnieś temperaturę oczywiście do górnej granicy odpowiedniej dla danego gatunku ryb (akwarium szybciej dojżewa )
Nie ruszaj dna akwarium w żadnym wypadku
Po paru godzinach woda powinna być klarowna
Tak mi doradził doświadczony akwarysta .
Pomogło



jeżeli zastosujesz tę metodę napisz czy pomogło

Witam wszystkich forumowiczow bardzo serdecznie i prosze o pomoc, jakies podpowiedzi zwiazane z nowym akwarium.

2 tyg temu zakupilismy akwa 64l z podwojnym oswietleniem, filtrem i grzalka dla rybek tropikalnych. Zwirek czarno-bialy o srednicy 3-4 mm, dosc duzo roslin (ok 10, ale niektore waskie dlugie, inne niskie geste), 2 kryjowki (chyba z plastiku albo innego tworzywa - zakupione w sklepie akwarystycznym).
Pierwszy dzien - super Smile piekna woda (z babelkami osiadajacymi na wszystkim, norma - chyba). Dodalismy oczywiscie bakterie do filtru <zalczone przy zakupie> i potraftowalismy wode z kranu odpowiednim srodkiem <tez zalecanym i dolaczonym do akwarium>. Drugi dzien woda zaczela metniec - tez chyba normalne. Bakterie do filtra podawane co 2 dni przez 7 dawek - jak napisane w ulotce....
Na 5-6 dzien bylo znowu fajnie, dosc czysta woda, bylo widac wszystko Smile Przez okolo 2 dni Smile Potem powtorka, metna woda... Jak woda byla czysta to zakupilismy rybki.... Zyja juz ponad tydzien i maja sie chyba dobrze. ALE Woda dosc metna, momentami robi sie bardziej klarowna, ale nie wiem od czego to sie bierze... Zrobilam test 6w1 i wszystko wyszlo pieknie. PH 6.8 No2 No3 i te inne wyszly prawidlowe dla akwarium. Mam 5 neonek, 2 black phenomen tetra (nie znam polskiej nazwy - mieszkam w UK) oraz 2 kiryski czarnoplame.
Na powierzchni wody zbiera sie od 2 dni tak jakby sluz :/ Zebralam go dzisiaj rano i czekam co bedzie dalej. Mam pytanie - czytalam tu ze sol morska moze pomoc? Ale sie obawiam jej troche Smile Czy powinnam juz podmienic wode? Wlasnie jutro minie 2 tyg od rozpoczecia "zycia" akwarium Smile
Czytalam tez ze warto zwiekszyc napowietrzanie... Ale czy to wlasnie nie sprawi ze woda bedzie jeszcze gorsza?
Dodam tylko ze temp w akwa to 24 stopnie. Swiatlo dzienne swiece w dzien ok 9-10h potem przelaczam na 2-3 h na nocne i w nocy swiatlo zgaszone - ale moze to jest za duzo jak na male rybki Big Grin
Myslalam tez zeby moze zwiekszyc filtrowanie, obecnie jest na najmniejszych "obrotach" bo jak zwiekszam to wszystkie rosliny ruszaja sie jak drzewa w trakcie wichury Big Grin Aha czy wyplyw wody z filtra powinien byc skierowany w dol, gore czy jak :/ Mamy odmienne zdania w tej kwestii z mezem Tongue
Serdecznie Wam dziekuje za przeczytanie mojego postu i mam nadzieje, ze mi dacie cenne uwagi i zalecenia Big Grin Chcialabym miec zdrowe akwarium dla moich rybek Big Grin Szczegolnie, ze chcialabym dokupic im kogos do towarzystwa Big Grin


Witam ponownie - nie wiem kogo, bo chyba ja tu jestem, no ale..
wczoraj padly mi 4 neonki tetra :/ Zostala jedna plus cala reszta obsady. Zrobilam ponownie test wody i parametry sa idealne. Woda nadal metna... Czy ktos cos mi pomoze? Aha dodalam sol morska wczoraj - nie pomoglo... jutro planuje wymienic 15 l wody w akwa. Jakies sugestie??

Tydzień temu zalałam akwarium. Filtr przyszedł dopiero w czwartek więc wtedy go zamontowałam. Pojawiło się coś dziwnego nad taflą (taka przezroczysta błona). Myślałam, że filtr sobie z tym poradzi, ale tak się nie stało. Woda była cały czas mętna i do tego przez to, że chciałam usunąć tą błonę pływały jej strzępy po całym akwarium.
Dodam też, że na początku na podłoże dałam żwir (podobny do rzecznego-zapomniałam nazwy) i było ok (chodzi i mętność wody) a jak dodałam piasek woda zrobiła się okropna. Oczywiście wszystko płukałam i to bardzo dokładnie.

Teraz wylałam tą starą wodę i wlałam nową, ale woda zrobiła się nagle mętna.
Może to wina kamieni które wzięłam z dworu? Wyrzucić je? Nie wiem co już robić...

trzeba trochę czasu i jak nie będziesz przeszkadzać to zbiornik w ciągu tygodnia dojdzie do ładu.

rozumiem, że nie ma ryb w baniaku ?

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Witajcie

Mam problem z wodą Sad Zmętniała i strasznie śmierdzi ziemią (mułem). Co prawda zakładałam je w dużym pośpiechu, przedwczoraj - dowiedziałam się od znajomego że jego sąsiad likwiduje swoje akwarium (przeprowadzał się ) i ryby o zgrozo chce wrzucić do ubikacji Sad Trzymał je już w małym 10 litrowym wiaderku. I jakbym nie zareagowała smutny byłby ich los.
Dlatego szybciutko sprzątnęłam swoje 240 l akwarium (ponad rok stało puste bez obsady i roślin)
Dokładnie wypłukałam żwirek, filtr kubełkowy Fluval 305 i wyszorowałam szkło ale ten mułowaty zapaszek jednak został.
Po kliku godzinach wpuściłam rybki:

2 x pyszczak Maylandia
11 x pyszczak Johanna

Mam nadzieję że nie napisałam źle nazw bo dopiero je poznaje Smile
Kilka jest naprawdę ładnych i dużych prawie po 10 cm. O dziwo jak na właściciela który chciał się ich pozbyć w tak okrutny sposób rybki są w dobrej kondycji. Może troszeczkę były wygłodniałe bo rzuciły się na jedzenie jak szalone.

Rano jak wstałam i zobaczyłam wodę i bardzo się zmartwiłam - woda zrobiła się mętna a zapach wody jeszcze bardziej się wzmocnił.
Wrzuciłam kamyczek żeby bardziej natlenić wodę ale nic to nie pomogło Sad

Ogólnie coś jest nie takSad bo dzisiaj rybki siedzą na dnie lub chowają sie po grotach.

Może ktoś mi podpowie co z tym począć???

Mam 2 akwaria 240 i 120 w tym mniejszym trzymam pielęgnice papuźią - dorodna, mądra i piękna rybka, ma już 25 cm. W tym akwarium woda czyściutka jak źródlana ale w drugim coś jest nie tak.


Akwarium
240 l
temperatura
28 stopni
Ph
7,8-8,0
Grzałka z termostatem
pompka napowietrzajaca
gruby żwierk
brak kamieni
2 sztuczne groty


Skocz do: