• 12 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Minimalny litraż dla...

- Altolamprologus calvus - 240L
- Neolaprologus brichardi - jeśli przesiedlasz dzieci to 112L minimum na parę. Lepiej większe bo, wtedy można zobaczyć ciekawe zachowania tej ryby czyli zakładanie wielopokoleniowych rodzin.
- Neolamprologus brevis - 45L

pozdrawiam
Mateusz


http://klub-tanganika.pl

A jaki minimalny litraż dla bojownika? Teoretycznie to i w akwarium 10L będzie im lepiej niż w kubku..
Jak to z nimi jest? :]

25 litrów dla samca.

(05.03.2012, 22:05)Jowisz napisał(a):  A jaki minimalny litraż dla bojownika? Teoretycznie to i w akwarium 10L będzie im lepiej niż w kubku..
Jak to z nimi jest? :]
minimalny litraż to 25l, ale i w 10 dobrze urządzonych czują się dobrze i wiadomo lepsze to jak kubek, ale jeśli możesz- wiadomo 25l.

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

(05.03.2012, 22:31)asz32 napisał(a):  
(05.03.2012, 22:05)Jowisz napisał(a):  A jaki minimalny litraż dla bojownika? Teoretycznie to i w akwarium 10L będzie im lepiej niż w kubku..
Jak to z nimi jest? :]
minimalny litraż to 25l, ale i w 10 dobrze urządzonych czują się dobrze i wiadomo lepsze to jak kubek, ale jeśli możesz- wiadomo 25l.

Zdecydowanie nie. Nie polecam. Nie ograniczajmy tak przestrzeni, bo to nie jest łatwa sprawa. Później będą Nam się mnożyć trolle na forum i pisać, że tu było napisane 10l. Jak 10l to i 6 dobre, bo zawsze lepsze to niż słynny kubek.
W takich małych szkiełkach z reguły nie ma nawet pokrywy, a bojowniki są wrażliwe na różnice temperatury wody i otoczenia. Trudno jest tam umieścić filtr grzałkę, oświetlenie.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

Załóżmy, że akwarium idealnie urządzone - parametry takie jak powinny być, wydajna filtracja, gęsta roslinność, jakiś korzonek, oświetlenie nie za mocne. Przy takich warunkach jaki litraz jest minimum, żeby bojownik czuł się o wiele lepiej niż w kubku?

(05.03.2012, 22:55)Olek napisał(a):  
(05.03.2012, 22:31)asz32 napisał(a):  
(05.03.2012, 22:05)Jowisz napisał(a):  A jaki minimalny litraż dla bojownika? Teoretycznie to i w akwarium 10L będzie im lepiej niż w kubku..
Jak to z nimi jest? :]
minimalny litraż to 25l, ale i w 10 dobrze urządzonych czują się dobrze i wiadomo lepsze to jak kubek, ale jeśli możesz- wiadomo 25l.

Zdecydowanie nie. Nie polecam. Nie ograniczajmy tak przestrzeni, bo to nie jest łatwa sprawa. Później będą Nam się mnożyć trolle na forum i pisać, że tu było napisane 10l. Jak 10l to i 6 dobre, bo zawsze lepsze to niż słynny kubek.
W takich małych szkiełkach z reguły nie ma nawet pokrywy, a bojowniki są wrażliwe na różnice temperatury wody i otoczenia. Trudno jest tam umieścić filtr grzałkę, oświetlenie.
wiadomo, że 20l jest lepsze, ale widziałam 2 zbiorniki 10l z bojkami i miały wszystko (odpowiednio dopasowane) i były naprawdę ładne, sama miałam bojka w 18l, ale fakt faktem taki litraż to błąd jeśli chodzi o rybę-nawet Bojka i faktem jest też to, że nie chcę czytać później na tym forum, że przecież 10l mogło być... Mój Bojek teraz jest w 112l i wygląda przecudnie on i akwarium z nim a w 18l krewecie pasują idealnie

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

(05.03.2012, 22:56)Jowisz napisał(a):  Załóżmy, że akwarium idealnie urządzone - parametry takie jak powinny być, wydajna filtracja, gęsta roslinność, jakiś korzonek, oświetlenie nie za mocne. Przy takich warunkach jaki litraz jest minimum, żeby bojownik czuł się o wiele lepiej niż w kubku?

Wyżej jest napisane.

Jak myślicie,czy będą czuły sie dobrze rozboki w akwa 30-40l takie małe statko 8-10 szt. rozborek +kilka krewetek czu raczej odradzacie??

w 30l-40l możesz mieć razbory galaxy, na klinowe czy espei to za mało

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE


Skocz do: