• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[300l - HT] Roślinniak - Marek Miklewski - Miklas - aktualizacja 28.11.2012 str 5
#31

(06.12.2011, 22:16)Basteq napisał(a):  A nie możesz rozsadzić lotosu ?

Nie bardzo, wydaje mi się, że za dużo tego lotosu byłoby w akwarium
Cytat:Jaką ziemię użyłeś pod żwirkiem?
Nie wiem, ale dobrze wysezonowaną, bo leżała ze dwa lata albo dłużej w otwartym worku u rodziców na działce pod chmurką

300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012
#32

(06.12.2011, 22:21)Miklas napisał(a):  Nie bardzo, wydaje mi się, że za dużo tego lotosu byłoby w akwarium

Ja wrzuciłbym jakieś ładne duże drewno

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#33

Witam, wrzucam aktualizację. Akwarium przeszło gruntowne przemeblowanie, bo mikrosoria i anubias na korzeniu rozrosły się tak znacznie, że strasznie zagraciły mi środek akwarium. Wydaje mi się, że teraz wygląda to znacznie lepiej. Poszły też ostro w ruch norzyczki, łodygowce przy tym korzeniu musiały wyjść mocno do góry, żeby złapać światła i na dole zostały gołe łodygi, dla tego aromatica np wygląda w tej chwili dość kiepsko, ale myślę, że jak rośliny wrócą do siebie to będzie fajnie.

Zmieniła się obsada w wyniku pewnej katastrofy. Nie było mnie w domu przez dwa tygodnie, akwarium zarosło 2cm kożuchem z rzęsy w wyniku czego rośliny nie przeprowadzały fotosyntezy i ryby potruły się podawanym dwutlenkiem węgla Sad.

W chwili obecnej w akwarium pływa 1+2 pielęgniczki agassiza, około 30 razbor klinowych, około 30 kardynałków chińskich, jedno ocalałe danio pręgowane, 5 ocalałych otosków, około 30 szt red cherry i 5 szt amano.

Kilka fotek:

300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012
#34

zmień tło na coś ciemniejszego... Wink
#35

Chyba będę musiał o tym pomyśleć. Tło mi pasowało, póki akwarium było dzikie i zarośnięte, teraz, chyba rzeczywiście trochę za jasne.

300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012
#36

Tu powinno powstać takie coś jak "Lubie to" Wink
Akwarium naprawdę przepiękne.
#37

(22.06.2012, 12:42)Filip_ooo napisał(a):  Tu powinno powstać takie coś jak "Lubie to" Wink
Akwarium naprawdę przepiękne.

Dzięki, cieszę się, że się podoba Smile. Z czarnym tłem jeszcze ładniejsze, no i skorygowałem trochę nawożenie, to roślinki trochę odżyły. Muszę zrobić ogólną fotkę akwarium, a na razie kilka fotek kondycji roślin po zmianie nawożenia i ogólnie życia w akwarium.



300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012
#38

Kombinuję z tłem. Dziś daję fotki z tłem białym, bo mi się brystol odkleił z płyty pilśniowej o kolorze białym, muszę kupić porządną taśmę dwustronną w OBI Wink




300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012
#39

Kup sobie tło w sklepie zoologicznym i posmaruj ją olejem roslinnym i przyklej do tylnej sciany akwarium Smile
#40

(25.07.2012, 16:29)matttm1 napisał(a):  Kup sobie tło w sklepie zoologicznym i posmaruj ją olejem roslinnym i przyklej do tylnej sciany akwarium Smile

Eee, z bristolem jest ok, tylko trzeba lepiej przykleic

300l - HT - Roślinniak Aktualizacja: 04-06-2012


Skocz do: