• 17 Głosów - 3.71 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OBSADA 50l-90l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Witam. Posiadam akwarum 76l świeżo po restarcie.
Ze starych rybek zostały mi;
3x żałobniczka
1x zbrojnik
3x kirysek pstry
10x neon innesa

Teraz się zastanawiam co dokupić, myślę nad:

Danio pregowany
Brzana tygrysia
Barwniak Thomasa
Proporczykowiec
Grubowarg dwubarwny
Piskorek kuhla
Giętkoząb czarnobrzuchy/ opaczek
Brzanka sumatrzańska
Tęczanka filigranowa/Tęczanka neonowa
Molinezja
Świecik kongijski
Mieczyk

Oczywiście zdaję sobie sprawe że nie kupie ich wszystkich dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w doborze. Czy może występowac konflikt między ktorymis z tych ryb? Które powinienem odrzucić na wstępie?

Akwarium jest dobrze oświetlone, wode ma temp 25+ ( w upalne dni nawet do 30 ). Na razie jest tylko żwirek, ale planuje kupić jakąś ziemię pod rośliny.

I drugie pytanie jakie rosliny do tych ryb proponujecie dokupić, bo jak na razie mam dużo miejsca w akwarium.

Pozdrawiam

Witam.
Sprawa wygląda tak obecnie;
1x otosek
2x kirysek spiżowy
8x neon innesa
3x gupik
temp.wody w 22st do 28st(w lecie)
Akwarium ogólne.
Zwiększyłem ilość roślinności w akwa i będzie jej dużo jak się rozrośnieSmile
Ph 7.0

Chciałbym taką obsadę:
2x otosek
4x kirysek
3x gupik
I dylemat jaką ławicę ładnie wyglądającą w jakiej ilości i oczywiście pływającą w stadzie bo te neonki to każdy gdzie indziejSmile no i mają już swoje lata ok.dwa więc zaczynają się jakieś choroby im wdawać.
Myślałem też o dodaniu krewetek RED CHERY
Co możecie polecić?
Czy może dokupić neonków jeszcze?
Moje dwa sklepy w pobliżu są słabo zaopatrzone więc jak będe się wybierał gdzieś dalej to ,żebym był przygotowanyBig Grin

otosków dokup jeszcze ze 3, może rozbore klinową jeśli chcesz zmienić ławice

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

Zadałeś sobie chociaż trochę trudu i sprawdziłeś jakie wymagania mają ryby, które chcesz hodować?
Kilka przykładów:
Brzana tygrysia - ryba stadna, powyżej 120l
Barwniak Thomasa - powyżej 120l
Grubowarg dwubarwny - agresywne względem siebie, powyżej 160l
Świecik kongijski - ryba stadna, powyżej 160l

Przed rozpoczęciem przygody z roślinami radziłbym zapoznać się z podstawowymi chociaż informacjami na ich temat ich wymagań i hodowli gdyż z podejściem podobnym jak do wyboru ryb skończy się w najlepszym wypadku na wyrzuconych w błoto pieniędzmi.

co do barwniaka http://www.akwar.net/encyklopedia-ryb/ba...-2301.html .
podają ze od 80 litrow moze byc.

10 cm ryba w 70l to chyba trochę za mało

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

Moim zdaniem jeśli kupisz sobie żwirek to najlepiej naturalny i bez ostrych krawędzi b inaczej kiryski mogą sobie wąsiki pokaleczyć. Najlepiej to dokup 2 kiryski i 2 żałobniczki.Jeśli chcesz mieć piskorki to zamiast żwirku musisz mieć piach i lepiej jakieś wyrzymałe rosliny np anubias , kryptokoryna. Piskorki minimalnie 5.I tak proporczykowiec herem (1 +2) Uważam że tyle ryb to wystarczająca ilość jak do twojego akwaarium i życze powodzenie : ]
A nie wolał byś może szczupieńczyka ? bardz opiekna rybka ;p

Najepiej to byś miał taką obsade :
5kirysków
5otosków
A za rybe ławicową np: tetry niebieskie lub tetry czarne lub modrook gertrudy lub microrasbora galaxy najlepiej od 5 sztuk w góre..Piękne ryby. A neonków mozesz dokupić z 2 lub zrezygnować z innych ryb ławicowych i mieć ich z 15

(18.09.2011, 14:14)ksysiek napisał(a):  Witam.
Sprawa wygląda tak obecnie;
1x otosek
2x kirysek spiżowy
8x neon innesa
3x gupik

I dylemat jaką ławicę ładnie wyglądającą w jakiej ilości i oczywiście pływającą w stadzie bo te neonki to każdy gdzie indziejSmile no i mają już swoje lata ok.dwa więc zaczynają się jakieś choroby im wdawać.
Myślałem też o dodaniu krewetek RED CHERY
Co możecie polecić?
Czy może dokupić neonków jeszcze?
Moje dwa sklepy w pobliżu są słabo zaopatrzone więc jak będe się wybierał gdzieś dalej to ,żebym był przygotowanyBig Grin

Ok nie chcesz neonów, w sumie nie dziwę się Smile Może uda ci sie podmienić je w sklepie na inne ryby? Zaproponuję Ci bystrzyka czarnego, dostępna i znana ryba, a szkoda że mało tu na forum jej posiadaczy. W ławicy zachowuje się o wiele razy lepiej niż innesy. Dla kontrastu tych czarno białych rybów w sam raz pasiują Kakadu o wyrazistej pomarańczowej płetwie. Kiryski spiżowe to pomyłka w tym litrażu. Moim zdaniem do oddania. A krewetki to przy nich odradzam...

20x bystrzyk czarny
1+2x Kakadu
8x otosek
3x gupik (fabryka papu dla pielęgniuczek)

(19.09.2011, 19:30)mcda-p napisał(a):  [quote='ksysiek' pid='260048' dateline='1316348042']

20x bystrzyk czarny
1+2x Kakadu
8x otosek
3x gupik (fabryka papu dla pielęgniuczek)

Właściwie wolał bym te kiryski bo one skubańce cały czas pływają żerują są w ruchu,a jak miałem 3 otoski to tylko w nocy działałyBig Grin
Co do bystrzyków czarnych to może ktoś się jeszcze wypowie na temat pływania w ławicy,prezentowania się w akwa i trudności utrzymania ich.


Skocz do: