• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

31 L krewetkarium
#21

Cytat:co to jest?
Trochę zmarnowana Ludwigia Respens.
#22

zmarnowana?? moze i byla jak do mnie doszla...teraz to mam tylko zdjecia jak z dnia na dzien sie rozrasta... niestety moj kompakcik olympusa to poprostu porazka i nie chce oddac kolorow jakie sa w realu...moze temu roski wygladaja marnie na fotkach...a tej ludwigii to faktycznie sie oberwalo przy poscigu za rybami Tongue niestety do powolnych to one nie nalezaly. jeszcze musze poszukac co kiedy i jak przycinac...
#23

trochę się z tą rośliną bawiłem (popatrz na moje zdjęcia) więc pozwolę się wypowiedzieć. Roślina ta lubi światło i będzie najlepiej rosła pod świetlówką, wtedy też szczytowe pędy będą całe intensywnie czerwone przy dobrym nawożeniu. Jak będziesz przycinał to na zasadzie drzewa genealogicznego ponieważ z kazdego przecięcia zazwyczaj wyrastają 2 nowe pędy. To co odetniesz sadzisz obok. Dajesz kilka dni az ruszy intensywnie i potem znów możesz przycinać. Z biegiem czasy czym bliżej ziemi będziesz miał mniej liści a więcej korzeni ale można temu zapobiec przycinając roślinę zaraz za pierwszym rozwidleniem. wtedy nowe pędy znów zaczynają od początku...ja moje korzenie lubię bo sa dobrym schronieniem dla bardziej wstydliwych rybek jak i dla krewetek...

a poza tym mały zbiornik wyglądająco dorosło.....gratuluję...no i powodzenia życzę
#24

heh dzieki. spojrzalem na twoj baniaczek i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to piekny nurzaniec na 3 planie... cos takiego mi sie mani na cala tylna sciane i zaraz za ta duza po prawej (tu jedna z tych co jeszcze nie znam nazwy). jeszcze nie rozgryzlem o co z moim nurzancem chodzi ale ladnie sie rozrasta, puszcza nowe liscie...ale stare niektore niestety zolkna na koncach...wiekszym problemem stal sie glon ktory mi sie ostatnio pokazal...w dzien po odlowie ryb (wszystko wzruszylem przy poscigu za rasborami i nie wiem czy to dokladnie glon czy poprostu resztki sie poprzyklejaly i osiadly na roslinach), mam nadzieje ze otoski sobie z tym poradza...jak nie to bedzie wiecej otoskow Big Grin aczkolwiek wolalbym nie bo to nie akwa dla ryb...
a moze jest ktos kto bylby zainteresowanyw UK przygarnac 2 20cm pawiookie to by mi sie wiekszy baniak zwolnil Tongue
#25

Martin, już ja Ci dopiero pokażę piękny nurzaniec, niech no tylko wgram program do fotek............. Wink

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#26

widzialem juz... na prawde zacny... u mnie za to zauwazylem ze mam 2 odmiany nurzanca... normalny i spiralny.
ja z koleji dokupilem sobie nowego zwierzaka do szkielka Big Grin nazwa z angielskiego szok (przetl.) skrytobojczy slimak (jeszcze brakuje na koncu ninja Tongue)(assasin snail) - clea helena Big Grin pieknie wygladaja i opanuja najazd swiderkow i jeszcze jakis malych co z roslinkami przyszly. nie wiem tylko czym je bede karmil jak slimonow mi zabraknie...ale o tym pomysle pozniej.
#27

probowalem dzisiaj zamontowac kubelek fluval 103 ale nawet przykrecony na max robil pralke wiec zrezygnowalem.
nowe helenki daja rade - dostaly do towarzystwa ze 20 - 25 swiderkow extra i sa juz nowe fotki podczas kolacji Big Grin .
uporzadkowalem troche roslinki. tu i uwdzie poprzestawiane a kilka poszlo out, ludwigia po przycince nadal rwie do gory ozywiajac delikatna czerwienia zbiornik.
moze jutro pobawie sie i postawie bimbrownie ale zobaczymy...na razie zapraszam do oceny tego co powstalo i czekam na komentarze...

ps. przypomnialo mi sie ze kupilem tez interpet floraboost - czy ktos tego uzywal?


Załączone pliki Miniatury
               
#28

Zakopałeś microzorium w podłożu? Myślałam że to się sadzi tak jak anubiasy na korzeniach.
#29

szczerze mowiac to mam i tak i tak... jakos nie widze specjalnie wiekszej roznicy i nigdy wczesniej z taka informacja sie nie spotkalem... ciekawe... poszukam i jak cos to znowu przesadzanie Big Grin a tak w ogole to czym to moze grozic?? mysle ze jak korzenie siegaja substratu to maja lepszy dostep do srodkow odzywczych niz w toni wodnej... no ale nic... szukam wiec, dzieki
faktycznie... mikrozorium przyczepiamy do korzeni i innych dekoracji w ktore korzenie beda wrastac a wkopana poprostu zgnije...wiec znowu czeka mnie przemeblowanie Big Grin
#30

hie hie... lubię ludziom komplikować życie Smile Miłego grzebania!


Skocz do: