• 12 Głosów - 4.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania

(22.11.2011, 11:23)Madziula napisał(a):  Neon Innesa
Mieczyk Hellera
Prętnik Karłowaty
Otosek
Czyli taki zestaw byłby odpowiedni? W jakich ilościach
Zrezygnowałam z kirysków!

Mieczyki chyba preferują twardszą wodę niż reszta wymienionych ryb.
Ostrzegam że neony innesa są strasznie nudnymi rybami, łapią tzw zawiechy i naprawdę zamiast na wygląd postawiłabym na zachowanie ryb. Może jakies bystrzyki ci się spodobają? Albo razbory (polecam, polecam, polecam Smile ).

Na 200l proponuję:
10x otosek
2+4x prętnik karłowaty
30-35x razbora klinowa/r. hengela/bystrzyk czarny/neon innesa/n. czerwony/bystrzyk jarzeniec
6-8x kirysek panda/k. spiżowy/k. pstry/piskorek
(21.11.2011, 22:46)GeGo napisał(a):  Ale najpierw to co mam w akwarium.
1, giętkoząba który wszystko zżera
2, danio malabarskie
1, garra rufa
2, zbrojnik niebieski.
(...)
powiem tak ze mam akwarium pod warunkiem ze zonie sie ryby podobją (raz akwa 350l peklo i bylo wszystko w salonie od tego czasu trudno namówic zone na akwa) ale ona chce bojka i jakies inne fajne ryby jak mi to powiedziala...

wiem ze brzanki juz odpadają
zostaja skalary i bojek jeszcze teraz cos do tego dolozyc na te 200l

Skalary to raczej 250l+. Moim zdaniem do oddania, nie uwzględniam ich w obsadach.
Aktualna obsadę proponuje oddać, no mogą zostać zbrojniki niebieskie. Garra rufa to chyba jest stadna, ale pojęcia nie mam jak ta ryba zachowuje się w towarzyskim. Jeśli nie zamierzasz dokupywac to ją oddaj.

Moja propozycja:

1+3 gurami mozajkowe/g. dwuplame/bojownik syjamski/prętnik karłowaty
35x razbora klinowa/hengela/neon innesa/bystrzyk czarny/zwinnik jarzeniec
6-8x bocja siatkowana/b. pręgowana/b. karłowata/piskorek sumatrzański/kirysek pstry/k. spiżowy/k. panda
1+1x zbrojnik niebieski

Neon Innesa, Pielęgniczka Ramireza, Kardynałki, Pielęgniczka kakadu, Prętnik Karłowaty, Mieczyki Hellera, Razbor Klinowa, Drobnoustek, Zwinnik Jarzeniec, Tetra cesarska, Otosek, Brzanka Sumatrzańska, Bojownik, Gupiki, prystelki, tęczanka filigranowa skalary. A właśnie co powiecie o skalarach, z jakimi rybami można je łączyć?
Te ryby mi się podobają!

(23.11.2011, 14:01)Madziula napisał(a):  Neon Innesa, Pielęgniczka Ramireza, Kardynałki, Pielęgniczka kakadu, Prętnik Karłowaty, Mieczyki Hellera, Razbor Klinowa, Drobnoustek, Zwinnik Jarzeniec, Tetra cesarska, Otosek, Brzanka Sumatrzańska, Bojownik, Gupiki, prystelki, tęczanka filigranowa skalary. A właśnie co powiecie o skalarach, z jakimi rybami można je łączyć?
Te ryby mi się podobają!
Podaję Ci opcje po jednej do wyboru z każdego punktu:
1. Ławica:
-30-35x zwinnik jarzeniec
-30-35x neon innesa
-30x razbora klinowa
-30x neon czerwony
-25-30x prystelka
-20-25x tetra cesarska
-30x tęczanka filigranowa

2.Większa rybka:
-1+2(3)x p. kakadu
-2+4x mieczyk
-2+2x p. ramireza
-1+3(4) bojownik syjamski
-2+4x prętnik karłowaty

3. Przydenne:
-6x kirysek spiżowy/albinos
-6x kirysek pstry
-8x kirysek panda
-10x kirysek pigmejski
-8x piskorek sumatrzański

4. Glonojad:
-8-10x otosek
-1+1x zbrojnik niebieski/albinos

Skalary odpadają do tego litrażu, 250l to minimum a i tak lepiej prezentują się w jeszcze większych baniakach. Kardynałki preferują chłodniejszą wodę niż wymienione przez ciebie gatunki więc też raczej odpadają.

A co powiesz o przeźroczkach?

Nie polecam jeśli jesteś początkująca, lubią lekko słonawą wodę i chyba byłby problem z doborem obsady do niej. Ale jesli chcesz cos w tym stylu zamiast proponowanej ławicy możesz dać 10-15szt sumików szklistych.

Witam.
Mam akwarium nietypowe, bo 225l. jego wymiary to 90x50x50.
Ekipę taką, jak poniżej już polecaliście. Ale chciałbym ją dostosować do mojego szkiełka.
20-25x Razbora klinowa
Harem Gurami dwuplamisty (taki harem to 1+2 czy też 1+3?)
4-5x Cierniooczek Myersa

Co Wy o tym sądzicie? Czy to odpowiednia ekipa dla w sumie początkującego, czy coś można/należy zmienić?
Chce akwarium gdzie rybki będą się aktywnie poruszały, ale, które nie będą agresywne w stosunku do innych.
Jak kształtują się ceny tych ryb na rynku?
Czy Cierniooczek Myersa może być zastąpiony inną rybą z terenów Azji?
Czy rybki te będą niepokoić krewetki?
No i równie ważne, czy żwirek bazaltowy będzie kaleczyć Cierniooczka?

Myślę że możesz spokojnie dać więcej razbor, nawet do 35 szt. Jeśli chodzi o gurami to 1+3 pasuje tu jak ulał. Zamiast cierniooczków mogą być bocje siatkowane, pręgowane, karłowate, do 6szt. Nie wiem jak z bocjami, ale piskorki są raczej niedrogie(4-8zł), razbory klinowe to jedna z tańszych ławicowych na rynku (2-3zł), gurami to też popularna i dość niedroga rybka, ale nie orientuje się w jej cenie. Jeśli chodzi o krewetki to gurami jako drapieżniki będą je skubać. Dobrze byłoby najpierw wpuścić krewety i pozwolić im sie namnożyc, a później kupić gurami. Jeśli będzie gęsto od roślin RC czy babaulti dadzą sobie radę.

1+3x Gurami dwuplame
35x razbora klinowa
8-10x piskorek myersa
20-30x krewetki RC/Babaulti

Gurami mozaikowe u mnie w 126 nie wykazują żadnego zainteresowania krewetkami. Ale akwarium przed wpuszczeniem krewetek musi być zarośnięte tak czy owak Smile
Mozaikowe kosztują6-7 zł Reszta gurami to najtańsze labiryntowce 3-4 zł.
Polecam mozaikowe ale wtedy dużo roślin pływających i zarośnięte boki i tył akwarium. 1+3 spokojnie możesz dać.

(25.11.2011, 22:04)wisnia0384 napisał(a):  Gurami mozaikowe u mnie w 126 nie wykazują żadnego zainteresowania krewetkami.

Ty się chwalisz, czy co? Bo akwa na gurami masz trochę za małe.

(25.11.2011, 22:46)mcda-p napisał(a):  Ty się chwalisz, czy co? Bo akwa na gurami masz trochę za małe.
Ja uważam, że prawidłowo urządzona 126 nie jest wcale za mała na 1+2 mozaikowego. I zdania nie zmienię.
Mozaiki nie rosną tak duże jak dwuplamiste- marmurkowe. Ja się nie chwalę ale i nie będę się z Tobą kłócił.
Oczywiście 200l. to najodpowiedniejszy minimalny litraż na 1+3 gurami perłowgo. Gurami i tak u mnie już długo nie pożyje bo wylatuje kosztem haremu prętnika pręgowanego.
Pozdrawiam.


Skocz do: