• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!
Sad 

Witam!!!

Mojemu bratu zrobiła się mętna woda w nowym akwarium (40l).Wiem że to prawdopodobnie bakterie się rozmnażają bo to nowe akwa i teraz moje pytanie

Czy wyłowić 4 gupiki które tam są do kuli czy je tam zostawić ?

a i akwarium jest jusz już od 1 tygodnia.


----------------------------
Pisz poprawnie !
Nie zakładaj nowego tematu skoro taki już istnieje !

(28.08.2011, 19:24)pan od akwarium napisał(a):  jusz
Na miłość boską. Zlituj się nad nami bo ręce opadają.
Zostawić bo wątpię żeby w kuli był dojrzały filtr.
Kup bakterie do filtra.

Witam. Przed wczoraj zalałem akwarium wodą. 1warstwa to Aqua Basis plus druga to JBL MANADO. Niestety nie wiedziałem że trzeba wypłukać to podłoże i w pierwszy dzień miałem czarną wodę. Przez wczoraj i dziś trochę się przefiltrowało ale dalej jest mętna . Czytałem też że podnosi twardość wody. Czy zastosować jakiś preparat do krystalizacji wody? Bo nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać żeby woda była czysta. Mam jeszcze pytanie czy mogą być problemy z wzrostem roślin przez nie przepłukanie Manado?

Takich problemów nie powinno być. Zbiornik na działającej filtracji i tak powinien stać nawet około miesiąca do zamknięcia się cyklu azotowego, przy dolaniu bakterii nie mniej niż 2 tygodnie, a przez ten czas woda ci się wykrystalizuje Smile

300L Malawi
Częstochowskie Forum Akwarystyczne www.czfa.pl

Woda się tak łatwo nie wykrystalizuje, cykl azotowy nie ma nic do pyłu z Manado. Pewnych rzeczy nie zmienisz. Drobinki którymi JBL dociąża worki z Manado nie znikną samoczynnie, będzie trzeba dużo mechanicznych wkładów zmarnować moim zdaniem. Niewypłukane Manado ma jeszcze jedną wredną właściwość, oddaje GH i ten parametr nawet do 3-4 miesięcy będzie zawyżony, mniej jeżeli użyjesz do podmian wody RO. Na rośliny nie powinno to chyba wpływać, ale głowy nie dam, w temacie kapusty jestem zielony.

powinieneś wypłukać mandao przed zastosowaniem, ja tak zrobiłem, po 3 dniach kryształ, ale i tak żałuje ,że wybrałem to podłoże

Manado powinno być wypłukane. Do tego, wybór bardzo zły. Zarówno jeśli chodzi o Manado, jak i o AquaBasis+.

(03.09.2011, 15:42)Kondziu360 napisał(a):  Manado powinno być wypłukane. Do tego, wybór bardzo zły. Zarówno jeśli chodzi o Manado, jak i o AquaBasis+.
Z jakiej przyczyny to zły wybór? Aqua nie znam za to Manado sobie bardzo chwalę.
Ze względu na kolor, właściwości sprzyjające rybom ryjącym w podłożu i cechom dla ukorzeniania.

Zatwardza wodę, pyli. Pozatym - co z tego że sprzyja ukorzenianiu, skoro najmniejszy ruch ręką w akwarium, wyrywa roślinę razem z całym systemem korzeniowym?

Może za mało go wsypałeś? U mnie takich problemów nie ma, mam wartswę 6-7 cm. Przesitowane, wypłukane Manado nie oddaje parametrów ani nie pyli + nie jest wzbudzane przez byle ruch ręką. Mam Bocje i Nikaraguańskie, muszą się namęczyć by posłać Manado wyżej niż na 3 mm. Źle przygotowane Manado to inna bajka.


Skocz do: