Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
Wczoraj zrobiłem lekką przycinkę, wyrównałem Eleocharis Parvula, dociąłem za długie listki Eleocharis Acicularis oraz lekko przyciąłem w celu nadania kształtu oraz pobudzeniu bocznych odnóży Ludwigia Arcuata.
Niestety w czwartek otrzymałem maila iż sklep z anglii nie dostarczy mi eleocharis vivpara
co się z tym wiąże plan zakrzewienia prawego tylnego planu oddala się o kolejne dni . Tym razem próbuję wysyłkę do Irlandii z allegro

mam nadzieję ze przeżyją
Zdjęcie z przycinki na początku tematu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2011, 15:36 {2} przez
Dziabąg.)
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Fajne bąbelki! Ładnie to wszystko zaczyna szumieć, tylko szkoda, że to takie małe akwa. Póki nie zarośnie prawie pod powierzchnię, sprzęt zawsze będzie rzucać się w oczy...
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
Wyjściem na to są szklane elementy filtra, znalazłem po całkiem fajnych cenach szklane akcesoria z Honk Kongu i Japoni, przypuszczalnie znajda się one w akwa wraz z szafeczką która będzie robiona pod zbiornik.
Dla przykładu podam że np taki szklany indykator CO2 kosztuje 35zł gdzie ADA to koszt około 200zł, szklany wlot to koszt około 50 zł a nie 120zł.
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
Witam ponownie. Trochę się zmieniło jeżeli chodzi o wyposażenie, doszedł szklany indyktor CO2 oraz szklany wlot filtra, grzałka zmieniła miejsce przez co elementy wyposażenia są teraz mniej widoczne. Na nie szczęście miałem problemy z bimbrownią i wdarł się mały glonek

gości on w akwarium do chwili obecnej, pocieszający jest fakt iż nie rozprzestrzenia się w zawrotnym tępie. Dawka co2 jest maksymalna jaką mogę dać, ale to nadal bimbrownia

. Butla będzie dopiero po świętach więc muszę jeszcze poczekać.
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
Witam serdecznie. Dołączam nowe zdjęcia zbiornika, akwarium zostało już przestawione na docelowe miejsce i postawione na półce. Zaszło parę zmian, dodałem Rotalia Vietnam oraz wymieniłem dwa kamienie. Walka z glonami wciąż trwa, co jest pocieszające glony zaczynają pomału zanikać z liści a nitki są coraz mniej widoczne.
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
Trochę mi się o was zapomniało ale i walka z glonami trwała bardzo długo za nim akwarium odzyskało dawną świetność.
Główną przyczyną całych problemów był niejaki filtr Resun CY-20, stracił on moc i nie poruszał wody ani lustra tak jak powinno to być robione, powstawał filtr a reszta to już wiadoma.
Wszystkie rośliny w akwarium to te które były posadzone od samego początku, Ludwiga rozrośnięta z 5 ocalałych łodyg

.
Czekam jeszcze na nowe świetlówki i sprawa czeka na kompletny zarost.
Neonki to tylko tymczasowi mieszkańcy, w przyszły, tygodniu wracają do domu
Zdjęcia w pierwszym poście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2011, 23:45 {2} przez
Dziabąg.)
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
W pierwszym poście uaktualniłem parę informacji gdyby ktoś był zainteresowany

Wszystko opisane na
taki kolor
Zdjęcia oraz pierwszy post<-- klick
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2011, 00:01 {2} przez
Dziabąg.)
Postów: 77
11
Dołączył: 28.07.2011
Super! wszystko soczyste i zieloniutkie. 18.04 - ta kompozycja jest najciekawsza.
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Jak się sprawuje taki duży kubeł w małym szkiełku?? Ja miałam ten filtr w 63l, teraz oddałam koleżance do 120l.
Nie mogę tu przeboleć braku trzeciego planu... Jeszcze gdyby z tyłu była jakaś górka, to może by to wyglądało jakoś, a tak zupełnie nie ma głębi... Co tu robić, co tu robić...........
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 5
4
Dołączył: 22.10.2010
DuH - Też mi się podobało ale dalej czułem nie dosyt no i ten atak glonów.
apri - kubełek jest super, chodzi tak na 80-85% mocy, żadnych problemów z taflą a i CO2 ładnie miesza nie robiąc ze zbiornika pralki

Co tu robić? Jak pisałem kochana ta ludwiga to rozszczepki z paru uratowanych pędów, myślę że za około miesiąc będzie pełen trzeci plan z czerwonej ludwnini.
Jeżeli uda mi sie dostać na tej mojej biedawyspie jakiś ładny kamlot na tylny prawy róg to będzie ciekawiej.