• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

to widzę że nad większymi będę musiał jeszcze pomyśleć. Na razie postaram się wystartować z neonkami i ekipą sprzątającą Smile
A co z kiryskami i otoskami? można wziąć 6 kirysków + 6 otosków czy zostać przy jednych?

(22.02.2012, 12:52)dyzman napisał(a):  to widzę że nad większymi będę musiał jeszcze pomyśleć. Na razie postaram się wystartować z neonkami i ekipą sprzątającą Smile
A co z kiryskami i otoskami? można wziąć 6 kirysków + 6 otosków czy zostać przy jednych?
ja biorąc pod uwagę, że są to 63l wzięłabym tylko 6 otosków, bez kirysków, zamiast kirysków możesz wpuścić kilka krewetek RC

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

No to są pierwsi mieszkańcy!!!
4 x platka (2 czerwone i 2 żółte , a właściwie złote)
8 x neon inesa

Po pensji chcę dokupić 5-6 otosków do sprzątania (chociaż napotykam opór współdomowników bo się im nie podobają ale i tak postawię na swoim - ktoś zamiatać dno musi Smile).

Teraz pytanie czy do takiego zestawu można by dorzucić jeszcze jakąś parkę ładnych, kolorowych rybek? Np wielkości platek albo niewiele mniejszych? Może jakieś propozycje?

Witam, to moje pierwsze akwarium i prosze o pomoc w dobraniu rybek i roslinek Smile

Zbiornik: 63l ;60 x 30 x 35
Filtr: Tropical Cristal Standard
Grzałka: Elite grzałka 50 Watt
Podłoże i Rośliny: poki co brak, planuje kupic żwirek i jakies roslinki ( ile najlepiej i jakie)

Skład:
mam jednego bojownika syjamskiego

z gory dziekuje Smile

Witam, od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem 96l akwarium rozmiary to 80x30x40. Mam problem poniewaz bardzo chcialbym miec skalary jak i bojowniki w jednym akwarium. Tak wiem, nie wolno ich laczyc dlatego potrzebuje pomocy, co by tu zrobic zeby ladnie sie to wszystko komponowalo. Chcialbym zeby akwarium bylo takie kolorowe, pelne zycia! W tym momencie mam juz:
1. Bojownik syjamski - samiec - 1x
2. Zbrojnik niebieski - 1x
3. Gurami dwuplamisty - 1x
4. Grubowarg zielony - 1x
5. Zmienniak plamisty - 1x

Mysle nad dokupieniem 2x samic bojownikow syjamskich, 2x zmienniak plamisty, i moze neonkow? Czy jest mozliwosc dodatkowo wsadzenia welona do tej kompozycji? Wiem ze jest zimnowodny ale duzo ludzi pisze ze tak maja i nie maja jakis tam problemow. Co proponujecie? Prosze o pomoc

Jesli chodzi o zawartosc akwarium to:
Termostat/grzalka-Delta Therm (firmy Interpet) 100W,
Filter/pompka - Fluval U2 - 400 l/h,
akwarium posiada oswietlenie swietlowke T8,

Posiadam rowniez narazie 3 roslinki (niestety nie pamietam nazw), kawalek korzenia (drewna) jak i statek gdzie rybki moga sie chowac. Podloze to zwirek grubosci 4-5cm.

Sorki za te pytania, pewnie juz sa irytujace ale po przeczytaniu tylu stron dotyczacych rybek tropikalnych poprostu zglupialem!

Prosze o pomoc i pozdrawiam

@ XAXVIX:
Gurami sie raczej nie laczy z bojownikami. Grubowarg zielony rosnie do rozmiarow karasia a welon to brudas nad brudasy. Mega brudas. W zasadzie to nie ryba a przenosne szambo.

Neonki jak najbardziej 15 stuk albo i wiecej moze sobie ladnie plywac z bojownikiem i zbrojnikiem.

(09.03.2012, 20:59)Yacek napisał(a):  @ XAXVIX:
Gurami sie raczej nie laczy z bojownikami. Grubowarg zielony rosnie do rozmiarow karasia a welon to brudas nad brudasy. Mega brudas. W zasadzie to nie ryba a przenosne szambo.

Neonki jak najbardziej 15 stuk albo i wiecej moze sobie ladnie plywac z bojownikiem i zbrojnikiem.

Czytalem na forum "katalog ryb, ktore moga byc z bojownikiem" i pisalo ze mozna trzymac bojownika z gurami dwuplamistym, oto link http://www.bojownik.pl/KATALOG-RYB-t2316.html

To nic nie szkodzi ze welon to brudas, jakos dam rade to wszystko sprzatacWink Najwazniejsze zeby zyl w dobrej harmonii z innymi rybamiWink

Czyli gdybym dolozyl welona, 10 neonkow, 2 samice bojownika to byloby wszystko ok?? Dzieki za pomoc

(09.03.2012, 21:52)xaxvix napisał(a):  Czyli gdybym dolozyl welona, 10 neonkow, 2 samice bojownika to byloby wszystko ok??

Nie. Pomijając już różnicę w wymaganej temperaturze ( prawie 10*C różnicy między welonem a bojownikiem!) To dla welona zbiornik jest kilka razy za mały.

(09.03.2012, 22:05)Kaef napisał(a):  
(09.03.2012, 21:52)xaxvix napisał(a):  Czyli gdybym dolozyl welona, 10 neonkow, 2 samice bojownika to byloby wszystko ok??

Nie. Pomijając już różnicę w wymaganej temperaturze ( prawie 10*C różnicy między welonem a bojownikiem!) To dla welona zbiornik jest kilka razy za mały.

Tak ale jak dobrze slyszalem w zoologach sprzedaja welonki, ktore zyja w troche cieplejszych temperaturach do 25*C, z tym ze 100l akwarium na 1 welona to troche malo wydaje mi sie przesadzasz

Nie przesadzam z wielkością zbiornika, do tego to ryba stadna. Co do zoologów to źle słyszałeś. Co z tego, że ta ryba przeżyje nawet w 30 stopniach jak nie jest to temperatura w której powinna normalnie żyć?


Skocz do: