Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
Pytanie jak w temacie.
Żółknie mi woda.
Myślałem, że winowajcą jest może korzeń, ale jednak nie. Akwarium dojrzałe, ryby wpuszczone po 3 tygodniach, w dodatku stopniowo, 128 l. Rośliny bardzo ładnie rosną, zaprzęgnięty filtr Tetry, model 1200. Z glonami problemów nie mam.
Moim jedynym podejrzanym jest ziemia ogrodowa (5 litrów), która jest pod żwirem i wraz z nim stanowi podłoże grubości 4,5 - 5 cm.
Postów: 123
1
Dołączył: 26.01.2010
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
Tak. Po paru podmianach wody, kolorek w końcu zniknie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011, 16:45 {2} przez
Kondziu360.)
Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
Nie ma jakiejś wielkiej tragedii, ale po podmianie różnica jest widoczna, ale po kliku dniach znów jest taka jak przed podmianą i tak w kółko Macieja.
Postów: 422
40
Dołączył: 04.06.2008
Ja mam cały czas taką leciutko herbacianą wodę w swoim akwarium na ziemi. Wydaje mi się, że nie ma ta to rady, taki to już urok akwariów na ziemi.
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
Ja jak dotąd zakładałem 2 ziemianki, w każdej na początku pojawiał się problem żółtej wody. Ale po 3-4 podmianach, kolor znikał całkowicie. Dodam że ziemie nie były tej samej firmy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011, 22:34 {2} przez
Kondziu360.)
Postów: 117
16
Dołączył: 13.09.2010
Włóż do filtra węgiel aktywny, może to załatwi sprawę.
Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
Nie załatwi.
Węgiel był w filtrze i po niecałych dwóch tygodniach został wyjęty.
A jeden ze znajomych powiedział, że może mi oddać część Tetra Complit Substrate (czy jakoś tak) i że mogę tego użyć zamiast ziemi?
Prawda to?
PS; lekkie żółtawe zabarwienie mi tam za bardzo nie przeszkadza, ale temat można rozwinąć, może się komuś z podobnym "problemem" przyda
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2011, 23:49 {2} przez
Tyberiusz.)
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
Osobiście nie polecam ci tych gotowych substratów podżwirowych. Uważam że nic one nie dają, ewentualnie zielenic można się nabawić.
Postów: 71
7
Dołączył: 02.12.2011
Przepraszam że odgrzewam stary temat, ale nie chce zakladać nowego dla jednego pytania. Czy woda może zabarwiać się na żółto od podawania rybką żółtka?