• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Propozycje:

10x neon innesa/czarny
5x Kirysek panda/Pigmej
5x Otosek przyujściowy
1x Bojownik

----------------------------------------------
8x samiec Gupika Pawie Oczko
xxx x krewetka rc/fr/cr/babaulti
5x Kirys Pigmej
-----------------------------------------------
15x Microrazbora galaxy
xxx krewetki
5x kirys pigmej


W razie czego zadawaj pytania - dogadamy się




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

10x neon innesa/razbora espei/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/tęczanka wernera/miedzik obrzeżony/prystelka
6x otosek/kirysek pigmej/panda
1+1x szczupieńczyk karłowaty/p. ramireza/1+2x prętnik karłowaty/1x bojownik
2x helenka

15x bystrzyk amandy/razbora hengela/neon simulans
1+1x szczupieńczyk karłowaty/p. ramireza/1+2x prętnik karłowaty/1x bojownik
6x otosek/kirysek pigmej/panda
2x helenka

2+3-4x gupik pawie oczko
10x neon innesa/razbora espei/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/tęczanka wernera/miedzik obrzeżony/prystelka
6x otosek/kirysek pigmej/panda
10x RC/Babaulti

wielkie dzieki za chec pomocy. wlasnie sie zastanawiam jakie rybki bo jestem zielony w tym temacie chcialby glonojada jakies skalary i jakies jeszcze inne rybki w miare mozliwosci do pojemnosci zbiornika. i czy moga te gatunki razem byc? jakim pokarmem karnic? z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam!

Oczywiście gdybyś był właścicielem akwarium ponad 200l (glonojad/zbrojnik niebieski-100l+, skalar- 250l+), mógłbys sobie takie rybki mieć. Niestety przy zbiorniku 50l absolutnie ich nie kupuj. Glonojady do akwarium takiego jak twoje to otoski przyujściowe, krewetki karłowate, niektóre gat. ślimaków. Zbrojnik niebieski/skalar w 50l skarławacieje i jeśli nie umrze wcześniej na jakąś chorobę, to będzie cierpiał długi czas na skutek niedorozwinięcia organów wewnętrznych. Możesz wybrać tu jeden gatunek większej rybki (do wyboru: bojownik, szczupieńczyk karłowaty, proporczykowiec z kap lopez, pielęgniczka ramireza, prętnik karłowaty) jeden gat. rybki ławicowej i ekipę sprzątającą (kiryski, otoski). Nie rób zakupów bez przemyślenia tej kwestii, bo po co ci problemy.

ok dzieki w takim razie zostane przy jednej z waszych propozycji.

Witam czy może być taka obsada do aqua 85l ( około 72 l. netto )
6 neon innesa
2 gupik
2 mieczyk
5 kirysek

I do tego chciałbym dołożyć parke Gurami albo P. Kakadu lub Ramireze

Czy te parki nie skonsumują mi pozostałych ryb ?Smile

Neonków 15

Na mieczyki i gurami za małe akwarium.

Proponuję ramirezę 1+1 i 6 kirysków panda lub pigmejów

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG

Żyworódek nie polecam trzymać z neonami. Preferują różne zakresy twardości wody. Do nich lepiej dać jakieś prystelki lub bystrzyki, które lepiej poradzą sobie w twardszej wodzie. Oczywiście mieczyki zupełnie odpadają przy tym litrażu, jak już chcesz coś w ich stylu- to tylko platki. Moje propozycje:

1+2x platka
1+2x gupik pawie oczko
10-12x prystelka/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/miedzik obrzeżony/żałobniczka/barwieniec czerwony/b. czarny
6x kirysek panda/pigmej

1+1x p. ramireza
15x neon innesa/tęczanka wernera/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/miedzik obrzeżony/żałobniczka/barwieniec czerwony/b. czarny/razbora klinowa
6x otosek
6x kirysek pigmej/panda

1+2x bojownik/prętnik karłowaty/p. kakadu
15x neon innesa/tęczanka wernera/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/miedzik obrzeżony/żałobniczka/barwieniec czerwony/b. czarny/razbora klinowa
8x otosek

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi . Aqua dopiero zakładam miałem kiedyś ( około 30 lat temu ) ale to były inne czasy ( piach z piaskownicy , filter samoróbka , żyletka do skrobania glonów i pończocha mamy na drucie jako sitko Smile Teraz technika poszła ostro do przodu . Chcę aqua towarzyskie , żeby cieszyło oko i na początek niezbyt wymagających lokatorów , aczkolwiek potrafię zadbać o zbiornik . Nie chcę za dużo chemii używać a żeby było ok. Mam jeszcze pytanie dotyczące oświetlenia , ponieważ sam robiłem przykrywę z cienkiej płyty meblarskiej i wstawiłem tam fluorescencyjną normalną ze sklepu energooszczędną 16w , która daje oświetlenie jak 75 wat normalna . Czy to wystarczy ? Pozdrawiam

Zamień żarówkę na świetlówkę, dla roślin będzie to dużo lepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki


Skocz do: