• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Jeśli mogę coś zasugerować, nie rób dwóch ławic. A jeśli już to liczniejsze i wybierz gatunki pływające w różnych strefach zbiornika. Z tego co mi wiadomo, barwniaki trzyma się parami. Nie wiem jak one będą reagować na gupiki, ale to może nie jest dobry pomysł żeby były razem w jednym akwarium. Kirysek lamparci może być, ponoć nawet rośnie mniejszy od pandy.

1+1x barwniak czerwonobrzuchy
8x pstrążenica
10-12x żałobniczka/neon innesa
6x otosek
6x kirysek lamparci (trójpręgi)

1+1x barwniak czerwonobrzuchy
20x żałobniczka/neon innesa
6x otosek
6x kirysek lamparci (trójpręgi)

PS. Masz identyczne wymiary jak mój zbiornik, nie wiem gdzie wyliczyłeś takie cuda ale pojemność wynosi 84l a nie 88.

(19.01.2012, 12:46)mcda-p napisał(a):  Jeśli mogę coś zasugerować, nie rób dwóch ławic. A jeśli już to liczniejsze i wybierz gatunki pływające w różnych strefach zbiornika. Z tego co mi wiadomo, barwniaki trzyma się parami. Nie wiem jak one będą reagować na gupiki, ale to może nie jest dobry pomysł żeby były razem w jednym akwarium. Kirysek lamparci może być, ponoć nawet rośnie mniejszy od pandy.

1+1x barwniak czerwonobrzuchy
8x pstrążenica
10-12x żałobniczka/neon innesa
6x otosek
6x kirysek lamparci (trójpręgi)

1+1x barwniak czerwonobrzuchy
20x żałobniczka/neon innesa
6x otosek
6x kirysek lamparci (trójpręgi)

PS. Masz identyczne wymiary jak mój zbiornik, nie wiem gdzie wyliczyłeś takie cuda ale pojemność wynosi 84l a nie 88.
Sorki żle napisałem wymiary to 75 / 35 / 35 = 88.5 l. 75l. netto

Ten pierwszy zestaw jest ok tylko te pstrążenice Big Grin ( jakoś nie lubię takich indorów ) jak by można na coś wymienić

otoski - będą
kiryski - będą
Barwniaki w sklepie 6- 10 euro szt. ja znalazłem po 4 szt. a jak 3 szt. to 10 euro , dlatego pomyślałem 1 + 2 samiczki .

Chodzi o to, że pstrążenice to jedne z nielicznych gatunków ryb pływających przy powierzchni, lubiące jak pozostała część obsady ciepłą wodę. Mi osobiście bardzo się podobają, jednak do tanich nie należą. Ja nie widzę sensu łączyć 2 ławicowych pływających w toni, wymieszają się i zamiast dwóch pięknych ławic będzie jedna raczej niefajna mieszanina kolorowych ryb rodem z zoologicznego. Blisko powierzchni pływają chyba jeszcze drobnoustki ale nie mam pewności.

Rozumiem . Musze cos poszukac.. Tak sie zastanawiam bo wszyscy mi proponuja zestawy okolo 30 a nawet wiecej sztuk , biorac pod uwage ze na 1cm przypada 1 l. wody Srednio rybka ma 4cm to mi wychodzi ze baniak musi miec 100 albo 120 l. min. to o co w tym wszystkim chodzi ? Bedzie u mnie za gesto Sad

Cytat:Sorki żle napisałem wymiary to 75 / 35 / 35 = 88.5 l. 75l. netto

A mnie wychodzi że masz 91,87l. (75*35*35/1000)
Więc nie ten dział Wink

Jako ławica może być microrasbora galaxy w ilości 25 szt.To odmiana danio więc powinna trzymać się powierzchni.

Edit: Przelicznikami typu 1cm/1l nie zawracaj sobie głowy Smile To relikty przeszłości Smile

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

63l
1+1pielęgnica meeka
4kirysek spiżowy

2zbrojnik niebieski
3brzanka sumatrzańska
1neon innesa

2 pierwsze pozycje to obsada dolecowa, a całość to stan aktualny, czy mogę do docelowej obsady dorzucić jakieś rybki?

(19.01.2012, 17:54)Rafskix napisał(a):  
Cytat:Sorki żle napisałem wymiary to 75 / 35 / 35 = 88.5 l. 75l. netto

A mnie wychodzi że masz 91,87l. (75*35*35/1000)
Więc nie ten dział Wink

Jako ławica może być microrasbora galaxy w ilości 25 szt.To odmiana danio więc powinna trzymać się powierzchni.

Edit: Przelicznikami typu 1cm/1l nie zawracaj sobie głowy Smile To relikty przeszłości Smile

Taka pojemnosc wychodzi po zewnétrznaj , jezeli odejmiesz grubosc szyb 6mm
to wymiary 34,4 / 34,4 / 74,4 Smile i to jest pojemnosc rzeczywista 88 l. wiec jeszcze sie lapie na ten dzialSmile A danio z barwniakiem czerwonobrzuchym i tetrami czarnymi bedzie bez awantur ? Fajna rybka podoba mi sie .

Tak jak napisałem oblicza się litraż.Ty obliczasz aż za dokładnie Wink .Chociaż można dokładniej-odjąć jeszcze objętość podłoża,sprzętu i rybek Wink
Barwniaki są dość agresywne,ale wiem to tylko z teorii.Więc chyba możesz oczekiwać problemów bez względu na to jakie wybierzesz towarzyszące rybki.
Tak jak inni sądzę, że w tak małym akwarium dwie ławice (tetra,danio-microrasbora) nie będą wyglądać ładnie.

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Spokojnie możesz trzymać Barwniaki z Danio i Czarnymi tetrami. Na pewno nie będzie żadnych problemów z nimi. Bynajmniej z moimi tak jest.

Pozdrawiam
Rafał

(19.01.2012, 18:46)Rafskix napisał(a):  Tak jak napisałem oblicza się litraż.Ty obliczasz aż za dokładnie Wink .Chociaż można dokładniej-odjąć jeszcze objętość podłoża,sprzętu i rybek Wink
Barwniaki są dość agresywne,ale wiem to tylko z teorii.Więc chyba możesz oczekiwać problemów bez względu na to jakie wybierzesz towarzyszące rybki.
Tak jak inni sądzę, że w tak małym akwarium dwie ławice (tetra,danio-microrasbora) nie będą wyglądać ładnie.

Dzięki za podpowiedż ,muszę to przemyleć bo te danio mi się spodobało Smile ale barwniak też fajowy
(19.01.2012, 18:53)BlackHawk88 napisał(a):  Spokojnie możesz trzymać Barwniaki z Danio i Czarnymi tetrami. Na pewno nie będzie żadnych problemów z nimi. Bynajmniej z moimi tak jest.

A co masz jeszcze z barwniakami ? danio i tetry?


Skocz do: