• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

Nie wiem za bardzo bo się nie znam na rodzajach krewetek ale zastanawiałem się nad red chily (czy jak tam one się nazywają) ale jeszcze nie wiem dokładnie jakie bo chciał bym jak najlepsze do tych ryb i prosił bym was z tym o pomoc.

Praktycznie wszystko co jest większe od krewetek jest w stanie je zjeść. Skalary, bojowniki i sumy mogą być dla nich najniebezpieczniejszym zagrożeniem. Sumiki są stadne i potrzebują dość dużego zbiornika i nie jestem do końca przekonany jeśli mówmy o baniaku 150l. Zostaw sobie parkę skalarów, 20 neonów, kilkadziesiąt krewetek i parkę zbrojników/6 kirysków.

Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne www.dfa.net.pl

Skalary do 150 się nie nadają.
Zamiast skalarów proponuje harem prętnika a nawet dwa.
W dobrze zarośniętym akwarium krewetkom nawet ta ryba nie zagraża.

Oprócz skalarów wszystko ok, po za tym, że trochę bez sensu, bo dużo gatunków, a z każdego 3-4 sztuki. Takie rybki jak bojowniki czy zbrojniki itp. lub większe z pewnością będą konsumować krewetki, kwestia tego jest, że jeśli będzie akwarium zarośnięte, to więcej będzie się rodzić krewetek niż będzie zjadanych Smile

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!

Dostałem akwa 150l tyle ze juz z rybkami ;(( A w nim : skalar żaglowiec (chyba)nie jestem pewny co do rodzaju ,zbrojnik lampardzi,mieczyk hellera,neonki Wszystko po 1 sztuce oprucz neonkow dostałem tylko 2

Wiem ze na pewno musze kupic neonow bo sa stadne.. kupie tez z 2 samiczki mieczyka bo mam samca i tyle wiem ze moge kupic

A czy moge wrzucić tam takie ryby jak : piskorek,ottoski,pielegniczka ramireza ?

PS : Wiem że skalary sa rybami mięsożernymi ale te ryby sa juz ze soba z 2 lata i zadna zadnej nie zjadła ).

Na parę Skalarów minimum 200l, przy wysokości zbiornika 50cm. Zbrojnik Lamparci rośnie zbyt duży, też do oddania.

Proponuję:
2x Pielęgniczka Ramireza
20 / 25x Neon Czerwony/Innesa
6x Otosek
6x Kirysek Lamparci

Akwarium powinno dojrzewać 2 tygodnie bez ryb i być gęsto zarośnięte. W dziale Pielęgnacja roślin masz spis niewymagających gatunków.

Nie kupuj mieczyków, ani żadnych innych żyworódek bo Ci się namnożą.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!

Z tymi żyworodnymi się zgodzę jeśli będą miały dobre warunki niestety będą się mnożyć w tempie astronomicznym. Obsada którą proponuje Kondziu360 wydaje mi się fajna i rozsądna.

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

(26.08.2011, 13:44)Kondziu360 napisał(a):  Na parę Skalarów minimum 200l, przy wysokości zbiornika 50cm. Zbrojnik Lamparci rośnie zbyt duży, też do oddania.

Proponuję:
2x Pielęgniczka Ramireza
20 / 25x Neon Czerwony/Innesa
6x Otosek
6x Kirysek Lamparci

Akwarium powinno dojrzewać 2 tygodnie bez ryb i być gęsto zarośnięte. W dziale Pielęgnacja roślin masz spis niewymagających gatunków.

Moim zdaniem , z doświadczenia wnoszę , że na parę skalara minimum 112l .

Są różne opinie ...

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.

Witam moich drogich forumowych towarzyszy Wink
Potrzebuje waszych jakże cennych sugestii Smile
W związku z tym, że straciłem samicę gurami mozaikowego (ostatnią rybę mojej niefortunnej obsady) jestem w trakcie restrukturyzacji Smile
Aktualnie posiadam:
- 1 gurami mozaikowy - wylatuje
- 1+1 pielęgniczki Ramireza
- 4 kiryski pstre
- 7 bystrzyków kolumbijskich - możliwe, że dodam 3 sztuki.
- 6 neonków Innesa - wylatują
- Krewetki RC
- Krewetki Babaulti
- 5 helen

Zastanawiam się, czy nie można dorzucić haremiku kakadu1+2. Zdaję sobie sprawę, że dno zawalone rybami, ale to może się udać przy odpowiedniej aranżacji. Czy ktoś z Was trzymał te rybki w podobnym układzie?
Ewentualnie harem miodowego prętnika. czy 1+3 to nie będzie za dużo?


Skocz do: